Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetGelmeyen Striker (Retro Bir Anım - 12)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Gelmeyen Striker (Retro Bir Anım - 12)  (Okunma Sayısı 2604 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
knighTeen87
Deneyimli

SNK ve Dragon Quest Hastası

Üyelik Bilgileri WWW
« : Eylül 19, 2018, 15:42:06 ÖS »

Lütfen bana kızmayın ama oldum olası atari salonlarında oyunlara ve karakterlere takılan isimlere kıl olmuşumdur. Aynı şekilde oyunların ara sahnelerinin de tuş dövülerek hızla geçilmesine de. Oyunun kendisine saygısızlık, ya da bilerek ve isteyerek öğrenmeme çabası gelmiştir bana hep, ne bileyim. Her neyse, yıl yanlış hatırlamıyorsam 2001 olsa gerek. Bursa'da hafta sonları birkaç jeton alıp takıldığım, son demlerini yaşayan bir atari salonu vardı. Ben de King of Fighters 99 makinesini boş görünce jeton attım ve oynamaya başladım.

Tabi bu yalnızlığım uzun sürmedi ve kısa süre sonra hemen yanıma birisi girdi. Bilirsiniz, salonlarda racon nedense böyle işler, hayatta tek başınıza oyun oynayamazsınız. Zaten tipten belli, at hırsızı kılıklı buranın müdavimi bir tip. Neyse, karakterleri seçtik ve karakterlerin sırasını seçtiğimiz ekrana geldik. Oynayan arkadaşlar bilirler, KoF99'da takım için 3 kişiyi seçip bir kişiyi de striker yaparsınız. Fakat baktım bu eleman o ekranda tuşları dövüyor, belli ki ekranda yazan A-B-C-D butonlarının ne anlama geldiğini bilmiyor. Bir de üzerine beni gıcık edecek şekilde dövüş öncesi ekranlarını da geçince tamam dedim, yerim ben bu herifi.

Dövüşümüz kıran kırana geçiyor fakat ben bir adım öndeyim. Neden bir adım öndeyim, çünkü ne zaman beni sıkıştıracak olsa Büyük Yumruk + Küçük Tekme kombinasyonuna basarak çağırıyorum striker'ı, bölüyorum kombosunu ve bu da deli oluyor tabi. Zira adam bilmiyor bu kombinasyonu, sanıyor ki bu striker'lar rastgele geliyor. Nihayetinde maç benim üstünlüğümde sona erince de bildiğin sinirden haykırıyor:

"YAN SENİN ADAMIN HABİRE GELİY, BENİMKİSİ BİR TÜRLÜ GELMİY!!!" (Bunu bir de İbrahim Tatlıses gibi söylediğini düşünün).

"Ya işte" diyorum içimden, o tuş döve döve geçtiğin ekranları bir kez bile okumaya çalışsaydın belki sen de kazanabilirdin...

« Son Düzenleme: Eylül 19, 2018, 15:54:58 ÖS Gönderen: knighTeen87 » Logged

deksar
Üye

Engineer - Master, Computer Science

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Eylül 19, 2018, 15:46:41 ÖS »

Zevkle okudum. Ellerine sağlık Hepimizin o dönem benzeri durumları olmuştur. Ben de Street Fighter Alpha 2'de böyle şuna benzer kaşınan birini haşat edip haşlamıştım. Bir arkadaşı ile beraberinde gelip karşıma atmıştı, arada atıp tutuyordu, arkadaşına "Bu oyunun kitabını yazdım" dedi, ilk round'u bilerek verdim, destekleyici olmak için

Ardından ikinci round'u en fazla 1 veya iki yumruk yiyerek tamamladım, üçüncüsü vahşetti zaten. Akuma'yı seçmiştim. Tek oyunla çekip gitti.

Anımın ismi: "Kaşınan Ryu" 
« Son Düzenleme: Eylül 19, 2018, 15:48:59 ÖS Gönderen: deksar » Logged

"Pain is inevitable, suffering is optional" - Buddha.
Fero
Üye

-=Amstrad=-

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Eylül 20, 2018, 03:45:53 ÖÖ »

Eğlenceli bir anıymış. Klavyene sağlık

knighTeen87
Deneyimli

SNK ve Dragon Quest Hastası

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Eylül 21, 2018, 16:33:11 ÖS »

Zevkle okudum. Ellerine sağlık Hepimizin o dönem benzeri durumları olmuştur. Ben de Street Fighter Alpha 2'de böyle şuna benzer kaşınan birini haşat edip haşlamıştım. Bir arkadaşı ile beraberinde gelip karşıma atmıştı, arada atıp tutuyordu, arkadaşına "Bu oyunun kitabını yazdım" dedi, ilk round'u bilerek verdim, destekleyici olmak için

Ardından ikinci round'u en fazla 1 veya iki yumruk yiyerek tamamladım, üçüncüsü vahşetti zaten. Akuma'yı seçmiştim. Tek oyunla çekip gitti.

Anımın ismi: "Kaşınan Ryu" 

Milletteki bu "Hemen şunu yeneyim de jetonunu bitireyim" psikolojisi nereden geliyor anlamıyorum zaten. Hadi iyi bilen biriyle rekabet adına kapışırsın da hiç bilmeyen birini sırf pislik olsun diye yenip eğlencesini bitirmek doğru değil bence

Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Eylül 22, 2018, 20:30:35 ÖS »

Milletteki bu "Hemen şunu yeneyim de jetonunu bitireyim" psikolojisi nereden geliyor anlamıyorum zaten. Hadi iyi bilen biriyle rekabet adına kapışırsın da hiç bilmeyen birini sırf pislik olsun diye yenip eğlencesini bitirmek doğru değil bence

Benim yanıma hiç böyle noob denk gelmedi. Hep girip perfect çekip gönderdiler. Mağdurum.

Alper
ssaylanc
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Eylül 22, 2018, 20:42:44 ÖS »

KOF 95'de keyifle takılırken, yanıma gelen abiyi yendim. Abi gaza gelip ard arda jeton atmaya başladı. Bende para yok zaten yenilince giderim diye oldukça rahatım. Abi sinirlendikçe daha da streslendiğinden oynamayı beceremiyordu ve ben saatlerce aynı kişiyi yenip durdum. Ardından mekanda namı olan bir oyuncu çağırdılar, onu da yenince beni kenara çekip -bir daha buraya gelmeyeceksin diyip göndermişlerdi. Yaşım da küçük olduğu için bir daha oraya adım atmadım
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: