Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trDiğer Nostaljik BilgisayarlarApple Apple - GenelFitzgerald'ın Apple IIGS Yazılım Sorunsalı
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Fitzgerald'ın Apple IIGS Yazılım Sorunsalı  (Okunma Sayısı 1620 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Fitzgerald
Üye4

CD32<3

Üyelik Bilgileri
« : Şubat 07, 2016, 17:50:41 ÖS »

Evet dostlar, babaannem bu sefer de beni ödüllendirdi, karne hediyesi olarak Apple IIGS gelecek. 550TL'ye aldım eBayden. Kendisi 300, kalan da vergi vs. Gerçi hepsini babaannem ödemedi, birikmişim vardı biraz ama onun adını geçmesini seviyorum. Her neyse, konuya girelim.

Yazılım için iki opsiyonum var herhalde; Macintosh IIfx'e SCSI CD-ROM bağlayıp disketlere oyunların imajını bastırmak. Ama sorun şu, IIGS'in disket sürücüsü yok. O yüzden disket sürücüye de bütçe ayıramayacağım için bu opsiyonu eliyoruz. Kaldı ikinci opsiyon ADTPRO. Bunun için Mini Dim 8 Pin Modem kablosunu RS232'ye çeviren kabloyu bulmam lazım. Böylece benim emektar IBM'in veya HP'nin Serial portuyla yazılım çekebilirim en azından command prompt'tan başka bir ekran görebilirim. Yani RAM 2MB olduğundan Ramdisk'e oyun sıkıştırmayı düşünüyorum ama nasıl bilemiyorum.

Guncelleme

Mini Din 8 RS232 konnektoru yapip ADTPro cektim USB Serial ile. Oradan da 33baba'dan aldigim surucuyle disketlere!
« Son Düzenleme: Şubat 18, 2016, 21:24:11 ÖS Gönderen: Fitzgerald » Logged

Commodore Amiga 1200 - REV2B - Apollo 1230 mkII - ClassicWB3.9
Apple IIGS - ROM03 - ADTPro
Apple IIc - ROM03 - ADTPro
Apple Macintosh Color Classic - OS7.5.5
Levent (Lvnt)
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Şubat 08, 2016, 22:35:35 ÖS »

Aynı işi görür mü bilmiyorum ama apple ii pi diye birşey var. Apple II hd'ye raspberry pi ile erişiyorlar... galiba http://schmenk.is-a-geek.com/wordpress/

Use the brute force, Luke
Fitzgerald
Üye4

CD32<3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Şubat 09, 2016, 23:53:07 ÖS »

Aynı işi görür mü bilmiyorum ama apple ii pi diye birşey var. Apple II hd'ye raspberry pi ile erişiyorlar... galiba http://schmenk.is-a-geek.com/wordpress/

Herhalde Rasp'ın özelliklerini (Ethernet, yüksek kapasiteli disk) Apple'a getiriyor ama bende bütçe yok. İlginiz için teşekkürler yine de. Oaram olsa önce bir disket sürücü alıp Mac'lerden çekip çekip aktarcam da...

Commodore Amiga 1200 - REV2B - Apollo 1230 mkII - ClassicWB3.9
Apple IIGS - ROM03 - ADTPro
Apple IIc - ROM03 - ADTPro
Apple Macintosh Color Classic - OS7.5.5
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: