Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel Sohbet*** Değerlendirme***13 Mayıs Pazar Buluşması***
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: *** Değerlendirme***13 Mayıs Pazar Buluşması***  (Okunma Sayısı 622 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
phoenix
Üye3

Üyelik Bilgileri
« : Mayıs 15, 2018, 20:03:59 ÖS »

Bu başlık altında, gerçekleştirilen buluşma hakkında dilek ve önerilerimizi belirterek gelecek etkinliklerde zamanı daha verimli ve kaliteli nasıl kullanabiliriz sorusunun da cevabını bir nebze olsun aralayabileceğimizi düşündüm. Tabii ki hiç birşey yapmadan sizler ve o tarihsel donanımlarla sabit bir şekilde olduğum yerde bile dursam alacağım zevk tartışılmaz. Neyse lafı daha fazla uzatmadan konunun özüne dönüş yapıyor ve düşüncelerimi paylaşıyorum.

*Ben şahsen İlker (ayak takımı) sayesinde başlayan turnuva ve çekiliş etkinliklerinin olmasının hoş olduğunu düşünüyorum. (Daha önce yapılıyorsa fikrim yok mazur görün)
*Bunun yanında, projelendirilmiş  ürünlere bir zaman diliminin ayrılmasının, hepimizin eş zamanlı dinleyip bilgi sahibi olmasının daha hoş olacağını düşünüyorum. Böylelikle farklı zamanlarda ürünle ilgili  sorular sorarak geliştiren kişiyide yormamış oluruz kanaatindeyim. Saatini de belirlersek buluşmaya gelemeyen yada il dışında olan üyeleri önceden belirtilmiş, ve o saatlerde yapabilecek canlı yayına katılarak bir nebze olsun o günün bir parçası olması sağlanabilir. Bu videolarıda forumda ilgili başlık altına ekleyerek kalıcı olmalarını sağlayabiliriz diye düşünüyorum.
*Birde toplantı için belli ayları baz alsak ki genellikle Eylül- Aralık-Mayıs döngüsünde oluyor, önceden hazırlık yapmak isteyenler için güzel olur.
*Daha önceden konuşulmuş konular ama tek başlık altında toplanmasının daha hoş olacağını düşündüm.

Saygılar.
AmigaEsref
Üye4

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Mayıs 15, 2018, 20:38:00 ÖS »

Phoenix öncelikle uğraşların için çok çok çok teşekkürler abi. Sen olmasan nasıl toplanırdık bilemiyorum. Forumdaki arkadaşlarla bir arada olmak bile inan benim yeterli bir neden. Retro cihaz ve oyun muhabbeti olunca da ayrı bir tadı oluyor.

Etkinliklerimizin bende daha eğlenceli ve programlı olmasını çok istiyorum. Her geldiğimde mutlaka kaçırdığım ve yetişemediğim şeyler oluyor.Tabi bunda etkinliğimizin sayısının az olması da var. Ne yapacağımı şaşırıyorum

* Bendce de çekiliş harika  Saol ibeşer abi. Bize öğrettin yol gösterdin
* Etkinlik alanlarımızı sabitlersek, mekana göre yeni şeyler yapabiliriz diye düşünüyorum.
*Benim aklımda, seninde dediğin gibi abi öncelikle sunumlar var. Örneğin i_ron abi projesini, sunum yapabileceği ayrı bir masada ve ona ayrılmış bir ekran ve yaka mikrofonuyla yapabilir. Bu sunumların zamanları etkinlikten önce programlanırsa herkeste ona göre kendini ayarlama fırsatı bulabilir diye düşünüyorum. Bu önemli bir nokta bence.

* Birde arka planda bir retro müzik olsun istiyorum
* Mekan benim için inanın hiç önemli değil sabit ve tutarlı olursa buluşmalarımız geliştireceğimize inanıyorum.
* Bir çok şey yapabiliriz. Ben elimden geldiğince bu konularda destek ve yardımcı olacağım.
* Benim aklımdakiler, Yöneticilerimizin iznide olursa tabi etkinlik alanına ufak bir branda asmak isterim. CGTR logolu. Olaya daha güzel bir hava katacağını düşünüyorum. Bu buluşmada da gözlemledim. Dışarıdan gören ve gelen insanlar durumu kavramakta biraz zorlanıyorlar.

* t-shirt tasarlarsak oda şahane olur.
* Sensible turnuvamızdada heyecanı korumak için bazı düzenlemeler yapabiliriz. Bazı arkadaşlarımız çok yetenekli, olayın cazibesini düşürmemek için 2 kez üst üste birinci olan arkadaşların turnuvaya liste tutan arkadaş olması gibi bir şey olabilir
* Birde sürekli Geos abi projelerde lehim yapıyor ona bir çözüm bulmak lazım. En azından ben kendi projelerimin lehimlerini Geos abinin desteği ile yapmak istiyorum. Eğer lehim yapmayı öğrenirsem zaten onu baya hafifletmeyi düşünüyorum.

* Bunları söylerken tabi ben yapma kısmınıda göze alarak yazıyorum.
güzel fikirlerin çıkacağına inanıyorum. Aklıma geldikçe gene yazacağım. Arkadaşlarda içlerinden gelenleri yazarsa çok güzel olur.
Sevgiler
« Son Düzenleme: Mayıs 16, 2018, 15:34:52 ÖS Gönderen: AmigaEsref » Logged

AMIGA 500 | GOTEK | 2.5 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB HDD  | 3.1 ROM | 8 MB RAM
COMMODORE 64 | IRQHack64
AmigaEsref
Üye4

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Mayıs 16, 2018, 15:35:18 ÖS »

Hiç öneri yok mu mükemmel miydi Kahkaha tamam iki dansöz vardı da

COMMODORE 64 | IRQHack64
freedom
Üye3

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Mayıs 16, 2018, 16:10:25 ÖS »

Her şeyden önce otumuş bir toplantı mekanına ihtiyacımız var.
Daha çok bir toplantı salonu formunda.

Organizasyon yürütme ekibi oluşturmalı, düzenli kısa toplantılar ve koordineli çalışma yapmalılar.

Sonra toplantı programına ihtiyacımız var. CGTR nin her toplantısı için ayrı açılış intro müzik (çok kıymetli arkadaşlar var bu konuları bilen), toplantı esnasında canlı performanslar (uygulama, proje tanıtımları ve demo showlar) ve bunların program akışında projektör ve perde ile sunulması. Retro cihazlarda ulaşılan yeni gelişmeler hakkında bilgiler. Yurt dışı tanınırlılık ve farkındalığın artırılması. Konunun üstadı kişilerin toplantılara davet edilmesi ve tanışma, deneyimlerini paylaşma v.s... Bakım ve tamirat. 

İlk aklıma gelenler. Belki bu yazılanları daha düzenli bir akış içerisinde toparlamak gerekir.

Atari 800XL - XC12 - MYIDE II
Amiga 500+ - Gotek - Dual ROM 1.3 ROM 3.1
Commodore 64 - IRQHack64
Atari 1040STE
Amiga 1200 - Blizzard 1220/4 - 4 MB - Rom 3.1

https://bulentozgur70.wixsite.com/main
AmigaEsref
Üye4

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Mayıs 16, 2018, 16:27:33 ÖS »

İmzaya bende IRQHack64 ekliyim çok doğru tespitler abi. Yavaş yavaş yapabiliriz. Projektör olanımız mutlaka vardı. Perde de ayarlarız. 2-3 kişi olduk mu dahada canlanırırız ortamı.

COMMODORE 64 | IRQHack64
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Mayıs 17, 2018, 22:18:51 ÖS »

İş yoğunluğum nedeniyle aranızda olamadığım için üzgünüm... Hediye çekilişi ve turnuva muhabbeti ile ilgili sözlerinize teşekkür ederim. Hediye benim üretimimi... ama turnuva değildir Biz de Ankara'da benzer düşüncelerinizle bir şeyler yapmak istiyoruz ama yer sorunu en büyük sorun. Bildiğiniz gibi ki bilmeyenler için şuraya toplu bir link bırakayım:
https://www.youtube.com/watch?v=tbDYpQpY_rY&list=PLFAIIXyLEXs4lmGGLBnX1xR-bra4_tNxo

Bizi bilenler biliyor... Büyük bir barda takılıyoruz. Karizmatik
Daha ilmi projelerimiz olacak... Bizim organizasyon ekimiz düşünmeye ve çalışmaya devam ediyor. İstanbul ve diğer illerden arkadaşları bağrımıza basacağımız bir şeyler planlıyoruz. Belirttiğiniz konular önemli konular, imkanlar dahilinde değerlendireceğiz. Tüm dostlara selam olsun.

Ayak Takımı Organizasyon Ekibi
www.ayaktakimi.org
Levent (Lvnt)
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Mayıs 17, 2018, 23:23:26 ÖS »

Yurt dışında the gathering, assembly vb yıllık toplantıların videolarını ara ara (çok afedersiniz) dibim düşerek izlerim. Kimisi hemen orada bir demoya son rötuşlarını yapıyor, kimisi birşeyler ortaya koymuş onun sunumunu yapıyor vb. Sonra buna benzer hackathlon denilen daha ciddi işler üzerinde uğraşılan türde toplantılar da ortaya çıktı. Hackathlon'larda da gelenler işin başındaki daha kıdemli programcılar tarafından "işte sen şu konuda birşeyler yapabilirsin" vb şeklinde yönlendiriliyor. İnsanlar birlikte çalışıyor, çokça sinerji ortaya çıkıyor, buralara katılmak isteyenler kapıları bacaları kırıyor vb. (Tamam bu sonuncu biraz abartı oldu)

Cgtr toplantılarının da hem birliktelik hem fayda açısından bu seviyelere geldiğini görmeyi çok isterim.

Doğrusu bu konularda yurt dışından çokça gerideyiz. Önce kendim: birisi bana hadi şöyle birşey yapalım dese içimden derim ki 'len bi git işim gücüm var onla mı tepişcem şimdi', ama tanıdığım birkaç gavur arkadaş var hiç de öyle değiller, adama böyle bir teklif geldiğinde (niye bilmiyorum, belki sırf sosyal etkinlik olsun diye) tamam diyor hadi yapalım. O ortamın amelesi olma fikri adama ağır gelmiyor. Belki son tahlilde başını öne eğip çalışmasını biliyorlar denebilir. Belki de birileri yapsın da ben de assolist modunda bi gözükürüm diye düşünüyoruzdur. Olayı biraz böyle algılıyorum. Bu söylediklerimi cgtr toplantılarına katılıp emek harcayanlar üstlerine hiçbir şekilde alınmasın tabii ki. Ama böyle bir eğlim var sanki ve bu tür kendinden feragat etmeyi gerektiren toplantılar bizde böyle sebeplerden yaygınlaşmadı diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: Mayıs 17, 2018, 23:41:35 ÖS Gönderen: Levent (Lvnt) » Logged

Rock, crunch. Fazla modern olmasın
AmigaEsref
Üye4

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Mayıs 17, 2018, 23:48:28 ÖS »

Ben işleri hafifleteceğim daha çok planlarım var. Şu ara tadilat yeni mekan, iş düzeni derken kaydı rotam ama planlar hep ileri dönük. Bu çalışma düzenimi koruyabilirsem daha çok şeyler yapabileceğimi düşünüyorum. Üşenme 0 çünkü

COMMODORE 64 | IRQHack64
phoenix
Üye3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Mayıs 18, 2018, 00:09:30 ÖÖ »

Yurt dışındaki grupların standartları ile bizimkinin bir nebze olsun farklı oladuğnu kanaatindeyim. Bizdeki en büyük sıkıntı düzenli bir yerleşke olmaması ki geçici bir süreliğine istanbul için bu durum aşılmış olarak düşünülebilir. Ayrıca yaşam standartları, hayat koşturmacası vb etkenler kişiler istese bile önceliklerinde değişikliğe sebep olabiliyor. Sonuçta forumdaki herkesin bir meziyeti, bir yeterlilik ve etki alanı var. Bunlar programlı bir şekilde buluşmalarda uygulanmadığı içinde, yapılan eylemler gözden kaçabiliyor. Eh buluşma süreside sınırlı olunca insan neye yetişeceğini de şaşırıyor
Sözün özü, her buluşmada ortalama 30-35 kişi oluyor. Çok formal yapıya girmekte kişileri bir yerden sonra yorar diye düşünüyorum ama kısa sürede turnuva ve çekilişe alternatif kişilerin de bulundukları zamanı çalmadan bir iki etken daha olursa, daha verimli bir şekilde zamanı kullanmış oluruz .
amiga.os
Üye3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Mayıs 18, 2018, 17:06:14 ÖS »

Biraz geç de olsa ben de bir şeyler eklemek isterim. Ben ilk defa buluşmaya katıldım ve önce tabi büyük patronla selamlaşarak, herkesle muhabbet etmeye çalıştım. Ancak yukarıda söylenenlere katılıyorum ki biraz düzensiz kaldık (neyse ki arada Kaan, Bülent ve Nejat'ın sayesinde benim Amstrad'a Gotek'i ayarlayabildik ). Ben de bir çok şeyi kaçırdığımı düşünüyorum. Atari 1040'a elimi süremedim mesela. Yine de dünya gözüyle Vampire takılı bir Amiga görmek harikaydı. Kaan'ın C64 içinde RPi müthişti. Kayınpeder Ankara'da olduğu için ara ara Ankara'ya yatılı gidiyorum. Bir dahaki gidişimi olası Ankara buluşmasına denk getirmeye çalışacağım.
« Son Düzenleme: Mayıs 18, 2018, 23:12:09 ÖS Gönderen: amiga.os » Logged
BioMenace
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Mayıs 18, 2018, 17:17:14 ÖS »

CGTR buluşması Ankara grubunun çok iyi yaptığı bir şey

Son İstanbul buluşmasına gönderdiğimiz ajanlar da bunu doğruladı.

Fakat bunlar normal, İstanbul ekibinin bir ibeser atom karıncası yok.

Bu arada başarabilirsek yeni Ankara buluşması muhteşem olacak...

İstanbul buluşması yorumlar başlığında Ankara grubunu övmüş olayım Kahkaha

Koleksiyonum: https://www.instagram.com/retronautics/
İlgi Alanım: MS-DOS, Windows 98, Atari 2600, C64, Amiga 500

Alınıklarım: https://goo.gl/UoWo8n
Satılıklarım: https://goo.gl/kDMfMp

Ankara
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Mayıs 21, 2018, 00:31:38 ÖÖ »

Günlük 100'ün üzerinde üyenin aktif olduğu, bunlardan 20-30'unun yazdığı ve yılda 1-2 defa düzenlenen toplantılara 30 civarında kişlinin katıldığı ve ne yazık ki mekan konusunda sıkıntı çeken bir gruptan çok şeyler beklememek gerek... Ama eğer toplantıya gelmiş olsanız, Nejat'ın harika işlerini, Kaan'ın yine Raspberry Pi içeren C64 çalışmasını, mekandaki Amstrad, Atari vblerini, Atilla'nın yerli üretim retro bilgisayarını, Oğuzhan/Gökçe ve Haydarabibin getirdiği Vampire'lı Amiga'ları inceleyip deneyimleyebilirdiniz. Sensible soccer turnuvası dışında, mekandaki NeoGeo CD ve diğer sistemlerle oynayıp, güzelce vakit geçirebilirdiniz. GEOS ve Özgür'ün lehimleme, montaj işlermlerini unutmamak gerek. Sağolsun Özgür bir kaçımıza kablo, GEOS ise yine lehim çalışmalarıyla projelere hayat verdi. Tüm bunların ötesinde, sevdiğimiz dostlarımızı arkadaşlarımızla kucaklaştık... Hediyeleştik (bu sefer bayağı hediye aldım...Zanpinoz ve joker_ çok teşekkürler). Kısacası yapabileceğimiz çok şey var... Bu yapabileceklerimizin muhakkak ki en iyisi değil. Ama yapabilmemiz için oyunun içinde olmanız gerek...Şükür ki, bu toplantıda yine yeni arkadaşlar aramıza katıldı... Bonservislerini elimizde tutabilir, transferlerine engel olabilirsek gelecekte çok daha iyilerini yapacağımıza eminim... Katılan her arkadaşımıza, dostumuza çok teşekkürler... Mekan için Phoenix'e çok teşekkürler...

« Son Düzenleme: Mayıs 21, 2018, 09:31:48 ÖÖ Gönderen: LW3D » Logged

cat5
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Mayıs 21, 2018, 01:09:57 ÖÖ »

birkaç arşiv isteyen arkadaş oldu forumdaki konularda. buluşma döneminde istanbul içinde olursam gelmeyi düşünürüm ama işlerim gereği yine fazla kalamam. şehir dışında olduğum zamana denk gelirse yapabilecek birşey kalmıyor. kadıköy moda semtindeyim
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Mayıs 21, 2018, 02:16:49 ÖÖ »

Öncelikle yer ile ilgili emeklerinden dolayı Merter'e (phoenix) ve mekanda kahrımı çeken Eşref'e büyük teşekkürler

Oğlumun aynı gün okulda gösterisi olduğu için biraz geç vakit yola çıktım. Üstüne TEM'e çıkmakta epey vakit kaybedince buluşma noktasına ulaşmam saat 13:00 civarları falan oldu sanırım. Otopark nispeten yakındı, getirdiklerimi yerleştirdikten sonra kah orada kah burada zaman hızla akıp geçti.

Tarık kardeşimiz whatsapp grubunda yazdığı gibi amstrad'ını getirmişti, biraz cebelleştikten sonra gotek'ten barbarian oyununu açabildik. Elimde gotek için kablo malzemesi yeterince vardı ancak mekanda başka bir Amstrad'cı yoktu ya da biz karşılaşamadık

Bülent (geos) sağolsun benim lehimlemeye üşendiğim digimax'ların userport ve audio connector'lerin lehimlenmesinde yardımcı oldu

Bu digimax'lar ile mekana c64 ile bir miktar arabesk zerk ettik.

Gökhan (misket) arkadaşımız Eşref'in tasarladığı, kendisinin printing için modifiye ederek bastığı IRQHack64 kartuş kasalarından hediye getirmişti sağolsun. Şu an biri digimax'tan wav çalan, biri de video oynatan demo kartuşlarıma ev sahipliği yapıyorlar, çok makbule geçti

Atilla arkadaşımızın fütüristik retro bilgisayar projesi de gayet güzeldi. Bir tek eksiği vardı, kedi gelmemişti

Freedom (Bülent) abimiz ile enteresan bir olayımız oldu. Satın almış olduğu kartuşlardan birinin bozuk olduğunu anladık. Onun yerine hediye çekilişi için getirdiğim kartuşu versem mi / o alsa mı falan derken en son yeni bir tanesini ona göndermekte anlaştık. "Hediye olarak getirdiğim de umarım sana çıkar" diye bir temennide bulundum, şansına ona çıktı

Benzer şekilde Oğuzhan da Emin Tolga'nın sipariş ettiği digimax'ı alacak iken bir taraftan hediye çekilişinden kendisine digimax çıktı (Ben benimkini okuturum deyip diğer digimax'ı almayacaktın bence )

Amiga ile uzaktan yakından alakam olmadığı için ısrarlarıma rağmen sensible soccer turnuvasına katılarak (edilgen) hayatımda ilk defa sensible soccer oynadım. Tüm çabalarıma rağmen zanpinoz kardeşimle beraber kaldık. Uzatma dakikasında bir sürpriz olmadı çok şükür erkenden elendim Hayır arkadaş, Emilyn hughes soccer deyin bir derece, ne bileyim microprose soccer deyin. Hepsini geçtim international soccer deyin yine&nbsp; olur. Gerçi ben ilkinde en fazla menülerde zaman geçirirdim, ikincisinde efektlerine bayılırdım. Sonuncusu zaten leş, evlerden ırak.

Zaman kısıtlı olduğu için su gibi akıp geçti, vampirci tayfanın çalışmaları başta olmak üzere yeterince ilgilenemediğim alanlar, selam verip hal hatır soramadığım arkadaşlar da oldu. Kusura bakmayın diyorum.

Dönüşte Oğuzhan'la yolda retro konuşup yoldaki vakti de toplantıya dahil ettik. (Bildiğim kadarıyla) Şehir dışından tek misafirimizdi, ona da buradan çok teşekkürler.

Toplantının formatına gelince bence çok da fazla kasmamak lazım. İlk etapta bence en önemlisi daha sık olması.

* IMG_4067.JPG (816.51 KB, 2016x1512 - Görüntüleme: 328 kez.)

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <i.r.on - 2001>

twitter | blog

C64, Amiga 500, Ps3, Wii, Nintendo DS lite, Nintendo 3DS
AmigaEsref
Üye4

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #14 : Mayıs 21, 2018, 10:24:11 ÖÖ »

Valla bilmiyorum da ben çok eğleniyorum. Toplantılar az olduğu için çok hızlı geçiyor birşey anlamıyoruz. Konular birikiyor. Bir anda bir yoğunluk oluyor. Ben neye bakacağıma kiminle konuşacağımı şaşırıyorum Şöyle keyifle iki kişi oyun oynayamıyoruz misal
Atilla'nın retro bilgisayarını gördüm. Ama telaşeden hiç kendisiyle konuşma fırsatı bulamadım. Rom muhabbetini bile tamamlayamadım. Kendisi çok güzel Rom çizmiş. Onur'da Rom hayranı misal ordan bile bir gün çıkardı muhabbet konusu Ama Atilla'nın retro bilgisayarı üzerinde çok muhabbet edemedim o güzel projeyi tam özümseyemedim. Daha sık yapmamız lazım Bence katılım git gide artacaktır. Yılda bir düzensiz olunca işleri ayarlamak zor olabiliyor. LW3D nin dediğide var forumda aktif üye sayısı da belli gerçi.

i_r_on abi bu epromların üzerini kapatmışsın stickerla bende açık duruyor. Epromlarda ışıktan etkilenme oluyor mu? Bende kapatayım mı?

Bu arada bu yıl yeni ev düzeni beni çok dağıttı. Kendi eviniz olunca o kadar eksik çıkıyor ki nasıl toplayacağım bilmiyorum. Enerjimin büyük kısmını alacak. Toplantıya yapmak isteyipte yapamadıklarım çok fazla Özür diliyorum herkesten. Kaç ay daha sürer kestireiyorum ama. İşlerimi toparlarsam daha canlı şeyler yapacağız Artık atom, nükleer, phoenix blast Allah ne verdiyse.

i_r_on abi, senin gibi commodore gönül vermiş abiler olmasa, Kaan abi keza öyle Geos abi ve Özgür abinin lehim gücü LW3D abinin inanılmaz arşivi, katılımcıların inanılmaz keyifli sohbetleri ve bir o kadar dolu insanlar olması. Hades ve Freedom gibi yazılımcı abiler, Atilla keza retro bilgisayarı. Yani hepinizle tanışmak zaten ayrı bir keyif e sizlere çok çok teşekkürler. İyi ki varsınız. Daha özelliklerini tanımadığım ve sohbet edemediğim arkadaşlarımda var bir ayrım yapmak için yazmadım ama Phoenix'in harcadığı enerji ve sizin bilgi birikimleriniz toplantının ana içeriği zaten Yoksa atari salonu

İlker abinin gelememesine çok üzüldüm bu arada, forumda da çok aktif değil umarım yakın zamanda aramıza katılır. Onsuz bir damarımız eksik bence
« Son Düzenleme: Mayıs 21, 2018, 10:34:05 ÖÖ Gönderen: AmigaEsref » Logged

COMMODORE 64 | IRQHack64
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: