Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıOyun KonsollarıMega Drive 2 ve Everdrive hakkında sorular :)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Mega Drive 2 ve Everdrive hakkında sorular :)  (Okunma Sayısı 1428 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
hakdead
Deneyimli

Other computers play, Amiga kill!

Üyelik Bilgileri
« : Şubat 21, 2018, 15:58:13 ÖS »

Merhaba arkadaşlar, aliexpress'ten bir everdrive (büyük bir ihtimalle çakmadır) kartuş almak istiyordum. Mutlaka görüp inceleyeniniz belki aranızda alan bile olmuştur diye düşünüyorum. Bu cihaz iş görür mü? İlla ki orjinal Everdrive almaya gerek var mı?

Bu cihazı alırken bir adet de sega mega drive veya genesis cihazına ihtiyacım vardı, Türkiye'de ikinci el sitelerde bile fahiş fiyatları görürken, Gearbest'de 103 tl gibi bir fiyatla buldum.  Korkum cihazın NTSC veya PAL durumunda bana problem yaratması olacaktır.  Eğer ola ki NTSC çıkarsa istediğim oyunları NTSC formatında bulmam zor olur mu veya NTSC olan makineyi PAL'a çevirebilir miyim?

Ürünün Linki'de burada

https://tr.gearbest.com/game-accessories/pp_665230.html?%3F&lkid=12526968

Amiga 1200 3.1 rom + fast ata mk3 + Blizzard 1260 50mhz + 128 mb ram + 60 gb 2.5 ide + pcmcia cf reader + pcmcia ethernet
Amiga 3000 3640/25 mhz 2 Chip 8 Fast + 10 gb scsi
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Şubat 21, 2018, 22:09:11 ÖS »

selam.

aliexpress'den alınan everdrive'ları biliyorum zira 2 tanesini arkadaşlar için tamir etmiştim

Üretim kalitesi çok kötü ve yoğun olarak kullanacaksanız 1-2 ay içinde bozulma riski var.

ben orijinal Krikzz Mega Everdrive x7 kullanıyorum. onca para vermemin tek sebebi paramın bu tür projeleri "kopyalayanlara" değil emek harcayıp "geliştirenlere" gitmesini istemem. tabi bu benim düşüncem.

Ancak tüm bunlara rağmen aliex versiyonları fiyat olarak tartışmasız tabii ki.

Öte yandan neden 100 liraya klon'un klonu'nun klonu olan bir mega drive almak istiyorsunuz? Yani ayıptır söylemesi bit pazarında adam 5 TL derdi de almazdık. O klonlardan çok hediye etmişimdir. Çok kalitesizler.

burada ve ikinci el sitelerinde orijinal mega drive satışı sıklıkla oluyor. fiyat olarak makul bir tane bulabilirsiniz diye düşünüyorum...

NTSC/PAL konusuna gelirsek. O klon ne yapar bilmiyorum ama everdrive'I taktığınız orijinal cihazın bölgesi neyse o bölgeye uygun rom'lar kullanırsanız oyunları tasarlandıkları şekliyle oynarsınız. bazı pal oyunlar da genesis'de açılıyor (ya da tersi). ama özetle PAL MD'niz varsa PAL oyun romlarını atın everdrive'a onları oynayın sorunsuz.

zaten internette everdrive rom paketleri var. onları indirip atın SD karta istediğiniz oyunu istediğiniz cihazda oynayın.

Axeseytan
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Şubat 22, 2018, 03:11:45 ÖÖ »

Elimde 2 versiyonda (Aliex ve krikzz x3 -yavuz abi basmış parayı almış x7 versiyonu) bulunmaktadır. X3 versiyon kargo dahil 55 dolara geliyordu. Tabi ben alalı çok olduğum için eski yasaya göre gümrüge takılmadan ekstra vergi ödemeden geliyordu.. Aliexte olanlar yanılmıyorsam 30 dolar civarında satılıyordu. Fiyat bakımından secmek size kalmıs. Performans acısından bakınca ikisi arasında pek bir fark yok. Krikzz versiyonun ufak tefek 1 2 özelliği dışında fark yok. En azındna benim denediğim oyunlar arasında fark görmedim. Tabi aliexten alacagınız ne kadar süre sorunsuz calısır onu bilemem. Krikzzin yaptıgı malların kalitesi de ortada.
Konsol konusuna gelince o sizin almak istediğinize sakın para vermeyin. İsterseniz adaptor ve goruntu kablosu haric ben size orjinal olmayan mega drive hediye edebilirim. Diğer aparatları temin etmek size kalmış. Aliexte ucuz gerçekten güzel görüntü kabloları da mevcut. İlgilenirseniz mesaj atarsınız.
hakdead
Deneyimli

Other computers play, Amiga kill!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Şubat 22, 2018, 13:18:35 ÖS »

Axeseytan; Eğer öyle bir hediye gelecekse hayır diyemem Adaptör, görüntü kablosu ve padler problem değil.  Hatta elimde mevcut padler var...

Amiga 1200 3.1 rom + fast ata mk3 + Blizzard 1260 50mhz + 128 mb ram + 60 gb 2.5 ide + pcmcia cf reader + pcmcia ethernet
Amiga 3000 3640/25 mhz 2 Chip 8 Fast + 10 gb scsi
Axeseytan
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Şubat 22, 2018, 13:25:28 ÖS »

Hocam bilgileri pm atın . Pazartesi ya da salı kargolarım.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: