Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: SD2IEC thefuturewas8bit.com  (Okunma Sayısı 1802 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ateskd
Üye
**

Üyelik Bilgileri WWW
« : Mayıs 11, 2016, 15:58:41 ÖS »

Selamlar,

Forumda thefuturewas8bit.com'da satılan SD2IEC ile ilgili bir yazı bulamadığımdan tecrübelerimi paylaşmak istedim.

Görsel olarak çok şık. 1541 şekli var. C64'ün orjinal parçasıymış izlenimi veriyor.

Yalnızca PRG ve disk dosyalarını çalıştırıyor. TAP ve P00 desteği yok. TAP dosyasından prg dosyalarını alabildiğimiz için TAP çalıştırmaması problem değil.

Çok disketli oyunları oynamak için autoswap.lst adında bir dosya hazırlayıp disklerin dosya adlarını satır satır ekleyip. Üzerinde bulunan swap tuşuyla (kırmızı ışıklı olan) disk swap edebiliyorsunuz. Bende 3.1 versiyonu var. V4 versiyonunda 3 tuş konmuş. 3. tuş autoswap.lst dosyasını otomatik oluşturuyormuş.

Bence en büyük sorunu, kendi fast loader'ı olan oyunları kesinlikle yüklemiyor. Mars Saga'yı, Neuromancer'ı oynayamadım. Bazı oyunlarda kendi fastloader'ını kapatmak mümkün Pool of Radiance gibi onları fastloaderlarını kapatarak oynayabildim.

Ayrıca multi ice gibi fast loader'ı olan kartuşlarla beraber kullanmak mümkün.
SJLOAD (http://www.thepyro.com/blog/sd2iec-tip-sjload/ adresinden indirebilirsiniz) ile kartuşunuz olmadan da fastload yapmak mümkün. Hem menü hızlı yükleniyor, hem menü içerisinde hızlı dolaşabiliyorsunuz. Tabi dosyalar kat kat hızlı yükleniyor.

Benzerlerine göre en ucuz versiyonu bu. Siteden sipariş ettikten 6 gün sonra teslim aldım.

Sonuç olarak ilk başta beni memnun etse de oynayamadığım oyunlar yüzünden keyfimi kaçırdı.

Umarım benzer bir ürün alacaklar için bilgilendirici olur.
arnavutrafet
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Mayıs 11, 2016, 16:03:38 ÖS »

Umarım Simon görmez.
commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Mayıs 11, 2016, 16:05:15 ÖS »

Umarım Simon görmez.

joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri