Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıArcade Sistemler (Moderatör: yavuzg)Büyük Arcade Lotu. Neler çıktı Neler...
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Büyük Arcade Lotu. Neler çıktı Neler...  (Okunma Sayısı 20142 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Aralık 04, 2017, 12:44:48 ÖS »

Adana; Gökkuşağında halen mevcut olan bazı kabinler
Mahfesığmaz PTT karşısında ki park içerisinde olan şubesinde bulunan makinalar
diğer şubelerde de halen bazı makinalar var
onlara da bir gidişimde foto çekerim

Sega Rally 2

Sega After Burner

Sega OutRun2SP

Hurşit
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Aralık 04, 2017, 13:01:35 ÖS »

Cihazlar çok güzel. Hepsi Sega Lindbergh oyunları. Bu beyefendi direk japonyadan orjinal getiriyormuş cihazları. İşini profesyonel yapan birisi. Bendeki Lindbergh içinde bu oyunların hepsi var ama kabin olması ayrı bir güzellik tabi ki.

Bu arada birinci resimdeki sağ tarafta görünmeyen cihaz İnitial D galiba. O oyunun TR ye geldiğini görmemiştim.  Bizim memlekete uygun bir oyun sayılmaz. Arcade tarız değil simulasyon tarzı olduğu için.
mesa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Aralık 04, 2017, 13:02:38 ÖS »

Sga after burner climax oynamak isterdim xbox 360 da var . Ama o havalı cihazın yerini tutmaz arcade havası bir başka 😀

Ps1 ps2 wii xbox 360 arcade kabin
evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Aralık 04, 2017, 13:06:05 ÖS »

Gökkuşağında yeni sistem birçok makine var LCD li olanlar, 3d olanlar,
kabin şeklinde içerisine girilen makineler falan da var
tamamı orijinal makineler
çok ilgi alanıma girmedikleri için açıkçası hiç oynamadım
beni eski makineler daha çok cezbediyor Kahkaha
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #34 : Aralık 04, 2017, 13:11:43 ÖS »

Bu arada birinci resimdeki sağ tarafta görünmeyen cihaz İnitial D galiba. O oyunun TR ye geldiğini görmemiştim.  Bizim memlekete uygun bir oyun sayılmaz. Arcade tarız değil simulasyon tarzı olduğu için.

Arada AVM'lerdeki eğlence bölümlerinde neler varmış diye göz gezdiriyorum. Intial D'ye İstanbul'da birkaç defa denk geldim. Bizim oyunculara hitap etmemesi konusunda haklısın. Makineler genelde boş oluyor.

Hurşit
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Aralık 04, 2017, 13:18:53 ÖS »

Arada AVM'lerdeki eğlence bölümlerinde neler varmış diye göz gezdiriyorum. Intial D'ye İstanbul'da birkaç defa denk geldim. Bizim oyunculara hitap etmemesi konusunda haklısın. Makineler genelde boş oluyor.

Pek AVM insanı olmadığım için kaçırmış olabilirim. TR de bu işi yapan yatırımcılar biraz kör topal yaptıkları için bir çok makine geldiği gibi yatıyor. Biraz sektörü bilen birileri yapması lazım bu işleri
keikonda
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Aralık 06, 2017, 21:34:37 ÖS »

Çok güzel bir keşif olmuş tebrik ederim Kahkaha Böyle değerli boardların sizin gibi işi bilen insanların eline geçtiğini görünce mutlu oluyorum

Gaelco firmasını herkes bilir. Özellikle kırılamayan son derece sıkıntılı çipleri ile meşhur bir firmadır. Aşağıdaki boardlardan birinde Gaelco yazısını görünce ulan dedim World Rally 2 olabilir mi Kahkaha Ama ne yazık ki Splash isminde 1992 yapımı salak bir oyun çıktı .
World Rally 2 oyununu TR de orjinal kabini ile görmüşlüğüm var yıllar önce Adana da. Daha geçen ay kırdılar zaten işlemci anahtarlarını da ve Mame e eklendi.

Abi World Rally 2'yi Adana Atatürk Caddesi üzerindeki Berk Lazer'de gördüğümü çok iyi hatırlıyorum, çok güzel makineler vardı. Sonradan arcade kültürü bitince penyeciye dönüştü, makinelere ne oldu merak ederim hep

Gökkuşağında yeni sistem birçok makine var LCD li olanlar, 3d olanlar,
kabin şeklinde içerisine girilen makineler falan da var
tamamı orijinal makineler
çok ilgi alanıma girmedikleri için açıkçası hiç oynamadım
beni eski makineler daha çok cezbediyor Kahkaha

Eskiden çok daha fazla orijinal board'lı makineler vardı Gökkuşağında, şimdi hep pandora benzeri boardlı lcd'li makinelere dönmüşler. Oyunların performansları da çok kötü, benim de oynayasım gelmiyor gittiğimde
« Son Düzenleme: Aralık 06, 2017, 21:42:38 ÖS Gönderen: keikonda » Logged
Hurşit
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #37 : Aralık 16, 2017, 01:00:28 ÖÖ »

Bugün arkadaşların diğer deposuna gittik birlikte. Orda da bir kaç parça pcb çıktı ortaya. Ki daha da vardır diyorlar sağda solda

Street Fighter Ex plus - Capcom ZN1 sistemi.

Şöyle ilginç bir PCB. Bootleg olabilir de olmayabilir de. Bendeki jamma böyle tek parça olmadığı için ne olduğunu deneyemedim. Başka jamma yapmak da gözüm yemedi Kahkaha. Bilen varsa beri gelsin söylesin Kahkaha

Ve sıfır gibi hemen hemen hiç kullanılmamış Sega Rally Twin.
Söylediklerine göre bu oyunu zamanında başka bir oyuna convert etmek için almışlar. Sega Model 2B bazı oyunları birbirine çeviriliyormuş. Fakat öylece kalmış depoda. Hiç kullanmamışlar yıllarca öyle kalmış. PCB ler korumalı metal içinde olduğu için gerçekten de iyi durumdalar. 2 adet almışlar birbirlerine bağlamak için.Tabi bunları test etmek için oturup uğraşıp bir harness yapmak lazım. Çünkü model2 bildiğimiz jamma kullanmıyor.

Bir de Sega STV +Die hard çıktı ki resmini çekmedim. Zaten test ettiğimde gördüm kü o da kaput olmuş.
Daha doğrusu ilk açtığımda cihaz boot ediyor oyunun adını görüyor, Wait a few second yazısından sonra direk görüntü gidiyordu. SH2 çipindeki bir kaç kopuk bacağı reflow yaptıktan sonra artık hiç görüntü gelmemeye başladı Kahkaha.
ggurumlu
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Aralık 22, 2017, 18:21:53 ÖS »

senelerin tozu birikmiş oyun kartllarının üstünde güzel bir temizlik şart hayırlı olun gömün  Masum Masum
Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: