Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeAmiga HDMI Scandoubler (HDMI-520) (Son)
Sayfa: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 96   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amiga HDMI Scandoubler (HDMI-520) (Son)  (Okunma Sayısı 568973 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #900 : Şubat 10, 2019, 14:12:03 ÖS »

Benim orjinal DB23F ihtiyacım var diyen arkadaşlar Ebay üzerinden temin edebilirler. Ben, paylaşacağım linkteki satıcıdan farklı zamanlarda 2 defa 8 adet DB23F satın aldım ve ürünler sorunsuz hızlı bir şekilde tarafıma ulaştı. Ürün alırken kapaklı yada kapaksız seçimi yapabiliyorsunuz. Ayrıca kargo parası ekleniyor ürün ücretine fakat birleşip toplu alım yapılırsa tek kargo parası ile daha ekonomik alışveriş olur.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F362047168375

Saticida sadece erkek uc kalmis.

Amiga24
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #901 : Şubat 10, 2019, 14:29:10 ÖS »

Stok durumuna hiç dikkat etmedim, isterseniz özel mesaj atın temin edebilirmisin diye ona göre değerlendirirsiniz.

Amiga 1200 HD 80MB + CF 8GB + Elbox 1200 / 4 + 68882 50Mhz CoP
Amiga 600 2MB
Amiga 500 + Amiga 590 HDP
Amiga 500 Plus
Commodore 1084S Montr
phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #902 : Şubat 10, 2019, 15:59:00 ÖS »

Bahsi geçen Emka Konnektörü aradım, devamında 3-4 farklı dükkanı da aradım ama maalesef db23f yok. Sadece Emka da iğne uçlu birkaç tane varmış. 10tl +kdv den verebileceğini belirtti. Ama lehim tipi olmadığı için ben almadım. Bilginize.
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #903 : Şubat 10, 2019, 16:03:15 ÖS »

Bahsi geçen Emka Konnektörü aradım, devamında 3-4 farklı dükkanı da aradım ama maalesef db23f yok. Sadece Emka da iğne uçlu birkaç tane varmış. 10tl +kdv den verebileceğini belirtti. Ama lehim tipi olmadığı için ben almadım. Bilginize.

Ben 3 ay kadar once sishane`de konnektor satan bir dukkana sordum. Tanesine 50TL demisti. Hatta ayakustu muhabbet ettim, gecenlerde biri gelip bayagi satin aldi, amigaciydi galiba demisti

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #904 : Şubat 10, 2019, 16:20:09 ÖS »

Kaan abi yurtdışından alsakta aynı paraya geliyor. Varsa ordan alsak mı bir çılgınlık edip

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #905 : Şubat 10, 2019, 16:22:31 ÖS »

Kaan abi yurtdışından alsakta aynı paraya geliyor. Varsa ordan alsak mı bir çılgınlık edip

Kahkaha

forumu takip ediyorsa tanesi 100TL olmustur simdiye kadar Kahkaha

AmigaEsref
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #906 : Şubat 10, 2019, 16:27:31 ÖS »

Kahkaha

O zaman döveriz bunu da okuyordur Bir sorar mısın eğer oralardan geçersen

'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #907 : Şubat 10, 2019, 16:31:27 ÖS »

Kahkaha

O zaman döveriz bunu da okuyordur Bir sorar mısın eğer oralardan geçersen
O tarafa yolum duserse sorarim tabi. Fiyatta indirim yapmazsa sana haber veririm

AmigaEsref
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #908 : Şubat 10, 2019, 16:38:42 ÖS »

Fotoğrafımı göster Kahkaha

Barış Yeni
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #909 : Şubat 11, 2019, 06:39:00 ÖÖ »

3D yazıcısı olanlar için büyük hizmet. DB23'çü  ayağınıza geldi

Uğraşırım diyen için thingverse sitesinde vatandaşın biri yapmış :

https://www.thingiverse.com/thing:1238286

Edit : Yeni farkettim Erkek miş 
« Son Düzenleme: Şubat 11, 2019, 06:41:55 ÖÖ Gönderen: Barış Yeni » Logged
eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #910 : Şubat 11, 2019, 10:07:34 ÖÖ »

Kargo takip numaralarına, parasını göndermeyenlere kadar hepsi not edilmiş durumda bende. Ama sorun yok kendilerini "Kul Hakkı" kapsamında Allah'a havale ettim.

Hepsi bir yana birisi çıkıp şemasını başkası çizmiş olsa da emek vererek yeniden tasarladığım devreyi üzerinde ne yazdığını bile hatırlamadan "ne olacak hazır projenin üzerine 'Powered By' yazıp kendisini proje yaptı sanıyor, Norveçli retrocular ve İsviçreli hobi elektronikçileri kendilerini acayip geliştirmiş vaaaaaoow biz yerimizde sayıyoruz" demiyor mu insanın canını en çok o acıtıyor.

Yine de bazı fırsatçıların yanında (evet o SD2IEC'i 150₺'ye forumdan başkasına satan senden bahsediyorum ama bil ki o cihazı senden alan arkadaş o kadar güzel yürekli birisi ki kendisi de cihazı elinden çıkarmak istediğinde bana özel mesaj atıp abi yine üretirsen kaça satarsın o meblağın üzerine çıkıp hiçbir arkadaşımı kırmak/üzmek/kötü hissettirmek istemem şeklinde ince düşünebiliyor) birçok arkadaşımı/forumdaşımı sanki dolar 1 ₺ imiş gibi SD2IEC sahibi yaptım ya bu bana fazlasıyla yetiyor. Karizmatik

Ben bu projeleri yaparken bir çok şey öğrendim ve becerebileceğimi asla düşünmediğim krem lehim ve sıcak hava tabancasıyla iki bacak aralığı 0.8mm olan çipi boarda lehimlemek gibi bir çok şeyi ilk defa uyguladım ve inanın sadece bu bile her şeye değerdi. Bunu yaparken de diğer proje geliştiren arkadaşlarım gibi (ki özgün projeleri ile benden fersah fersah ilerdeler) her aşamayı dokümante ettim ve bir çok kişiyi de cesaretlendirdiğimi düşünüyorum. Artık forumda sadece kendisi için bile olsa kendi devrelerini bastırıp bir şeyler üreten arkadaşlarımız var. Daha da artacağına eminim.

Bu sene Eylül ayında doğuya tayinim çıkacak ve 3 yıl orada çalışacağım. Büyük ihtimalle malzemelerimi götüremeyeceğim. Bundan sonra fırsatım olur da proje yapabilir miyim bilmiyorum. O yüzden bu vesileyle hakkım olan birisi varsa benden yana helal olsun. Ben bunu niye aldım kenarda boş boş duruyor diyen varsa da isterse iade edebilir parasını hemen gönderirim. Buna sırf destek almak için alanlar da dahil. Projelerim lütfen kenarda beklemesin, geç de olsa bir el atın toparlayıverin. Retro bilgisayarlarınızı da kullanın dolaplarda çürütmeyin. Kahkaha

Neyse lafı fazla uzatmayayım, iyi ki varsınız hepiniz.

Not: Patreon üzerinden destek olan patronlarıma da ekstradan teşekkürler. O paraların hepsi kendimi geliştirmem için aldığım elektronik malzemelere gitti. İyi bir amaca hizmet etti yani. Ama daha da önemlisi kendimi özel hissettirdi. Sizin yeriniz bende ayrı. Bilin istedim.

Not @eins: Bunları senin başlığında yazmak zorunda kaldım. Kusura bakma kardeşim. Yeni nick'in hayırlı olsun bu arada.

Merhaba Özay,

Seni çok iyi anlıyorum. Benzer duyguları farklı bir boyutta ben de yaşıyorum.
Henüz işin para toplama ve ürün dağıtımı kısmına gelmedim, o aşamada neler yaşayabileceğimi de tahmin ediyorum.

Sen insanlar kazık yemeden projelere ulaşabilsin diye elinen geleni yaptın, bunu hepimiz gördük, biliyoruz.
Camiada, taşın üzerine bir kum tanesi bile koymamış insanlar da gayet umarsızca eleştirebiliyorlar, boşver...

Ben olabildiğince özgün proje yapmaya özen gösteriyorum da ne oluyor. Yok neden opensource değil, neden milleti masrafa sokuyorum, neden üretemiyorum. Olay "parasıyla değil mi?" lere kadar geldi. Neyse... İnan ben de artık projelerimi paylaşmaya çekinir oldum.

Kimin kim olduğunu, kimin fırsatçı, kimin gönülden bu projelere destek verdiğini hepimiz gayet iyi biliyoruz, sen hiç canını sıkma kardeşim.

Yeni görev yerin şimdiden hayırlı olsun, umarım göz açıp kapayana kadar halleder gelirsin.

Yeni ama aslında eski nikim için de teşekkür ederim.

Doberman ♦ megaOne ♦ HDMI-64 ♦ HDMI-520 ♦ NewSchool
Exu
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #911 : Şubat 11, 2019, 10:41:36 ÖÖ »

https://sordan.ie/product/487/d-sub-23-db23-female-soldering-connector--housing--screws/

irlanda da bir site. ingilizce iletişimi iyi olan birisi mesajlaşıp mevcudunu sorabilir mi? toplu bir sipariş alabiliriz mevcutsa.

Amiga 1200 + TF1260/66 Turbo/128mb Ram + 2/8/16 CF Card + Gotek + HDMI520
C64-C + IRQHACK64 + C64 cubcake + Pi Zero 1541
Xbox360 Fat/Slim - Fat PS2/orj +500gb Hdd - Atari 2600 clone+Junior - Nintendo Wii/Softmodlu+500gbHdd
G4 Mac mini 1,42Ghz(Morphos)
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #912 : Şubat 11, 2019, 10:51:29 ÖÖ »

https://sordan.ie/product/487/d-sub-23-db23-female-soldering-connector--housing--screws/

irlanda da bir site. ingilizce iletişimi iyi olan birisi mesajlaşıp mevcudunu sorabilir mi? toplu bir sipariş alabiliriz mevcutsa.
Ben buraya 3-4 gün önce mail attım dönüş yapmadılar
eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #913 : Şubat 11, 2019, 11:00:32 ÖÖ »

Amiga 500'üm depoda. HDMI 520 kutu tasarımını yeniden çiziyorum. Bana acil olarak birkaç ölçü lazım. Amiga'sı yakınlarda olanlar aşağıdaki foto da gösterdiğim 5 ölçüyü yazabilirler mi acaba?

a. Videoport açıklığının tam genişlik ve yüksekliği.
b. Power soketine olan mesafe. Sadece plastik kısım ölçülecek.
c. Videoport açıklığının üst balkon gibi olan çıkmaya olan uzaklığı.
d. Bu kısmın komple içeri doğru olan derinliği.

Teşekkürler.

Doberman ♦ megaOne ♦ HDMI-64 ♦ HDMI-520 ♦ NewSchool
Simon (Özay Turay)
Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #914 : Şubat 11, 2019, 11:57:49 ÖÖ »

İyi dileklerin için sağol kardeşim.

İki farklı Amiga 500 kasasından aldığım yarım milimetre hata paylı sonuçlar:

a. 50 mm x 16,5 mm (49,8 mm x 16,2 mm)
b. 4 mm (4,3 mm)
c. 7,5 mm (7,8 mm)
d. 11,5 mm (11,8 mm)

Not: Buçuklar göz kararıdır. Kahkaha

Kolay gelsin.

Edit: Digital Caliper'ıma pil buldum. Ölçerken hata yapmadıysam biraz daha hassas sonuçlar parantez içinde.
« Son Düzenleme: Şubat 11, 2019, 12:19:31 ÖS Gönderen: Simon (Özay Turay) » Logged

https://retrodergi.com - https://e-turay.com - https://karizmawow.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PS Vita, Nintendo 3DS, Nintendo 2DS
Sayfa: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 96   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: