Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: kim oldugunu acıklıyotum  (Okunma Sayısı 8181 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
dandan
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« : Aralık 28, 2007, 16:36:13 ÖS »

amigaturk sitesi ile ilgili yazdıklarını okudum. İnan bana oradaki insanlar için kendini yıpratmaya, üzmeye değmez. Sen oraya üye olmakla bir hata etmişsin. Ama geç de olsa oradaki adamların iç yüzünü görüp zarardan dönmüşsün. Hatta şanslısın ki commodore.gen.tr gibi seviyeli ve "bilgili" insanların katıldığı bir forumu keşfetmişsin. Gerisini boşver. İnan bana, oradaki insanlar için kendini yıpratmaya değmez. Hepimiz onları çok iyi tanıyoruz!

Bu arada Amiga bulma yöntemini takdir ettim.
Halen elinde tum   A500, A600, A1200 ve hatta varsa diğer modellerden de olanları
alabılırım  Bunlar dışında eline neler geçiyor, onları da merak ediyorum? Commodore, MSX, Atari gibi bilgisayarlar da var mı elinde. Ya da bilgisayar parçaları... Anakartlar, joystickler, kartlar, vs.. Bana elindeki malzemeler ile ilgili bilgi verebilirsen sevinirim. İçlerinde aradığım parçalar varsa almak isterim. Cevabını bekliyorum. satısakı lıstedıgın tum urunler ıcın 800 ytl nakıt verıyorum..  arabayla  gelıp alırım..  zaten bende aldıklarımın yuzde 90  nını burada almak ısteyen arkadaslara satıcam senın verdıgın fıyattan.. aama kendıme ayıracagım urunu  kendım secmek ısterım..

Görüşmek üzere...

Alp Yener
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Aralık 28, 2007, 16:42:30 ÖS »

Ha haaa.. Bu benim dandan'a yazdığım özel mesaj. Daha doğrusu benim mesajımın modifiye edilmiş hali. Şu durumda Yönetici'nin müdahalede bulunup benim mesajımın orijinal halini bu başlığa paste etmesini rica ediyorum. Ardından da dandan bize kendisinin kim olduğunu açıklasın. Nasıl olur?
dandan
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Aralık 28, 2007, 16:44:10 ÖS »

bu mesajı bana gonderen  sevgılı yonetıcı alp.. bu kadar  olaya ragmen  acık verdın..  meıl adrersındekı bılgılerden senın oldugunu   analdım..

2 kısı geldıler..   kendılerını  bana  timur ve sanırım sedat tı  tada oyle bısey..  acayıp tı ısmı.. oyl tanıttılar..

zaten sıtede satıcakalrını soyledıler..  bı saat malları ınceledıler..   ben 1000 ytl ıstedım.. onalr  800 verdıler..   870 e analstık..

artık ne yalınız varsa gorun..

yeter  yaa..  nası bı kesme kes.. nerden bulastım .. ne amıga ıhtırasınız varmıs.....
dandan
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Aralık 28, 2007, 16:45:04 ÖS »

maıllerı karıstırmıs olabılırım..
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Aralık 28, 2007, 16:48:28 ÖS »

Bu mesajın kime ait olduğunda önemli değil...Yani biri hepsini almışta olabilir.. Önemli olan bu cihazlar gerçekten var oldu mu olmadı mı? dandan'ın tutarsızlığı, baştan beri sergilediği tavır ortada. Ama forumda hala bazı üyeler dandan'ın iddia ettiği A1200'lerin hayalini kuruyorlar. Dandan'ı banlasak , biri yönetici adamı engelledi yoksa gerçekler ortaya çıkacaktı diye düşünebilir. Ama diğer taraftan gereksiz ve anlamsız balon bir satış ilanıyla, bizimle birileri aklı sıra dalga geçiyor...

Bunları yazarken, bu mesajı gönderen yönetici diye yazmış. Ama yöneticinin kim olduğunu bir başka mesajda soruyordu Bu iş bence fazla uzadı...

Alp Yener
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Aralık 28, 2007, 16:51:31 ÖS »

@dandan

Sen amiga.gen.tr zamanında benden kuyruk acısı olan zavallılardan birisin anlaşılan. Ama şunu bilmiyorsun ki ben bu forumun yöneticisi değilim. Tüm forum üyeleri bunu çok iyi bilirler. Eminim az sonra Yönetici benim mesajımın orijinal halini buraya paste edecek ve senin iç yüzün net olarak ortaya çıkacaktır. Zavallının birisin...
Yönetici
Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Aralık 28, 2007, 17:02:00 ÖS »

Alp Yener : sizin isteğiniz dahi olsa, özel mesajlara hiçbir zaman mudahale etmez ve yayınlamayız. Bu konuda yapacağımız birşey üzülerek yok..

Diğer taraftan, bu forumun yöneticilerinden biri olarak Amiga dünyasının sizin gibi değerli üyesinin bu tür birşey yapmayacağını, yapsanız bile bunu forumla ve Amiga severlerle paylaşacağınıza güvenimiz tamdır. haklılığınızı ortaya çıkartmak için bir kanıta ihtiyacınız yok. Benim şüphem yok, sizinde kanıtlamaya ihtiyacınız yok...

Dandan : Foruma girişinizden bu yana, sergilediğiniz tavır, mesajlarınız ve değerli üyelerimiz hakkında ileri sürdüğünüz, mantıksız, dengesiz, anlamsız (yönetici kimdir bilmiyorsun, yönetici diyorsun, sattığım adamı biliyorum diyorsun, en az 2 farklı kişiye yoksa o senmisin diye soruyorsun) iddialarınız ve oluşturduğunuz karmaşa sebebiyle üyeliğinizi dondurduk... Bilgisayarlar bizim için dostluk ve güvenden daha önemli değil. Sizden öncede mutluyduk...Bu olaydan sonrada mutlu kalacağız...

Tüm bu gelişmelerden dolayı, forum üyelerimizden özür diler, eğer cihazlar birileri tarafından iddia edildiği şekilde satın alınmışsa, o arkadaşlarında, Amiga 1200 arayan arkadaşlara yardımcı olmasını dileriz...

Lütfen bu konuyu uzatmayalım ve forumdaki diğer başlıklar ve konularla ilgilenelim...
Alp Yener
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Aralık 28, 2007, 18:11:24 ÖS »

@Yönetici

Alp Yener : sizin isteğiniz dahi olsa, özel mesajlara hiçbir zaman mudahale etmez ve yayınlamayız. Bu konuda yapacağımız birşey üzülerek yok..

Diğer taraftan, bu forumun yöneticilerinden biri olarak Amiga dünyasının sizin gibi değerli üyesinin bu tür birşey yapmayacağını, yapsanız bile bunu forumla ve Amiga severlerle paylaşacağınıza güvenimiz tamdır. haklılığınızı ortaya çıkartmak için bir kanıta ihtiyacınız yok. Benim şüphem yok, sizinde kanıtlamaya ihtiyacınız yok...

Benim amacım, böyle birşey yapmadığımı ispatlamak değil. Beni tanıması gereken herkes zaten tanıyor, ne yapacağımı, ne yapmayacağımı biliyor, benim ekstra bir çaba göstermeye ihtiyacım yok. Ancak kafaların daha fazla karışmaması ve dandan'ın bir sahtekar olduğunun daha net anlaşılması için dandan'a gönderdiğim özel mesajın orijinal halinin yönetici tarafından buraya paste edilmesini istedim. Bunu ben de yapabilirdim ama Yönetici'nin yapacağı ile aynı tadı vermezdi. Bugüne kadar hep takdir ettiğim commodore.gen.tr yönetimi bu olayın başından bu yana sergilediği tutum ile benden eksi puan almıştır. Bunu da belirtmeden edemeyeceğim.

dandan'a gönderdiğim özel mesajın orijinal hali aşağıdadır. dandan bu mesajı aklınca değiştirerek, henüz ne olduğunu ve nedenini tam olarak anlayamadığım bir amaç uğruna bana çamur atmak istemiştir. Eminim şu anda yüzünde aptal bir tebessümle, büyük bir iş başardığını düşünüyordur. Afferim ona.

dandan'a gönderdiğim özel mesajın orijinal hali:
Alıntı
Merhaba;

amigaturk sitesi ile ilgili yazdıklarını okudum. İnan bana oradaki insanlar için kendini yıpratmaya, üzmeye değmez. Sen oraya üye olmakla bir hata etmişsin. Ama geç de olsa oradaki adamların iç yüzünü görüp zarardan dönmüşsün. Hatta şanslısın ki commodore.gen.tr gibi seviyeli ve "bilgili" insanların katıldığı bir forumu keşfetmişsin. Gerisini boşver. İnan bana, oradaki insanlar için kendini yıpratmaya değmez. Hepimiz onları çok iyi tanıyoruz!

Bu arada Amiga bulma yöntemini takdir ettim. Gülümseme
Halen elinde varsa ben de tüm modellerden birer tane isterim. A500, A600, A1200 ve hatta varsa diğer modellerden temin edebilirsen sevinirim. Bunlar dışında eline neler geçiyor, onları da merak ediyorum? Commodore, MSX, Atari gibi bilgisayarlar da var mı elinde. Ya da bilgisayar parçaları... Anakartlar, joystickler, kartlar, vs.. Bana elindeki malzemeler ile ilgili bilgi verebilirsen sevinirim. İçlerinde aradığım parçalar varsa almak isterim. Cevabını bekliyorum.

Görüşmek üzere...
Daima Genç
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Aralık 28, 2007, 18:55:45 ÖS »

Bugüne kadar hep takdir ettiğim commodore.gen.tr yönetimi bu olayın başından bu yana sergilediği tutum ile benden eksi puan almıştır. Bunu da belirtmeden edemeyeceğim.

Belki bu meselede bana söz düşmez ama yine de fikrimi söylemek istedim... Bence Alp, bu olayda okların kendine yöneltilmesinden dolayı rahatsızlık duyduğun için (doğru deyiş olur mu bilmiyorum ama) "arka çıkılmayı" bekliyor gibisin. Ama yukarıda yöneticinin de yazdığı gibi senin böyle birşeyi yapacağına kimsenin inandığı yok, bu yüzden endişelenme. Yönetici'nin dediği gibi, ne şüphe var, ne de kanıtlanmaya ihtiyaç var. İçin rahat olsun...

Bunun yanında, ben senin düşündüğünün tam tersine yöneticinin bu olayda göstermiş olduğu soğukkanlılığı ve koyduğu kuralları uygulamadaki taviz vermez tutumunu takdir ediyorum. Yöneticimiz tam bir kanun adamı portresi çiziyor ve bu bir forum için çok iyi.
Alp Yener
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Aralık 28, 2007, 19:24:55 ÖS »

@Deniz
Bugün bu konu hakkında (olayın tadı kaçmadan önce) Yönetici ile aramızda geçen özel mesajlaşmaların içeriğini bilmediğin için konu hakkında böyle bir yorumda bulunmanı normal karşılayabilirim. Ancak durum sandığından bir parça farklı.

Konu ile ilgili olarak; bana birilerinin arka çıkmasını beklemiyorum. Bu konunun buralara gelmesinden ve dandan zibidisi tarafından suçlu ilan edilmekten "kendi adıma" rahatsızlık duymuş da değilim. Ben bu camiada yeni değilim. Hiçbir konuda kendimi ispatlama ihtiyacı hissetmem. Gizemli biri değilim. Beni bilen bilir, bilmeyenler öğrenmek isterse öğrenir. Ben, her ne kadar suçlu ilan edileceğimi düşünmesem de, konunun nerelere varacağını fark ettim. Bu konunun tadı kaçmadan, daha erken müdahalede bulunularak kapatılsaydı "bence" commodore.gen.tr gibi saygın bir foruma yakışan hareket yapılmış olurdu. Diğer arkadaşlar farklı düşünüyor olabilirler, hatta siz haklı da olabilirsiniz ama benim gözümde forumun karizması bi parça çizildi. Söylemeden edemedim. Haa, bu forum artık kötü bir forum mu? Kesinlikle hayır. Bence harika bir forumumuz var ve zaman zaman aramıza karışan dandan gibi zibidiler tadımızı kaçıramazlar. Benim düşüncem böyle.
Arda
Uzman

I'm *the* guy from Argleton

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Aralık 28, 2007, 20:06:18 ÖS »

Bu tür samimiyetsiz tavırlara sadece yöneticinin değil, tüm cgtr camiasının sert çıkması gerekiyor bence.

Burada seni haklı bulmadığım tek şey var, niyeti en başından beri belli birine özel mesaj atmış olman. Bu ayrıntıyı yakalayamamış olman beni şaşırttı doğrusu. Kabul, hepimiz keklendik, ama bu girişim ne ola ki? Fakat burda yöneticinin de ders alması gerkiyor bence, demekki pasifist yönetici olmak bazı oportünist optimist üyelerin zararına olabiliyor Bakınız optimist bir alp önündeki fırsatı değerlendirmek adına adeta "ENLARGE YOUR PENIS!" ilanına atlar gibi özel mesaj atmış.

Yakında "Retro Forum Phishing" diye yeni bir kandırmaca ortaya çıkabilir...

Belki de şüpheli satış ilanı yapanların ö.m. kullanma özelliği satış bitene kadar kilitlenmeli ve tüm satışın açık yapılması sağlanmalı?

POLAT27
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Aralık 28, 2007, 20:42:58 ÖS »

yaa  zaten adamın  ne yapcagı basatan bellı ıdı..  hayalı ıhracat gıbı hayalı satıslar  yapmıs hayalı kısılere..  herhalde satıs sonrası suurunu kaybetmıs..

bu densız ıcın tartısmaya deymez arkadaslar..  yonetıcıde konuyu engelle se  bı turku engellemese bı turlu..

amiga  1200 açılmamış kutulu / amiga 600 hd açılmamış kutulu  / amiga 500 plus / amiga 500 / amida cd32 açılmamış kutulu / sega mega drive / sega master sytem / sega saturn açılmamış kutulu / sega dream açılmamış kutulu. commodore 64 sifir. commodore 64g  amiga 500 gotekli 4 adet.
Alp Yener
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Aralık 28, 2007, 22:12:59 ÖS »

Bakınız optimist bir alp önündeki fırsatı değerlendirmek adına adeta "ENLARGE YOUR PENIS!" ilanına atlar gibi özel mesaj atmış.

Haklısın, burada benim de bir salaklığım var. dandan'ın eskici hikayesi başlangıçta inandırıcı görünmüştü, böyle bir numarayı yemek de ayrı bir hata.
comozor
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Aralık 29, 2007, 01:11:14 ÖÖ »

Paşam haddime düşmeyerek birşeyler söylemek istiyorum. Teşbihte hata olmaz. 8 yaşındaki bir çocuğun size söylediği nahoş lafları nasıl ciddiye almazsanız muattap almayın artık şu banlanası dandan'ı. Bir insana verilebilecek en büyük ceza ortamda o yokmuş gibi davranmak iken bu çab niye. Yaw Alp ağabey; benimle tanışmış ve görüşmemişken bile senin nasıl olduğunu ben bile biliyorsam diğer arkadaşların durumunu zaten biliyorsundur. Arkadaşlar burası sayenizde oldukça nezih, tüm dertlerden, iş stresinden sorumluluklardan kurtulup kafa dengi insanlarla hüzünlü mutlu hertürlü olayı paylaştığımız bir yer ise (yine haddimi aşıyorum ama) biz bir organizmayı tamamlayan hücrelersek bu virüsün bizi ele geçirmesine izin vermeyelim. Yani şunu anlamamış insanın bu forumda zaten yeri yok ki; 3-5 amiga buradaki paylaşımlardan daha değerli değil. HADİ NORMALE DÖNELİM.

MICRODOT-ZAMZARA
DevilisH
Deneyimli

aLWaYs AmigA

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Aralık 29, 2007, 01:21:46 ÖÖ »

Doktor olduğun nasıl belli Comozor

Saygılar...

A500 Desktop Tower=A500+,Kickstart 2.0 & 3.1,MTec A520+Fpu,Avideo24 3MB,MultiVision500,Gold Chip(68000,Denise,Paula),Cpu-Ide,Df1 Booter,6MB Ram,..

A1200 Power Tower=PPC,MediatorSx,256MB Ram,Voodoo5,SpiderII,FastAtaIII,WLan,LifeVievTV,Terratec512i,.

AmigaONE XE 800MHZ,128MB AtiRadeon,512MB Ram,
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: