Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 2 [3] 4   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Retro PC Donanım Kolleksiyonum  (Okunma Sayısı 36568 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Temmuz 31, 2018, 23:37:38 ÖS »

Müthiş... Bunca parçayı edinmek, test etmek emek ister. Bu parçaları nasıl depoluyor veya sergiliyorsun? Şu an sadece depoluyorsan, gelecekte sergileyecek misin? Nasıl sergileyeceksin?

Parçalar yılların birikimi, test etmek vakit buldukça kurup söktüğüm sistemler aracılığı ile oluyor, depolama IKEA kutuları içinde veya tercihen kurup bir kenarda depoladığım sistemler içerisinde oluyor.  Bir sergileme aktivite veya gayem yok, esas hedefim emekliliğim için 1987 ylından başlayarak 2006 yılına kadar (benim için oyunculuk dönemi..) her dönemi temsil edebilecek bir veya birkaç bilgisayarı içinde kurulu oyunları ile barındırabilecek bir çalışma odasına sahip olmak.

Güzek koleksiyon... Midi kısmı diğerlerinin yanında biraz sönük kalmış...Ama bayağı emek var...Tebrikler.

MIDI cihazları yeni girdiğim bir alan, ne yazık ki de oldukça tuzlular.  Denk geldikçe birkaç Sound Canvas, bir MT-32 ve birkaç KORG/Yamaha vb MIDI aygıtı daha edinmek istiyorum.  Daughterboard'ları bulmak zaten başlı başına çok zor.. En azından bir Dreamblaster X2 edinme planım var yakın zamanda.

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Ekim 10, 2018, 11:17:39 ÖÖ »

Yeni birçok parça eklendi, arızalı olduğu farkedilen 2 3dfx kartı çıkartıldı, postada beklediğim 2 arızalı 3dfx kartı ile birlikte tamirleri tamamlanınca geri eklenecek

Ayrıca bu hafta gelecek birçok işlemci, anakart, ekran kartı ve bir Dreamblaster X3M Buran MIDI modülü başta olmak üzere.
« Son Düzenleme: Ekim 10, 2018, 11:33:09 ÖÖ Gönderen: appiah4 » Logged

appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Kasım 19, 2018, 12:45:25 ÖS »

Birçok eklemeler var, test edilip arızalı bulunan bazı kartlar çıkartıldı.  Ayrıca donanımları bence daha anlamlı şekilde yeniden sınıflandırdım.

appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Mart 16, 2019, 00:10:35 ÖÖ »

20'ye yakın yeni parça eklendi. Özellikle 486 dönemi ve öncesine doğru giderek genişletiyorum koleksiyonu.

fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #34 : Mart 16, 2019, 00:35:01 ÖÖ »

Sabır ve özenle çok güzel bir koleksiyon ortaya çıkıyor. Tebrikler.

izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #35 : Mart 19, 2019, 08:44:13 ÖÖ »

zevkle ve keyifle izliyorum hocam, devamını dilerim saygılarımla.

appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Mayıs 27, 2019, 17:36:52 ÖS »

Son bir hafta içinde yeni alınıp eklenen, satıldığı için çıkarılan, bozulduğu için çıkartılan, ve yeni alınıp eklenip test edilip bozuk çıkınca tekrar çıkarılan çok sayıda ürün oldu. Koleksiyon büyüyor.

Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #37 : Mayıs 28, 2019, 08:35:57 ÖÖ »

Çok güzel bir koleksiyon olmuş dostum.
NoStres
Deneyimli

One Love, One Heart, One Destiny

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #38 : Mayıs 28, 2019, 22:06:42 ÖS »

Selam appiah4,

Elimde 4 adet işlemci vardı; anakartları hep kasaları ile birlikte hurdaya vermiştim, koleksiyonuna katkıda bulunmak için işlemcileri hediye edebilirim, ihtiyacın olanları özelden yaz, 486'nın bir bacağını lehimlemiştim umarım çalışır. Kahkaha
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=10782.msg117397#msg117397

hakkan
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #39 : Mayıs 29, 2019, 13:29:18 ÖS »

Zaman zaman Amerikan kaynaklarında gezerken babasına, bir akrabasına ait eski Retro envanterini yok paraya satılığı çıkaranlara rastlıyorum. İnanılmaz hepsi kutulu, sıfır gibi Reto cihazlar var ancak satan kişinin umurunda olmadığı için 10-20 dolardan satılığa çıkarmış.

Sonra bir hüzün kaplıyor içimi. Bizler de böyle yıllarda cihazları topluyor, temizliyor, gözü gibi bakıyor ve muhtemelen de yerimiz olmadığı için yine kutularda saklıyoruz. Umarım olmaz ama bir gün aniden vefat edecek olsak o gözümüz gibi baktığımız cihazlar da muhtemelen aynı şekilde kaybolup gidecek.

İmkansızlık ve zamansızlık hepsi bu ikisinin suçu...

Appriah4 harika bir koleksiyon umarım tümünü kurup kullanmak nasip olur.
sad_face05
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #40 : Mayıs 30, 2019, 18:56:02 ÖS »

Bunca parçayı edinmek benim için paradan çok alan ister Çok güzel parçalar. 200-2006 arası AGP-PCIe geçiş dönemi en sevdiğim grafik kartlarının doğduğu dönemdir. (bkz.8800GTX) Elimde bir de AGP kart ile Core 2 Quad destekleyen anakart var, değerli sayılır benim için. Ben de bir ara paylaşsam iyi olur
Bu arada, orada çok fazla slotket var, satmaya ilgiliysen alabilirim bir ara Kahkaha

AV Famicom NESRGB, Super Famicom, NTSC NES, MegaDrive 2 60Hz, N64 Crystal Blue NTSC RGB, Wii, PS3, SONY PVM 20L2

P3 800EB, ASUS CUSL2 i815E, 512MB SDRAM, Voodoo3 3000, 40GB HDD, SB Live! 5.1, Win98/XP Dualboot

64 3200+, ASUS A8V, 2GB DDR, GeForce 6800 GS, 400GB HDD, SB Audigy 2 ZS, WinXP
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #41 : Haziran 11, 2019, 12:55:23 ÖS »

NoStres tarafından bağışlanan aşağıdaki donanımlar eklendi:

Kendisine katkılarından dolayı çok teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: Haziran 11, 2019, 16:11:00 ÖS Gönderen: appiah4 » Logged

NoStres
Deneyimli

One Love, One Heart, One Destiny

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #42 : Haziran 11, 2019, 22:12:07 ÖS »

NoStres tarafından bağışlanan aşağıdaki donanımlar eklendi:

Kendisine katkılarından dolayı çok teşekkür ederim.

Ben Teşekkür ederim; yine elime fazladan nadir parçalar gelirse koleksiyonunuzu genişletmeniz için katkıda bulunmaktan mutlu olurum.

appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #43 : Haziran 20, 2019, 09:06:52 ÖÖ »

İlk retro clone donanım projem dün akşam biterek kolleksiyonuma girdi: Tubetime Adlib

Sırada Tubetime SnarkBarker (SoundBlaster 1.0) var.

ercanersoy
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #44 : Haziran 27, 2019, 14:56:43 ÖS »

İlk retro clone donanım projem dün akşam biterek kolleksiyonuma girdi: Tubetime Adlib

Sırada Tubetime SnarkBarker (SoundBlaster 1.0) var.

Güle güle kullanınız.
Sayfa: 1 2 [3] 4   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: