Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetYurtdışı Retro Mağaza/Pazar Konum Paylaşımı
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Yurtdışı Retro Mağaza/Pazar Konum Paylaşımı  (Okunma Sayısı 266 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
oguzog
Üye4

Üyelik Bilgileri
« : Ekim 05, 2017, 16:24:33 ÖS »

Bir konuda denk gelince genel bir başlık açılabilir diye düşündüm.

Yurtdışına çıkıp oradaki garage sale tarzı yerleri veya retro dükkanları veya türkiyeden daha ucuz olduğunu bildiği oyun mağazalarını bilen arkadaşlar burada tecrübelerini paylaşırsa güzel olur bence.

Sıkıyorum aniden bir iş gezisi çıksa polonyaya, bu tarz konuları araştırmaya vaktiniz olmayabilir. Burada paylaşılabilir diye düşünüyorum.

Amiga 450
Commodore 63
Atari 1035
Sega dreamgear
Nintendo wiitch
yinemibamya
Üye4

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ekim 06, 2017, 10:11:13 ÖÖ »

Brüksel için bilgi vereyim:

Brüksel'de Marolles Flea Market vardır. Konumuna internetten bakabilirsiniz. Şehir merkezinden 15 dk yürüme veya 5 dk taksi yolculuğu ile ulaşılır. Her gün kurulur ve öğlen ikide sonlanır. Fiyatlar uygundur. Fakat bu bit pazarı retro elektroniklere özel değildir, her çeşit ürün bulunabilir. Satıcılar arasında Arap, Türk vb. göçmenler dikkat çeker. Tezgah kurulmaz, ürünler yerde sergilenir. Fakat temizdir, düzenlidir. Öğlen 2'ye doğru kalabalıklaşır, adeta batan geminin malları durumu yaşanır. Fiyatlar 1-2 EURO'ya düşer.

Ayrıca Rue Haute caddesi bol bol Vintage Shop barındırır. Bu dükkanlarda herhangi bir retro cihaz görmedim fakat dükkanları tek tek gezmek keyiflidir.

Koleksiyonum: https://www.instagram.com/retronautics/
İlgi Alanım: MS-DOS PC, C64, Amiga 500/600/1200

Alınıklarım: https://goo.gl/UoWo8n
Satılıklarım: https://goo.gl/kDMfMp

Ankara
phantom
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ekim 06, 2017, 11:44:11 ÖÖ »

Amsterdam waterlooplain de kurulan bir pazar var, hergün sabahtan akşama kadar kuruluyor. Fiyatlar uygun, ben her gittiğimde retro gaming adına birşeyler buldum.
Ayrıca yine centraal ststion yakınında retro computing and gaming Shop var, adı Game over? , ama burası pahalı biraz, çeşit bol.
Köln de retro spiel var, şehir merkezinde, fiyatları iyi, sıfır malzeme bile bulmak mümkün.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar
freedom
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ekim 06, 2017, 15:18:35 ÖS »

Finlandiya Helsinki veya Espoo de retro pazar veya gezilebilecek bir yer varmı?

(c) Copyright 2017 * All Rights Reserved
ATARI 800XL / AMIGA 500+
fluke
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ekim 11, 2017, 07:04:30 ÖÖ »

Budapeşte yada Macaristanın farklı bir şehrinde benzer yerler varmıdır ? Avusturya Viyana gibi yerlerede bakmak isterim... tsklr

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: