Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Türkiye'yi banlayan ps2-home.com  (Okunma Sayısı 15404 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« : Mayıs 17, 2018, 15:19:41 ÖS »

http://www.ps2-home.com/forum/viewtopic.php?t=3

Nette Playstation 2 üzerine en kapsamlı sitelerden biri olan bu site 5,6 aydır Türkiye'ye engel koymuş durumda. Hiç kafasını ağrıtmamış basmış banı Türkiye çıkış IP'sine. Acaba ne halt yedik de böyle oldu, dünya bizi kıskanmaya devam etsin.
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Mayıs 17, 2018, 15:28:52 ÖS »

PS2  ile ilgileniyorum, son oluru nedir? ya da son ne olur kardes gibi mesajlardan bıkmış olmalılar..

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Mayıs 17, 2018, 15:31:37 ÖS »

Yakında dünyadan ban yiyeceğiz Kahkaha  bende merak ettim doğrusu ne alt ettik acaba Bu arada en son kaça olur

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
OZGH
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mayıs 17, 2018, 15:34:39 ÖS »

VPN'siz internet dertten başka bir şey değil.
BlitzBasic
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mayıs 17, 2018, 15:42:48 ÖS »

Ecnebi forumlarında fix ban yeme sebebi tabiki kuralları okumamak ve uymamak. Neler döndüğünü tahmin edersiniz.

90'larda IRC'de çok olurdu.

A500|ACA500Plus42Mhz8MB|GoTeK|IndivisionECS|OS3.1
ZX Spectrum 48K, 48KPlus | Amstrad CPC6128
CommodoreFan ®
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mayıs 17, 2018, 15:45:56 ÖS »

Yıllar önce bir amiga forumuna üye olmak istemiştim, zamanında çok ünlü forumlardan biriydi ama o kadar uzun süre oldu ki hangisi olduğunu hatırlayamıyorum, aynı olay başıma gelmişti. Admin'e mail atıp durumu açıkladığımda bana türklerin almayacakları malzemelere talip olduklarını, diğer üyelere küfür ettiklerini, gruplaşıp milleti trollemeye çalıştıklarını yazmıştı. Ne kadar doğrudur bilemem ama yerli forumlarda 5 dakika vakit geçiren birisinin tartışma ve bilgi paylaşımı konusunda medeni toplumlarla aramızdaki farkın boyutlarını kavraması zor değil.

Bir garip COMMODORE fanatiği...
AmigaEsref
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Mayıs 17, 2018, 16:01:30 ÖS »

@CommodoreFan Malesef yapmamışızdır diyemedim. Adminin dedikleri yüksek ihtimalle doğrudur.

Ben şahsen bizim forumda, tanıştığım ve yazıştığım arkadaşların gerçek hayatta ne kadar değerli insanlar olduğuna bizzat şahitlik ettim. Forumu sevmemin ve sık girmemin nedeni buraki topluluğu sevmem. Ama başka üye olduğun topluluk var mı? yada tecrübelerin nedir dersen. Belki bende "  Türklerin almayacakları malzemelere talip olduklarını, diğer üyelere küfür ettiklerini, gruplaşıp milleti trollemeye çalıştıklarını" gözlemledim desem yalan olmaz
« Son Düzenleme: Mayıs 17, 2018, 16:03:42 ÖS Gönderen: AmigaEsref » Logged

'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Mayıs 17, 2018, 16:05:36 ÖS »

bknz: sahibinden.com Kahkaha
örnekleri de orada aldığım en son iki mesajdan kopyaladım ve yapıştırdım Kahkaha

AmigaEsref
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Mayıs 17, 2018, 16:09:29 ÖS »

bknz: sahibinden.com Kahkaha
örnekleri de orada aldığım en son iki mesajdan kopyaladım ve yapıştırdım Kahkaha
Kahkaha Kahkaha yapıştırmadan güldüm o derece

cat5
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Mayıs 17, 2018, 16:12:52 ÖS »

csgo oyununda üzüldüğümü belirterek söylüyorumki türkler kadar agrasif ve küfürbaz bir oyuncu kitlesi gördüğümü hatırlamıyorum. konuşmaktan oyun oynamıyorlar zaten takıma katkıları sıfır geveze kadın gibi sürekli muhabbet halindeler. bi sus oyununu oyna kahvehane mi burası. bir oyunda minimum 11 max 20 küsür kill yapan ben bile bir türkten (3 kill i var sadece oyun bittiğinde) küfür yedim türk olduğumu biliyor küfreden kişi ne ana bıraktı ne bacı. bu tarz kişileri engellemekten usandım diyebilirim. yurtdışı forumlarda türk olduğumu saklamam yardımcıda oluyorum. ırkçılığa denk gelmedim kaldıki yurtdışına çıkıyorum 2 sene veya 3 senede 2 defa gittiğim ülkelerde de sen türksün gelme buraya gibi bir durumla karşılaşmadım. türklerin ismini lekeleyenler yüzünden bu durum yaşanıyor. insan gibi davranırsan kimse birşey demez. batının bizi kıskandığı yok fakat batıda insanlık olduğu bir gerçek. yurtdışına her çıktığımda 1 ayımı farklı eyaletlerde geçiriyorum. yurtdışında 3 hafta - 1 ay gibi süre geçirenler daha iyi anlayacaktır. gittiğim ülkeler amerika, fransa, almanya, italya ve ilgiltere. özellikle fransada fransızca konuşmak zorunlu. ingilizce konuşursan pek haz almıyorlar. tatlı bir dille fransızca bilmiyorum sen ingilizce biliyorsan ikimiz içinde sıkıntı olmaz diyip özür dilersen tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır misali muhabbet ortamı oluşuyor (yılan mecazi anlamda kullanılmıştır)
CommodoreFan ®
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Mayıs 17, 2018, 16:13:53 ÖS »

@CommodoreFan Malesef yapmamışızdır diyemedim. Adminin dedikleri yüksek ihtimalle doğrudur.

Ben şahsen bizim forumda, tanıştığım ve yazıştığım arkadaşların gerçek hayatta ne kadar değerli insanlar olduğuna bizzat şahitlik ettim. Forumu sevmemin ve sık girmemin nedeni buraki topluluğu sevmem. Ama başka üye olduğun topluluk var mı? yada tecrübelerin nedir dersen. Belki bende "  Türklerin almayacakları malzemelere talip olduklarını, diğer üyelere küfür ettiklerini, gruplaşıp milleti trollemeye çalıştıklarını" gözlemledim desem yalan olmaz

Hep gururla söylerim, bu site gerçekten bambaşkadır. O yüzden de istisna aslında. Sadece retro piyasasında değil, bence ülke genelinde böyle. Yıllardır seviye bozulmadı, mutlaka arada çürükler vardı ama zaman içinde kendi kendilerini bitirerek silindiler, bazen site yönetimi el atmak zorunda kaldı ama öyle ya da böyle seviye düşmedi. Dünyadaki benzerlerini aratmayacak (hatta bazen daha da iyi) üretimler yapılıyor, üyeler aktif, yardımlaşma var. O yüzden burası istisna ama alışveriş sitesi olsun, herhangi bir ilgi alanının forumu olsun birkaç dakika geçirmek yeterli. Daha kendi insanımızla biz anlaşamıyorsak, yabancılardan bunu hiç bekleyemeyiz  

Bir garip COMMODORE fanatiği...
AmigaEsref
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Mayıs 17, 2018, 16:24:07 ÖS »

csgo oyununda üzüldüğümü belirterek söylüyorumki türkler kadar agrasif ve küfürbaz bir oyuncu kitlesi gördüğümü hatırlamıyorum. konuşmaktan oyun oynamıyorlar zaten takıma katkıları sıfır geveze kadın gibi sürekli muhabbet halindeler. bi sus oyununu oyna kahvehane mi burası. bir oyunda minimum 11 max 20 küsür kill yapan ben bile bir türkten (3 kill i var sadece oyun bittiğinde) küfür yedim türk olduğumu biliyor küfreden kişi ne ana bıraktı ne bacı. bu tarz kişileri engellemekten usandım diyebilirim. yurtdışı forumlarda türk olduğumu saklamam yardımcıda oluyorum. ırkçılığa denk gelmedim kaldıki yurtdışına çıkıyorum 2 sene veya 3 senede 2 defa gittiğim ülkelerde de sen türksün gelme buraya gibi bir durumla karşılaşmadım. türklerin ismini lekeleyenler yüzünden bu durum yaşanıyor. insan gibi davranırsan kimse birşey demez. batının bizi kıskandığı yok fakat batıda insanlık olduğu bir gerçek. yurtdışına her çıktığımda 1 ayımı farklı eyaletlerde geçiriyorum. yurtdışında 3 hafta - 1 ay gibi süre geçirenler daha iyi anlayacaktır. gittiğim ülkeler amerika, fransa, almanya, italya ve ilgiltere. özellikle fransada fransızca konuşmak zorunlu. ingilizce konuşursan pek haz almıyorlar. tatlı bir dille fransızca bilmiyorum sen ingilizce biliyorsan ikimiz içinde sıkıntı olmaz diyip özür dilersen tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır misali muhabbet ortamı oluşuyor (yılan mecazi anlamda kullanılmıştır)
Kahkaha evet birde TÜkçe ingilizcesi konuşuyorlar daha komik oluyor:) bende öyle konuşuyorum tabide küfür edip takımı yönetme hevesi acayip. Arada acıyorum cs bende Türk old. anlamazlarsa sesimi çıkarmıyorum Kahkaha Where are you from dediklerinde Turkey diyorum duvara bakarak  Vatanımı milletimi sevmediğimden değil utancımdan yanlış anlaşılmasın

AmigaEsref
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Mayıs 17, 2018, 16:25:43 ÖS »

@CommodoreFan yaş ortalaması ve abi dönemin insanlarının bir nezihliği var bence. Bu forum benim için gerçekten süper bir ortam oldu. Teşekkürler herkese sevgiler.

blackturk
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Mayıs 17, 2018, 16:26:56 ÖS »

Ecnebi forumlarında fix ban yeme sebebi tabiki kuralları okumamak ve uymamak. Neler döndüğünü tahmin edersiniz.

90'larda IRC'de çok olurdu.

IRC  üzerinde hangi kanala girsek ya banlıyorlardı Yada kimse cevap vermiyordu.Halbuki kurallara ve insanlara saygılı olmamıza rağmen , brilerini pisliği yüzden bu durumlara düşüyormuşuz.

A1200 | APOLLO 1240 32 MB | CNET PCMCIA | SYSINFO SPEED TEST 30 MIPS
SM1,SEGA MEGA CD,SM2,SMS II,Sega Saturn Mod ve AR 4MB,PSX Mod ve Mpeg ,PSX2 ,SNES ,ATARI 800XL,SPECTRUM 128K +2,YAMAHA CX5M MSX,ATARI 520 STFM,1040 STF,C64,C128,1541 II,1571,RAM 1764 ,A500,A500+,A600,A590,IDE68k,2X1084S,1084P
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Mayıs 17, 2018, 16:32:45 ÖS »

Eskiden sksapps.com vardı yaw, astalavista.box.sk falan. Hey gidi günler...
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: