Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga YazılımAmigaOS'unu Türkçe kullanan arkadaşlar buraya!
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: AmigaOS'unu Türkçe kullanan arkadaşlar buraya!  (Okunma Sayısı 3200 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ağustos 22, 2018, 10:58:19 ÖÖ »

Amiga programlarını kurmamızı sağlayan Installer programının mevcut Türkçe çevirisinde (installer.catalog) ciddi hatalar tespit ettim arkadaşlar. Dilbilgisi veya çeviri hatalarını kastetmiyorum, bazı koşullarda programın hata verip kapanmasına neden olan hatalar (bug) söz konusu (hata vermiyor olsa bile kuvvetle muhtemel illegal memory access yapıyor).

Bir kaç ay önce beni bu konuda uyaran toddler'a çok teşekkürler bu arada.
Alper Merhaba,
OS3.9'da dil Türkçe ayarlıyken bazı uygulama kurulumları sırasında hata veriyor ve dili İngilizce yaparak kurulumu yapabiliyorum. Sen böyle bir durumla karşılaştın mı?

Sonunda sırası geldi ve zaman ayırabildim. Orijinal catalog description dosyası elimde olmadığı için, ters mühendislik yaparak giderdim hataları. Hazır elim değmişken çevirileri de bir miktar güncelledim (oldukça fazla sözcük ve terim tutarsızlığı vardı, elimden geldiğince gidermeye çalıştım). Çeviri aslında hala tam istediğim gibi olmamakla birlikte en azından bug'sız ve güvenli (bayağı bir test ettim, yine de sorun yaşarsanız buralardayım).

AmigaOS'unu Türkçe kullananlar için önemle tavsiye ediyorum.

Kurulum: Ekteki lha arşiv içeriğini LOCALE:Catalogs/türkçe/sys/ konumuna çıkartın.

* installer_catalog_FIXED.lha (5.39 KB - Yükleme: 546 kez.)

Alper
emarti
Uzman

Only Amiga Makes It Possible █

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ağustos 22, 2018, 12:47:18 ÖS »

Eline sağlık Üstad

https://github.com/emartisoft My GitHUB | http://csdb.dk/scener/?id=26786 My CSDB

READY.
SYS(64767): EMARTI
Zen
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ağustos 22, 2018, 17:22:13 ÖS »

Ellerine sağlık.
toddler
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ağustos 22, 2018, 17:42:49 ÖS »

Alper, eline sağlık. Bir kaç gün önce mesajlarımı gözden geçirirken sana gönderdiğim mesajı görünce bir sorayım diye aklımdan geçirmiştim.

C64|C|G|C128|1541U2
A500|A500+|Slim SDHxC|Gotek
A600|FuriaEC020 33MHz+FPU 40Mhz
A1200|BPPC|BVision|64MB Ram|3Com Eth.
A1200|ACA1230/56Mhz 64MB|IndivisionAGA MK2cr|RapidRoad USB|FastATA 1200 MK-V|Netgear MA401
Dingoo A320(OpenDingux)
Pandora(First Batch)
RaspberryPi 1-2-3
BananaPi/Pro
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: