Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıArcade Sistemler (Moderatör: yavuzg)Namco Sistem 357 ve 369 Dump Çalışmaları
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Namco Sistem 357 ve 369 Dump Çalışmaları  (Okunma Sayısı 343 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sait
Üye3

Üyelik Bilgileri
« : Kasım 08, 2017, 11:54:45 ÖÖ »

Namco sistem 357 ve 369 arcade sistemlerin dump edilmesiyle ilgili bir çalışma var.Birkaç oyun yayınlamışlar.Tekken 6,Tekken Tag 2,Gundam vs Gundam extreme gibi oyunlar.Linkde vermişler.İndirmeye başladım.Çalışıp çalışmadığına bakacağım.
sait
Üye3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Kasım 08, 2017, 12:35:22 ÖS »

Tekken Tag 2'yi indirdim.Oyun çalışmadı.Sanırım loadere ihtiyacı var.Loader ya da emulatör olmadığı için oyun çalışmadı.Niye emulatör veya loader olmadan oyunları yayınlarlar anlamadım.Bu işi yapsa yapsa Jackalus yapar.O da loaderleri parayla satıyor.
Hurşit
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Kasım 08, 2017, 20:18:03 ÖS »

Bu oyunlar pc de çalışmaz zaten. Namco system 357 ve 369 bildiğimiz ps3 tür. Bu oyunların çalışması için CFW li bir ps3 e ihtiyaç var. Aynı zamanda da dongle sistemini kırmak gerekiyor. Ayrıca ps3 e yüklenecek işletim sistemi de özel Arcade GEX dir. Yani tamamen arcade için yapılmış özel bir firmware.

Şu an için çalışmıyor ama uzun vadede mutlaka halledilecektir.
sait
Üye3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Kasım 09, 2017, 07:58:17 ÖÖ »

Şimdilik çalışmıyor.İlerde bir emulatör çıkabilir.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Kasım 09, 2017, 10:59:22 ÖÖ »

Namco sistem 357 ve 369 arcade sistemlerin dump edilmesiyle ilgili bir çalışma var.Birkaç oyun yayınlamışlar.Tekken 6,Tekken Tag 2,Gundam vs Gundam extreme gibi oyunlar.Linkde vermişler.İndirmeye başladım.Çalışıp çalışmadığına bakacağım.

Jackalus o oyunları Namco 357/369 üzerine takacağın bir HDD'ye yazmak için ve kendi hazırladığı güvenlik dongle'larını satmak için dump edip modifiye ediyor. Yaptığı işin "arcade camiası" adına kayda değer bir anlamı yok, açık kaynak veya bilgi paylaşmıyor.

Böyle ortalıkta hava atmak için de dump ettim falan diye de yazılar yazıyor. Kendisinden satın alacağın dongle olmadan bir işe yaramaz o dumplar.

Benim gözümde adi bir hırsızdan farkı yok.

Ha tekken 6 oynamak istiyorsan al 50 TL'ye tak PS3'üne oyna paşa paşa arcade mode'da. Herhangi bir farkı olacağını sanmıyorum insert coin yazmasının dışında...

sait
Üye3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Kasım 09, 2017, 11:18:05 ÖÖ »

Yavuzg haklısın. Jackalus'un yaptığı işlerin emulasyon oyunlar oynayanlar için hiçbir değeri yok.Jackalus, emulatör,loader paylaşmadığı için, çeşitli sitelerde çıkıp ben şu oyunları PC'de çalıştırdım diye hava atması doğru değil.

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: