Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Atari 1040 Ste'min son hali :)  (Okunma Sayısı 18598 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #30 : Mayıs 09, 2018, 11:53:51 ÖÖ »

çok şirin bir cihaz hocam tavsiye ederim

Belki insanların morali bozuluyor? Herkesin öyle 1040'ı falan yok. Hayret bişi 

Agony
Uzman

Amiga gibi yar, Commodore gibi de yadigar olmaz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Mayıs 09, 2018, 12:23:26 ÖS »

Sen şimdi bu başlıkla; bi elinde viski, kucağında Disket, şömine başında röbdöşambır içinde oturmuş; He-Man'deki İskeletor gibi "Nekekekekekek bakın bende bu var, sizde yok! Nekekekekek!!" şeklinde gülerek bize bir şey mi ima etmeye çalışıyorsun? Kahkaha

Kara kutudan başka "ateri" görmemiş biri olarak imrendim valla. Çok güzel çok seksi alet.

izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #32 : Mayıs 09, 2018, 13:50:11 ÖS »

Hocam atariciler , 800xl yüksek fiyatı nedeniyle c64 kulananlar tarafından zengin bilgisayarı diye yakıştırıldı, c64 kullananlar envai çeşit oyun kasedi ile gününü gün ederken c64 kullanıcıları istedikleri counter oyun yüklerken halay çekip, cihazı yumruklayıp, data seti sallayıp gene de sorunsuz oyununu yükleyip oyununu oynarken, atari kullanıcısı az oyun seçeneği (çeken yerin azlığı vs) gibi nedenlerle ellerindeki kasetleri yüklerken tabiri çaizse ,üflemekten, konuşmaktan, hatta ışığı açık kapatmaktan bile kaçınıyorlardı yeterki oyun yüklensin ayrıca birde counter olayı var illa oyunun yükleneceği counteri bulmak lazımdı oyunun yarısında self test ekranınını saymıyorum atari st de amiganın imparatorluk dönemine rastaldığı için hep gariban kaldı şimdi biraz hava olsun hocam

Sen şimdi bu başlıkla; bi elinde viski, kucağında Disket, şömine başında röbdöşambır içinde oturmuş; He-Man'deki İskeletor gibi "Nekekekekekek bakın bende bu var, sizde yok! Nekekekekek!!" şeklinde gülerek bize bir şey mi ima etmeye çalışıyorsun? Kahkaha

Kara kutudan başka "ateri" görmemiş biri olarak imrendim valla. Çok güzel çok seksi alet.
« Son Düzenleme: Mayıs 09, 2018, 13:53:56 ÖS Gönderen: izmirmaster » Logged

Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Mayıs 09, 2018, 14:12:17 ÖS »

çok şirin bir cihaz hocam tavsiye ederim

Belki insanların morali bozuluyor? Herkesin öyle 1040'ı falan yok. Hayret bişi 
İsterim tabii. Ama kabul etmek lazım, bulup almak a500 kadar kolay değil.

Use the brute force, Luke
fluke
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Mayıs 09, 2018, 15:33:16 ÖS »

Yabancı ilanlardan hatırlıyorum Amiga-Atari fena kapışmış zamanında. Rahmet'Lee Tramiel'in "Ruhuna Şalom" işleri bunlar tabiki. Amiga500 380-420 dolar bandında gezerken mutlaka Jack T. fatherin hamlesiyle Atari 520ST 150-188 dolar bandına girmişmiş bir zamanlar. Rakamları net hatılamıyorum ama, Net %50 oynuyordu. Tramiel tam bir yahudi ticari kafası olan zeki bir adam. Videolarını izledim oldukça sevimli birisi. R.i.P. JT.   

Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: