Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: kim oldugunu acıklıyotum  (Okunma Sayısı 8179 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
comozor
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Aralık 29, 2007, 01:22:37 ÖÖ »

Vay paşam çözdün mü işlemci sorununu?

MICRODOT-ZAMZARA
DevilisH
Deneyimli

aLWaYs AmigA

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Aralık 29, 2007, 01:23:45 ÖÖ »

Alp Yener'e yollandı şu an işlemci abi.Bakalım nasipse çözeceğiz.

Sende iyisindir umarım abi.

A500 Desktop Tower=A500+,Kickstart 2.0 & 3.1,MTec A520+Fpu,Avideo24 3MB,MultiVision500,Gold Chip(68000,Denise,Paula),Cpu-Ide,Df1 Booter,6MB Ram,..

A1200 Power Tower=PPC,MediatorSx,256MB Ram,Voodoo5,SpiderII,FastAtaIII,WLan,LifeVievTV,Terratec512i,.

AmigaONE XE 800MHZ,128MB AtiRadeon,512MB Ram,
comozor
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Aralık 29, 2007, 01:24:35 ÖÖ »

48 saatlik nöbetteyim.

MICRODOT-ZAMZARA
DevilisH
Deneyimli

aLWaYs AmigA

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Aralık 29, 2007, 01:26:21 ÖÖ »

:O kolay gelsin walla.Şimdi bi yandan orada Amiga olacaktı ki boş olduğunda vakit nasıl geçer anlamazdın Kahkaha

A500 Desktop Tower=A500+,Kickstart 2.0 & 3.1,MTec A520+Fpu,Avideo24 3MB,MultiVision500,Gold Chip(68000,Denise,Paula),Cpu-Ide,Df1 Booter,6MB Ram,..

A1200 Power Tower=PPC,MediatorSx,256MB Ram,Voodoo5,SpiderII,FastAtaIII,WLan,LifeVievTV,Terratec512i,.

AmigaONE XE 800MHZ,128MB AtiRadeon,512MB Ram,
comozor
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Aralık 29, 2007, 01:31:54 ÖÖ »

Dadından yinmez valla...

MICRODOT-ZAMZARA
Alp Yener
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Aralık 29, 2007, 10:41:58 ÖÖ »

benimle tanışmış ve görüşmemişken bile senin nasıl olduğunu ben bile biliyorsam diğer arkadaşların durumunu zaten biliyorsundur.

Comozor (ve diğer arkadaşlar):
Bu başlığın daha fazla uzaması taraftarı değilim, son kez yazıyorum. dandan'ın suçlamasının ardından, benim böyle birşey yapmış olabileceğimi düşündüğünüz gibi bir fikire sahip değilim. Böyle düşünmediğinizi belirten açıklamalarda bulunmanız bile çok saçma.

dandan'ın amigatürk forumundan atıldığını ve elinde satmak istediği Amiga'lar olduğunu belirten ilk mesajından sonra ben de, çoğunuz gibi olaya atladım ve dandan'a özel mesaj attım. dandan foruma bir iki mesaj daha attıktan sonra, çocuğun saçmaladığını fark ettim fakat özel mesaj atılmıştı bir kere. Konunun burası sadece beni ilgilendirir.

dandan'ın kendisine gönderdiğim özel mesajı değiştirip buraya paste etmesinin ardından, Yönetici'ye bir özel mesaj gönderdim ve dandan'a attığım özel mesajın orijinal halini bu başlığa paste etmesini istedim. Yönetici konuya farklı bir açıdan baktığı için bu isteğimi geri çevirdi. Bu da sadece onu ilgilendirir.

Ancak, halen bu cihazların var olabileceği ve hatta ben olmasam da, birilerine satılmış olabileceğini düşünenler var. İlginçtir, Yönetici de bu gruba dahil!

Tüm bu gelişmelerden dolayı, forum üyelerimizden özür diler, eğer cihazlar birileri tarafından iddia edildiği şekilde satın alınmışsa, o arkadaşlarında, Amiga 1200 arayan arkadaşlara yardımcı olmasını dileriz...

Hatta, şu anda bile bu cihazların var olduğunu ve hatta Fırat Kamanlı veya amigatürk tayfasından birilerinin bu cihazların tamamını satın almış olduğunu ve fahiş fiyattan satışa çıkaracağını düşünenler olduğunu biliyorum.

dandan kendisine gönderilen bir özel mesajı değiştirip paste etmiş ve bu mesajı kendisine göndereni (kim olduğunun önemi yok) suçlayıp oyununu sonuçlandırarak mutlu olmuş. Fakat halen bu cihazlar neden tek satılmadı, yapılan hareket etik miydi, Alp almamıştır ama acaba kim aldı soruları devam ediyor.

Ben bu cihazların hiç varolmadıklarını, anlamayanların da anlaması için birşeyler yazdım fakat siz farklı algıladınız. Konu bundan ibarettir.
EMREZ
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Aralık 29, 2007, 11:58:20 ÖÖ »

Alp kardeş sen Eskişehirde ikamet ediyorsun. Sen hatırlamıyorsun ama benim seninle alışverisim oldu. ne kadar dürüst birisi olduğunu herkes bilir kardeş. Dert etme. Bu olan biten hepimizin canını sıktı ama bence ortada amiga v.s. yoktu zaten o yüzden bu konuları kapatalım gitsin. Hatırlarmısın bilmiyorum senden monitörlü blizzard 30/50 fpu +mmu 1,6 gb diskli ve bir çok diski ve hediyeleri ile a1200 almıştım yıllar önce.

this is amiga speaking.
Alp Yener
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Aralık 29, 2007, 12:02:16 ÖS »

@emrez
Beni başka biriyle karıştırıyorsun. Ben Eskişehir'de yaşamıyorum. Bu arada durumu yine anlatamamışım sanırım. Neyse...
kaplan135
Deneyimli

üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Aralık 29, 2007, 13:01:35 ÖS »

dallastaki ceyar benim...
timex sinclair konusunda yardım edin burakın bu işleri 16 kbrom muydu o

1982 kuzey ingiltiredemi üretildi bi bilgi yakında elimde olacak..zx81 gibi bişeymi....yardımm....türkiyeye çok girdimi....tabiki bilgisayarı kasteddim....
bu sinclairla ne yapabilirim...

AMİGA COMMODORE ATARİ PS PANG SİNCLAİR NİTENDO SEGA MSX  VECTRECX
ozkano
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #24 : Aralık 29, 2007, 13:15:05 ÖS »

anaaa bu hikayeden güzel bi dizi film olur olaylar çok karışık hiç bişi anlamadım

A500,A500+,A600,A1000,A1200,A2000,A3000,A4000,CDTV,CD32,A1,MacMini,R2HV,C64,48K,Ps,Ps2,Ps3
Xbox,Xbox360,Nes,Snes,N64,N64Ique,Gamecube,Wii,PcEngine,PcEngineGT,PcEngineDUO,TurboGrafx,NeoGeoAES
NeogeoCD,NeoGeoMVS,NeoGeoPocket,MegaDrive,SegaCD,MultiMega,Saturn,Dreamcast,Jaguar,Lynx,Cps1
Cps2,System11
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Aralık 29, 2007, 14:01:29 ÖS »

Alp senin yapmadığını biliyoruz

Bakın arkadaşlar burada hepimiz bir aileyiz ve sizlerle açık açık yazışmaktan, sorunların çözümlerinde sizlerden destek ve fikir almaktan hiçbir zaman çekinmediğimizi bilirsiniz...

commodore.gen.tr sitesinde yönetici bir kişi olarak görünmesine karşın, alınan kararlar istişare ile alınmaktadır. Çok acil kararları ise moderator arkadaşlar zaten alıyorlar..

Alp arkadaşımız özel mesajının yayınlanmasını istedi. Ama biz hiçbir zaman kimsenin özel mesajına bakmadık, bu tür bir basitliği aklımızın ucundan geçirmeyiz bile (bizi başka forumlarla karıştırmayın). Kişinin kendisi bile özel mesajını yayınlamamızı istese bunu ne yazık ki yapamayız.

Biz yine başka forumlar gibi, kişilerin hak ve özgürlüklerine kısıtlama getirecek bir yapı içerisinde değiliz. Muhakkak farklı açılardan, zarara uğrayan, kendisine haksızlık yapıldığını düşünenler olacaktır. Düşünmeyi bırakın, bunu engellemek ya da cezalandırmak internet ortamında pek mümkün bile değildir. Yinede elimizden geldiğince kimseyi madur etmeden sorunları çözmeye çalışırız. Doğrunun ve gerçeğin elbette ortaya çıkacağına inanır ve üyelerimize güveniriz. Söz konusu olayda dandan adlı arkadaşı siteden banlamak silmek çözümün kolay yoluydu. Bunun için insanın yönetici olmasına gerekte yoktur. Birinin eline yetkiyi (10 yaşında falanda olabilir) verin, direkt banlar. Ama amacımız kimsenin hakkında tecavüz etmeden, herkesin söz hakkını kullanmasına izin vermektir. Dandan hatalı olabilir. Yaptığı çok kötü bir olayda olabilir. Ama onunda kendini savunma bırakın savunmayı, olayları anlayabilmemiz için katkısı olabilirdi. Diğer haksızlığa uğradığını düşünenlerde, arkasından dandan'a değil, direkt olarak ona yazıp, cevapları sorgulama haklarını kullanmalılardı. Bu hakkı herkes kullanabilmeli ve kullanabileceği güven altında olmalıdır.

Kaldı ki dandan forumda yönetici dahil birçok kişiye sistemi sattığıyla ilgili iddialarda bulunmmuşken, bu iddiaların yanlışlığının bir şekilde ortaya çıkması gerekiyordu (ya da ortaya çıkmasının imkansız olduğu belli olmalıydı). Eğer başta kendisini banlamış olsaydık, foruma daha ilk mesajında dandan'a şüpheyle yaklaşan arkadaşlarımıza "dalga geçmeyelim, dandan gibi arkadaşlara ihtiyacımız var" türünden mesaj atan üyelerin itirazı söz konusu olabilirdi. Şimdi genel olarak bu sürecin sonunda herkes dandan'ın ortaya çıkardığı karmaşadan rahatsız olunca, bir konsensus içinde yasaklanması tüm vicdanları rahatlatmıştır. (beni ve bir kaç arkadaş hariç).

Dandan'ın bu forumda yasaklı olmasını sebebine gelince, söz verip, başkalarına satış yapması değildir. Eğer satış yapıldıysa bile alıcılarda bizim gözümüzde suçlu değildir. Kötü bir olay gerçekleşme ihtimali olduğunda ya da sakıncalı bir durum olduğunda zaten tüm üyeler uyarımızı yapıyoruz. Bunlara bazısı "dalga geçme" diyor, bazısı ise ciddiye alıp güven içinde oluyor.

Bu açıklamayı yapmaya gerek varmıydı bilmiyorum. Yönetim olarak verdiğimiz kararın ve geçen sürecin hiç kimseyi yaralamadığını söyleyemeyiz. Buna imkanda yoktur. Ama uygulamanın, doğru olduğuna ve çeşitli açılardan olayı düşündüğünüzde doğru bir yol izlenildiğini düşünüyorum...Aksini düşünenlerede saygımız sonsuzdur.

Bunlar çok büyütülecek, üzerinde durulacak şeyler değil...

AmigAmigA
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Aralık 29, 2007, 15:19:23 ÖS »

Bence Flopy emulatör konusuna eğilelim artık,zira evdeki amigalar yata yata karpuzları büyüttüler.

Commodore'suz kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Amiga ölmez,vatan bölünmez.
rtuk
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Aralık 29, 2007, 17:52:34 ÖS »

yav güzel bir hakaret içermeyen şiir yazmıştım dandana ama konu uzamasın diye yayınlamıyacagım.çokda esprili sevimli bu dalga geçmek amacıyla birşey zatmak isteyeb hayalıicilerin tamamına iyi bir cevaptı ama madem arkadaşlar uzatmayalım diye o yüzden yazmıyorum.ama yöneticiden istek gelirse yayınlarım size bırakıyorum.

UFUKLARIN NAZARIMDAN NİHAN OLUP GİDELİ;
HAKDANI FENANIN KARARDI HER ŞEKLİ
GÖZÜMDE KALMADI YER GÖK BATAR ÇIKAR
ZEMİNE MÜNKESİRİM ASMANE MUABBERİM VS VS VS...
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: