Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga YazılımAmiga utility disketleri
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amiga utility disketleri  (Okunma Sayısı 6799 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
mehmethakan
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Şubat 23, 2021, 13:35:18 ÖS »

Emeğine sağlık. Teşekkürler.
murtek
Üye

DO-IT-YOURSELF

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Şubat 23, 2021, 22:22:46 ÖS »

Eline Sağlık. Çok iyi yapmışsın.

Buda benim utilitilerimden bir tanesi. Kahkaha

* DPUB7850x.jpg (58.65 KB, 314x559 - Görüntüleme: 77 kez.)

DO-IT-YOURSELF
Voltron
Uzman

The End

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Şubat 23, 2021, 22:33:25 ÖS »

Yalniz kullanirken dikkatli olun Joshua , Switch Off ve Saddam virusleri ile enfekte disketler Soft Reset’ten de etkilenmiyorlar.

Doğarken ağladı insan, bu son olacak.
mehmethakan
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Şubat 24, 2021, 13:40:20 ÖS »

Eline Sağlık. Çok iyi yapmışsın.

Buda benim utilitilerimden bir tanesi. Kahkaha
Paylaşırmısınız ? Bizde de olsun.
murtek
Üye

DO-IT-YOURSELF

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Şubat 24, 2021, 23:53:49 ÖS »

Buyrun ekledim. adf dosyasını @runal arkadaşımız oluşturmuştur. Yardımlarından dolayı kendisine teşekkür ederim.

* MurTekUtil0.adf (0 KB - Yükleme: 21 kez.)

DO-IT-YOURSELF
runal
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Şubat 26, 2021, 07:49:35 ÖÖ »

Buyrun ekledim. adf dosyasını @runal arkadaşımız oluşturmuştur. Yardımlarından dolayı kendisine teşekkür ederim.

Upload esnasında problem olmuş sanırım. Adf imajını zip leyip tekrar senin adına siteye ekliyorum.

Elinde ADANA TETA Bilgisayar introlu oyun, util vs. varsa onları da ADF ye çevireyim, tozlu raflarda kalmasın. Buradan TETA bilgisayar' ın sahibi Mustafa Abi nin ve introları yapan Gökhan Aldanmaz' ın da kulağını çınlatalım.

Mustafa abinin soyadı Bağış' tı değil mi?

* MurTekUtil0.zip (705.43 KB - Yükleme: 15 kez.)
« Son Düzenleme: Şubat 26, 2021, 10:19:59 ÖÖ Gönderen: runal » Logged
mehmethakan
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Şubat 26, 2021, 11:39:44 ÖÖ »

İkinizde teşekkürler.
murtek
Üye

DO-IT-YOURSELF

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Şubat 26, 2021, 23:04:44 ÖS »

Upload esnasında problem olmuş sanırım. Adf imajını zip leyip tekrar senin adına siteye ekliyorum.

Elinde ADANA TETA Bilgisayar introlu oyun, util vs. varsa onları da ADF ye çevireyim, tozlu raflarda kalmasın. Buradan TETA bilgisayar' ın sahibi Mustafa Abi nin ve introları yapan Gökhan Aldanmaz' ın da kulağını çınlatalım.

Mustafa abinin soyadı Bağış' tı değil mi?

Teşekkürler.. Eline sağlık.
Aynen öyle Mustafa Bağış. Amigamı ondan almıştım. Yaz tatilinde yanında çalışıyordum. Çok amiga tamiri yaptık. Entegreleri dudaklarıyla test ederdi Mustafa abi. Kulakları çınlasın. İntro yapacam diye çok oyun disketini bozmuşum farkında olmadan. Hakkını helal eder inş.

DO-IT-YOURSELF
Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Şubat 26, 2021, 23:34:36 ÖS »

9voltluk pili dille test etmeyi bilirim de dudakla entegre testini ilk defa duydum tam olarak
Nasil bisey?

AmigaBinİkiYüz
AmigaBeşYüz
SiDiTİVi
KomodorAltmışDörtCe
AtariBinKırkSeTeE
AtariFalkonSıfırOtuz
Voltron
Uzman

The End

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Şubat 27, 2021, 00:14:57 ÖÖ »

Hah ise, Adana’da bir kez denk geldim. Mudavimi oldugum ABC bilgisayarin alt katinda, bozulan C64 umun chiplerini, orada ilk kez gordugum bir abi uzun uzun opuyordu. Opuyor bakiyor, opuyor tekrar bakiyordu. Ayni kisiden bahsediyor olabiliriz.

runal
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Şubat 27, 2021, 08:04:32 ÖÖ »

Hah ise, Adana’da bir kez denk geldim. Mudavimi oldugum ABC bilgisayarin alt katinda, bozulan C64 umun chiplerini, orada ilk kez gordugum bir abi uzun uzun opuyordu. Opuyor bakiyor, opuyor tekrar bakiyordu. Ayni kisiden bahsediyor olabiliriz.

TETA bilgisayar, THK pasajında idi. ABC bilgisayar farklı bir yerde idi. Bizim bahsettiğimiz Mustafa TETA bilgisayarın sahibiydi, ABC de çalıştığını sanmıyorum.
  Dudakla entegre testini entegrenin ısı değişimini anlamak için yapıyorlardır bence. O yıllarda dijital termometre  olmadığı için entegreyi öperek  Kahkaha nekadar ısı değişimi olduğunu anlamaya çalışıyorlardır. Şaka bir yana TETA nın sahibi Mustafa abi C64 ve Amiga yapardı.

Levent
Üye

4'294'967'296

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Şubat 27, 2021, 10:04:55 ÖÖ »

TETA bilgisayar vay be! Mustafa abiyle az sohbet etmezdik, tam tüccardı. Ekteki imajı indirmedim ama dosya adından anladığım kadarıyla Murat Tekerek'in utility disketlerinden birisi. Yanlış hatırlamıyorsam bilgisayar mühendisliği okuyordu o zamanlar, çokça sohbet etmiştik, biz lisedeydik o zamanlar tabii. Amigasında 8MB ram vardı sanırım. Alim Can falan arada denk gelirdi, PCden Amigaya dosya transfer ederlerdi ağzımız açık kalırdı. Sene 1992'den 1993.  

TETA THK pasajındaydı, tam karşısında COMMANDER vardı köşede, onun çarprazında da ABC'nin sahibinin yiğeninin açtığı 2. bir ABC vardı ama asıl ABC Bilgisayar TİVOLİ'nin arka sokağındaydı, orada bodrum kat vardı, bir kısmını depo olarak bir kısmını tamirat için kullanıyorlardı. Üst üste dizilmiş sahipsiz amiga 500leri 1200'leri çok net hatırlıyorum. Zebra sürekli formlar, etiketlere daktiloyla isim yazmalar...
Bende bir hareketlenme oldu.  Masum

Mustafa abi bir gün TETA'nın adının TElevizyon TAmircisinden geldiğini söylemişti?
« Son Düzenleme: Şubat 27, 2021, 11:43:38 ÖÖ Gönderen: Levent » Logged

█ Commodore 64C + MPS1230 █ Commodore 128D █ 2x Naked Amiga500 █ Apple eMac-700 █ WinXp PC █ Win10 PC █
Voltron
Uzman

The End

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Şubat 27, 2021, 11:15:48 ÖÖ »

Evet THK pasajindaki, Commanderin karsi caprazi yani ABC nin subesi Best bilgisayardi. Burada daha cok C64 oyunu cekilir, biltek vs donanimlari, ikinci el parcalar olurdu vitrinde. Salas ve ici bos bir dukkandi.

Abc nin bodrumu, deposu ve servisi 97-98 de nternet Cafe’ye evrildi ortalikta Amiga kalmayinca. Sahibi Rifat abi, sekreter ve cocuklarla iliskiler departmank Melek abla, alt katta Halis, ve her hafta sira ile degisen, oyun ceken ve bos zamanlarda oyun oynayan imrendiren cocuklar. Daktilo ve ayrica icinde onlarca master 5.25 disket de bulunan cekmeceler unutulmaz.

Commander en son kapanmadan/tasinmadan once, 2000 lerin basinda sadece hatira, zevk olsun diye 2 disket oyun cektirmistim.

Dudak ile entegre test de isi kontrolu basitce. Daha kolay oluyor tipki bebegin atesini olcer gibi.

Konu ile ilgili yazayim, elinizdeki utility disketlerinden ABC-Copy cikar mk acaba ! XCopy III un turkcelestirilmis ve logosu Abc bilgisayar yapilmis versiyonu.

Levent
Üye

4'294'967'296

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Şubat 27, 2021, 11:40:44 ÖÖ »

Konu ile ilgili yazayim, elinizdeki utility disketlerinden ABC-Copy cikar mk acaba ! XCopy III un turkcelestirilmis ve logosu Abc bilgisayar yapilmis versiyonu.
ABC'de değil de TETA'da vakit geçirenlerdendim ben, ABC'ye nâdiren giderdim. 1995 1998 yılında 5,000,000 Liraya A500 almıştım oradan.
O XCopy'i hatırlıyorum, kendileri kullanıyordu disket kopyalarken ama bende hiç olmadı maalesef.  
« Son Düzenleme: Şubat 27, 2021, 12:19:21 ÖS Gönderen: Levent » Logged

█ Commodore 64C + MPS1230 █ Commodore 128D █ 2x Naked Amiga500 █ Apple eMac-700 █ WinXp PC █ Win10 PC █
murtek
Üye

DO-IT-YOURSELF

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Şubat 27, 2021, 18:10:11 ÖS »

Tetedan kalma hatıralar. TETA da çalışırken oluşturduğum bazı utility disketlerim.
Arkadaşlar yazdıklarınızı okurken nasıl canlandı birden o günleri yaşar gibi hayallere daldım. Tşk. Masum

* DSC01149x.jpg (70.72 KB, 518x389 - Görüntüleme: 14 kez.)

* DSC01147x.jpg (31.69 KB, 259x194 - Görüntüleme: 17 kez.)

* DSC01148x.jpg (39.89 KB, 389x292 - Görüntüleme: 17 kez.)

DO-IT-YOURSELF
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: