Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: 1313  (Okunma Sayısı 14447 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ekim 17, 2018, 14:16:31 ÖS »

yıllardır sürekli aktif üyeler kısmında ilk sırada görüyorum
kimdir bu 1313

1313

« Son Düzenleme: Ekim 17, 2018, 14:20:23 ÖS Gönderen: izmirmaster » Logged

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ekim 17, 2018, 15:49:57 ÖS »

Batman Kahkaha

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ekim 17, 2018, 19:37:26 ÖS »

Kahkaha
Simon (Özay Turay)
Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ekim 17, 2018, 23:04:35 ÖS »

Sadece okumayı seven ama misafir olarak takılmayı da istemeyen üyelerimizden sanırım.

https://retrodergi.com - https://e-turay.com - https://karizmawow.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PS Vita, Nintendo 3DS, Nintendo 2DS
1313
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ekim 22, 2018, 01:30:40 ÖÖ »

İşte veya evde  bilgisayarımı açtığımda ilk yaptığım takip ettiğim siteleri ard arda sekmelerde açıp okumaya başlamak olur. Hızlıca bir göz atar, ilgimi çeken olursa açılmış konuları okur, bazısına göz atar, hayatın stresinde bir nefes alırım. En sonada cgtr saklarım. Çünkü genelde bir konu çıkar, o konuyu incelerken başka bir şeyler öğrenir,  onu ararken başka bir şey çıkar ve böyle devam eder. Böyle bir konu yoksa başka biri projesine başlamış veya bitirmiştir. İşteysem göz atar eve dönünce dikkatli okurum. Yıllar içerisinde rutinim haline gelmiştir.

Çarşamba akşamı yorgun argın eve dönmüş biraz dinlenmek için koltuğa oturup bilgisayarımı açmıştım. Sıra cgtr'ye geldiğinde direk okumadığım konuları yeni seklemelerde açarken bir konu başlığı dikkatimi çekti. 1313!!!

Nickimle ilgili yaptığım arama sonuçlarında birbirinden farklı konular çıkar ama bunlar arasında retro bir sonuca hiç rastlamamıştım. Ekrana baktım, baktım, baktım. Nickimle aynı adı taşıyan bir konuyu kim, neden açar? Bir anlam veremedim. Sonrada bakalım neymiş diye konuyu açtım. Benim bilgiler, istatistikler ve paintte hazırladığım avatarım. Kaldım.

Düğüne gidersiniz. Amacınız yeni evli çifti tebrik etmek, hediyelerini vermek ve görürseniz bir kaç kişiyle selamlaşmaktır. Sonra biri girer kolunuza sizi halaya veya oynamaya kaldırır. ''Ben bilmem'' diye savunmaya geçersiniz ama karşı taraf ''Biz biliyoruz da mı oynuyoruz'' cevabını verir ondan da önemlisi kolunuzdan tutmuştur ve pistin ortasına çoktan gelmişsinizdir.

Sn. izmirmaster beni pistin orta yerine bırakmış oldu. Aslında yazmasa önümüzdeki 3-4 sene içinde kendim bir tanıtım yazısı yazardım ama neyse biraz erken olsun.
1313
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ekim 22, 2018, 01:30:54 ÖÖ »

Merhaba.

Yanlış hatırlamıyorsam 2007'den beri forumun takipçisi 2009'dan beride üyesiyim. Bu mesajı yazmak bugüne kısmetmiş.

1977 doğumluyum. Ortaokul ve lise yıllarım commodore'un ve amiga'nın en şaşalı dönemleriydi. O yıllarda sahip olmadım. Arkadaşlarımda oynama fırsatı bulsamda ailemden istemedim, istemeyide düşünmedim. Ama aklımın bir yerlerinde kalmış demek ki.

Lise biterken harçlıklarımdan biriktirip 2. el bir a500 almaya niyetlendim ama vazgeçip para biriktirmeye devam ettim. Sonuçta o a500 parası önce bir pc, ardından iyi bir pc, ardından mac ve sonunda iyibir mac parası oldu ama bir amiga alma hayalimi gerçekleştirmedim. O dönemde amiga düşüşe geçmişti zaten.

Üniversite döneminde gerek yazımıyla, gerekse diğer bilgisayar dergilerinden farklı tarzıyla haftalık PC! dergisini takip etmeye başladım. Birde beni şaşırtan 2 sayfalık bir köşesi vardı. Amiga köşesi

Sayın Güvenç KAPLAN ve Sayın Sinan GÜRKAN o dönemde oyun makinesine (affedin ama tanıdığım amiga sahipleri oyun dışında bir şey yapmazdı) bakışımı değiştirdi. 2 şey hoşuma gidiyordu. İlki bu adamlar büyük bir aşkla bunları yazıyordu ikincisi en pahalı parçalarla kuvvetli pc topla sat döneminde, düşüşe geçen bir cihazın ıncık cıncık bütün parçalarıyla ilgili doygun bir birikimi aktarıyorlardı.

Sonrası uzun bir ara. Bu arada ilk PC'mi aldım. Onu bozdum, çökerttim, birşeyler öğrendim, bolca oynadım ...vs. O süreçte internet yaygınlaştı, o oldu bu oldu zaman geçti. Sonra bir gün merak edip bu amigacılar ne yaptı diye google'da arama yapayım dedim. cgtr'yi buldum. O günden sonrada rutinim oldu.

Şu an C64C, C64DTV, a500, Atari  2600, PS2 ve 2 PC (PII ve PIII) sahibiyim. Atari 2600'ü Sn.Güvenç KAPLAN'dan, PII sistemimin HDD ve ramlerini Sn. Ahmet ATAKAN'dan burası üzerinden hediye olarak almıştım.

Maalesef düzenli kullandığım bir sistem kurmadım/kuramadım. Geçici süreler kursamda bir süre yeterli yerim yoktu, yerim olduğundada zaman sıkıntısı çekmeye başladım. Fırsatım olduğu bir kaç seferde de tembelliğim galip geldi. Üyeliğimin 10. yılına sayılı günler kala bu mesajı yazabildiysem bunlarıda yapabilirim herhalde. Olmadı başka bir üyemiz beni biraz itekler umarım
1313
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ekim 22, 2018, 01:31:48 ÖÖ »

yıllardır sürekli aktif üyeler kısmında ilk sırada görüyorum
kimdir bu 1313

Üstad sayenizde bir cesaret bunları yazabildim. Vesile olduğunuz için teşekkür ederim

Adım ve soyadım B harfiyle başlıyor. İşe başladığımda kolay atılabilecek bir paraf seçmem tavsiye edilmişti. İki B'yi ard arda kullanmaya başladım. Ama yazım yüzünden her B harfi aynı zamanda 13 sayısı gibi gözüküyordu. Nickimde o sebeple 1313.

Ama site neden sürekli beni ön sırada tutuyor bilmiyorum.

Batman Kahkaha

Sevgili Eşref çok doğru bir tespit yapmışsın. Zenginliğini, disiplinini, bildiği dövüş sanatlarını, pahalı kostüm ve ekipmanlarını, sürekli yaptığı planlarını, Gotham'daki haydutlarda isminin yarattğı korkuyu, dünyanın en büyük dedektifi olması ve bunun gibi birkaç ayrıntıyı göz önüne almazsak direk ben

Öğretmenlerimden hiç biri Ra's Al Ghul'a benzemiyordu. Ayrıca yeşil saçlı, beyaz yüzlü ve sürekli gülümseyen biriylede sorun yaşadığımı hatırlamıyorum. Ortak olan tek şey herhalde DC sinematik evreninde Ben Affleck yüzünden gelen orta yaşlı Batman anlayışıyla benzeyen yaşım. Ama zannederim o tasvirdeki Batman'dan biraz daha gencim Kahkaha

Sadece okumayı seven ama misafir olarak takılmayı da istemeyen üyelerimizden sanırım.

Sn.TURAY,

Burayı okumak gerçekten büyük keyif. Yazmayı çok düşündüm fakat olmadı bir türlü. Galiba doygun içerikli konular gözümü korkuttu.
Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ekim 22, 2018, 08:48:07 ÖÖ »

Güzel bir tanışma yazısı yazmışsın arkadaşım.

Bu tanışmanın forumda bundan sonra bu şekilde daha nice güzel yazılar getirmesini temenni ederim.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Ekim 22, 2018, 09:45:52 ÖÖ »

Özel bir tanışma oldu sizinki... Spot ışıkları altında

Memnun olduk...2007'den beri takipçi, 2009'dan beri üye olan bir arkadaşımızı 10 yıl sonra tanımak ciddi anlamda farklı ve özel oldu....

1313 sanırım rakkam olduğu ve rakkamdan oluşan bir nick kimse kullanmadığından, ilk sırada çıkıyor...Forum yazılımı, önce rakkamları sonra harfleri sıralıyor herhalde..

Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ekim 22, 2018, 10:07:42 ÖÖ »

güzel paylaşım. aramıza hoşgeldizmi desek ne desek bilemedim 😂😂
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Ekim 22, 2018, 11:20:48 ÖÖ »

Foruma hoşgeldiniz desem olmayacak. Zaten Forumdaymışsınız.

Aramıza(piste) hoşgeldiniz

misket
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Ekim 22, 2018, 13:00:02 ÖS »

10 yıl sonra hızlıca giriş yaptınız, tekrar hoşgeldiniz
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Ekim 22, 2018, 15:24:14 ÖS »

bundan sonra nickimi 007amigaesref yapacağım :p

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Ekim 22, 2018, 18:18:49 ÖS »

Gökhan hocamında dediği gibi sayısal karakterlerden sanırım
benimde ne zamandır aklımı kurcalıyordu öğrenmiş olduk

adettendir geçmişte olsa hoş geldiniz

Ama site neden sürekli beni ön sırada tutuyor bilmiyorum.

1313
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Ekim 23, 2018, 00:57:10 ÖÖ »

Sn. Gokhan Ozkan, Sn. Aykiri1, Sn. cdemir, Sn.misket ve Sn. izmirmaster;

Teşekkür ederim hoşbulduk.

Sn.AmigaEsref;

Canın sağolsun nickini değiştirme. Eğer istiyorsan ben sıramı veririm sana.

Sn.LW3D;

Hoşbulduk. Fakat dün yazarken önemli bir şeyi unutmuşum. Bu forumdan dolayı size teşekkür etmemişim. Bu forum siz üyelerin dediniz ve hadsiz mesajlara maruz kaldığınızda bile bu lafınızdan geri dönmediniz. O yüzden forumun 'kurucusu' olmanızdan dolayı özellikle size ayrıca forumu olabildiğince tarafsız, adil ve demokratik yönetmeye çalışan tüm yöneticilerimize teşekkür ederim.

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: