Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetBitcoin hakkında güncel bilgi
Sayfa: 1 ... 10 11 [12]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Bitcoin hakkında güncel bilgi  (Okunma Sayısı 11709 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #165 : Ocak 30, 2018, 07:35:11 ÖÖ »

@Levent (Lvnt) : çok değişik bir profil çizdin doğrusu... Kişisel sataşma falan algılama ama, şu tartışmada ciddi troll etkin olduğuna inanıyorum... Konunun özüyle ilgili bir şeyler yazmak yerine, diğer üyelerin ne düşündüğü, neden öyle davrandıkları ya da nasıl davraması gerektiğiyle ilgili yazıyor çiziyor olman, bitcoin'e çok büyük katkısı oldu...

LW3D
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #166 : Ocak 30, 2018, 07:54:59 ÖÖ »

ilahi alpyre, konunun seninle alakalı olmadığını fark etmedin mi? Yapma

Alıntı
Bak Levent (Lvnt)! Bak komşu!
Benim de bir sabrım var. Ben de yapabilirim imaen hakaret etmeyi, bak daha "temelsiz" sözcüğünü kaldıramıyorsun, kaldıramazsın. O yüzden komşunun sabrını daha fazla zorlama lütfen!

NOT: Benimle kişisel bir problemin varsa, gel özele, istediğini yaz, madem bir nevi komşuyuz halledelim! Tamam mı canım?

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #167 : Ocak 30, 2018, 15:08:56 ÖS »

Bu aralar kripto paralarla fazlaca ilgilendiğimden karşıma çıkan eğlenceli materyallerden bazılarını biraz hareket olsun diyerek buraya taşıyordum. Bu sefer umduğumdan biraz fazla hareket oldu. Tartışmaları ayrı tutmak istiyorum. Ponzi/Saadet zinciri, devlet desteği'nden para'nın özelliklerine kadar paylaşımlar yapılmış. Konu çok dallı budaklı olduğu için bu başlıkta akademik konulara fazla girmemeye özen gösteriyorum ancak benim de çorbada tuzum bulunsun diyerek bir şeyler karalamak istedim.

Öncelikle Saadet Zinciri tanımı kişiye göre değişen bir şey olmadığını hatırlatmakta fayda var. Sisteme önceden giren kişilerin başkalarını üye yaparak onların üzerinden para kazandığı dolandırıcılık sistemine saadet zinciri deniyor. Bitcoin'de böyle bir şey yok. Ancak kripto para dünyasında saadet zinciri mantığıyla çalışan madencilik şirketlerinden bolca var. Bunlara dikkat etmek gerekiyor. (Referans sistemiyle tanıtım yapmaya çalışan ICO'lar ve Borsa'ları ayrı tutmak lazım.) Sistemin teknik olarak saadet zinciri olmaması fiyatların şişik olmadığı ve birden çakılmayacağı anlamına gelmiyor. Hangi kripto paranının Bitcoin'i tahtından edeceği en çok konuşulan konuların başında geliyor.

Arkasında devlet desteği olmaması da burada önem kazanıyor. Türk Lirası değer kaybettiğinde devlet veya merkez bankası cebinize para koymaz ancak faiz ayarlaması yaparak, elindeki döviz ve altın rezervlerini kullanarak değer kaybını dengelemeye çalışır. Bitcoin'in değeri düşmeye başladığında ise değerine korumaya çalışan kimse yok. Gittiği yere kadar düşüyor ve oradan satın alanlarla değerleniyor. (Burada Tether manipülasyonundan bahsedebilir. Uzun mevzu olduğu için girmiyorum. Araştırabilirsiniz.)

Bu risklere rağmen neden Bitcoin'e yatırım yapılıyor? Arz-talep dengesi yüzünden. Bitcoin arzı belli bir matematiksel değere bağlı olduğu için, kullanım alanı arttıkça başka bir kripto para Bitcoin'in yerini alana kadar talep ve talebe bağlı olarak fiyatı artacaktır.

Bitcoin'e talebin artacağını nasıl ön görüyoruz? Nakit paraya bakarak. Nakit para bir aracıya gerek olmadan kullanılır. Taraflar ticaret yaptıkları kişiye değil paraya güvenirler. Paranın kimde olduğunun ve nasıl harcandığının merkezi bir kontrolü yoktur. Yapılan harcamalar anonim ve gizlidir. Bu yüzden dolandırıcılığa karşı kendi önlemlerimizi almamız gerekir. Mevcut durumda nakit para yetersiz kaldığı için, elektronik para kullanılıyor. Bu paranın fiziksel karşılığı büyük bir soru işareti. Bundan LW3D etraflıca bahsetmiş. Ben elektronik paranın işleyişinden bahsedeyim. Elektronik para kullanımında üçüncü firmalara (Bankalar, kredi kartı sağlayıcıları) güvenmek zorundayız. Özel cihazlar  (pos makineleri, manyetik kartlar) kullanmak zorundayız. Dolandırıcılığa karşı üçüncü firmaların önlemlerine ihtiyacımız var. Ayrıca bu aracı kurumları ve Bankaları denetleyecek denetçiler de gerekiyor. Tüm bu firmaların masraflarını biz ödüyoruz. Kripto paralar P2P çalıştığı için nakit paraya elektronik paradan çok daha yakınlar. Bu yüzden kullanım alanlarını artacağı ve değerleneceği beklentisi bu yüzden. Şahsen 2017'de abartılı yükselişin bir benzerinin tekrar olacağını beklemiyorum ama uzun vadede iş yapacağına inanıyorum.

EMREZ
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #168 : Ocak 30, 2018, 15:18:53 ÖS »

2017 de çok şişirdiler. şuan hazır durumda bitcoin adedi ile fiyatını çarparsak tahminlerin çok ötesi bir değere çıkıyor. 187,000,000,000.00 dolar. bu kadar para var mı gerçekten ?

this is amiga speaking.
izmirmaster
Üye4

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #169 : Şubat 06, 2018, 15:44:28 ÖS »

http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2543162-bitcoin-yari-yariya-eridi

Resmen eridi! Kayıp 20 milyar dolar... Bitcoin çöktü

« Son Düzenleme: Şubat 06, 2018, 15:48:44 ÖS Gönderen: izmirmaster » Logged

Levent (Lvnt)
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #170 : Şubat 06, 2018, 23:04:00 ÖS »

@izmirmaster: Konu biraz hararetli ama tartışma bir yere çıkmayacak abi. Üniversitemizin linuxçu abisi (en son süper saygın biryerde iyi bir konumdaydı, işi bilen birisi) o zamanlar 15" monitörümün 1024x768@85Hz açmasının mümkün olmadığını söylemiş, sorduğuma soracağıma pişman edip göndermişti. Ki windowsu o modda kullanıyordum. Bir tarafta gözünün önündeki gerçekler, diğer tarafta saygıdeğer abinin mantığı yadsınamaz çıkarımları. Uğraşmaya gerek yok. Hata varsa bile iş işten geçmeden kabullenilmeyecek.
« Son Düzenleme: Şubat 06, 2018, 23:17:29 ÖS Gönderen: Levent (Lvnt) » Logged

Rock, crunch. Fazla modern olmasın
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #171 : Şubat 06, 2018, 23:04:49 ÖS »

2017 de çok şişirdiler. şuan hazır durumda bitcoin adedi ile fiyatını çarparsak tahminlerin çok ötesi bir değere çıkıyor. 187,000,000,000.00 dolar. bu kadar para var mı gerçekten ?

Bir coin'in market büyüklüğü o coin'e o kadar para ile girildiğini göstermiyor. Pazarda yapılan alım satım işlemleri sonucu ulaştığı fiyat * piyasadaki adedi.

An itibariyle bitcoin'in market cap'i : 127 milyar dolar.

Bırak milyar doları, milyon dolarlık alım satımlar bile fiyatı etkiliyor.

Özetle, öyle bir para yok içeride.

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <i.r.on - 2001>

twitter | blog

C64, Amiga 500, Ps3, Wii, Nintendo DS lite, Nintendo 3DS
amiga.os
Üye3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #172 : Şubat 06, 2018, 23:26:45 ÖS »

Piyasadaki küçük alıcıları süpürüyor da olabililer, 10-16k bandındayken, çok ciddi yatırım yapanlar oldu bitcoine, tabiri caizse evini arsasını satıp yatırım yapanları biliyorum. Tamamen kapitalizmin oyuncağı halinde ve vadettiği hiç bir şeyi yapamıyor şu an.
LW3D
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #173 : Şubat 07, 2018, 09:54:27 ÖÖ »

ABD borsalarında başlayan satış dalgası global piyasalara yayıldı. Dünya borsalarının toplam kaybı 5.2 trilyon doları buldu. Borsalardaki düşüşün ne zaman sona ereceği merak ediliyor.

http://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/abdde-baslayan-satislar-dunya-piyasalarini-sarsti-2208047/

Daha önce bir yerlerde yazmıştım... Bitcoin konu edilecek bir şey değil... Siz cebinizdeki paraya, finansal düzene bakın... Cambazla uğraştırmasınlar sizi... Bir yanda kayıp 20 milyar USD , diğer yanda 5.2 trilyon USD

EMREZ
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #174 : Şubat 07, 2018, 14:00:26 ÖS »

dün alan oldu mu. dün alanlar bugün çok karda. arkadaşa o kadar ısrar ettim nakit vereyim bana şu kadar al diye almadı ya

this is amiga speaking.
LW3D
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #175 : Şubat 12, 2018, 13:15:10 ÖS »

2017'de altın rezervlerini en çok yükselten üç ülke... Altın rezervi açısından Türkiye dünyada ya 10. ya 11.sıraya yükseldi.

* altin.jpg (32.75 KB, 1024x512 - Görüntüleme: 256 kez.)

ylk
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #176 : Şubat 13, 2018, 01:20:33 ÖÖ »

Son zamanlarda tv ler bitcoinden bahsedince yurdum insanının haberi oldu. Kimse konuyu öğrenmeden fiyatın fazla oynak olmasından dolayı kumar gibi görülmeye başlandı. Forex işindede böyle oldu biliyorsunuz.
Bitcoin deki asıl mevzu kim ne derse desin devletlerin kabul etmesidir.
ABD'nin çıkarlarına ters düşerse coin olayını kara para olarak değerlendirir. Convertible olmayan bir coin'in değerini varın siz düşünün. 
spunky
Üye4

10 Çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyen.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #177 : Şubat 23, 2018, 23:25:55 ÖS »

Her kuşu öptüler, gözü leyleğe diktiler 

Amiga Coin kutlu olsun!

* index.jpg (152.58 KB, 777x1600 - Görüntüleme: 108 kez.)

A500+ |68020M-Tec Turbo,3.1 Rom, 4.5MB Ram, Indivision ECS, SCSI External CD-Writer, SCS2SD via A590|
A1200 |Apollo 040, 32MB Ram, 14" 1438|
Commodore 64c |SD2IEC,IrqHack,1084,Final III|
Amstrad CPC6128 |3.5" Hack|
Sega MDII, Sega MS, Ps1, Ps2 FAT HD, PS3, Micro Genius, A2600, PSP, Nintendo DS v
Sayfa: 1 ... 10 11 [12]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: