Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetYine retro, yine kargocular, yine hüsran :'(
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Yine retro, yine kargocular, yine hüsran :'(  (Okunma Sayısı 3588 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
wolfiem
Deneyimli

May the source be with you!

Üyelik Bilgileri
« : Ekim 26, 2018, 17:39:31 ÖS »

Pufff Defalarca kargocular konusunda uyarmama rağmen 30 yıllık makinayı sadece bir kat baloncuklu poşete sarıp tamamen korumasız ince bir çanta içinde gönderen satıcıya mı kızarsın?  Üstünde 5 tane kırılacak eşya etiketi olan kargoyu futbol yerden yere çalıp getiren kargocuya mı? 

Yarım kalan hayallerime mi, yoksa parçalanıp giden bu güzelliğe mi üzüleyim?  Satıcı için 100 TL'lik boktan bir notebook olabilir ama benim için nadide bir parça idi.. Başıma geleceği bildiğim için defalarca uyardım. İyice paketlemek gerekiyor dedim. Ama nafile, cihaz çöpe döndü.. Elimden geldiğince toparlamaya çalışacağım ama ne kadar kurtarabileceğim bilmiyorum...

Bu kargocuları üç kuruşa çalıştırıyorlar. Hiç mesleki eğitim vs. de yok. Ayrıca kırılan dökülen konusunda hiç bir sorumlulukları yok. Dolayısı ile umurlarında değil.. Biz de halimize ağlayıp duralım böyle işte...

* IMG_6075.jpg (425.16 KB, 1512x2016 - Görüntüleme: 667 kez.)

* IMG_6076.jpg (501.6 KB, 1512x2016 - Görüntüleme: 706 kez.)

* IMG_6077.jpg (576.07 KB, 1512x2016 - Görüntüleme: 621 kez.)

* IMG_6078.jpg (381.11 KB, 2016x1512 - Görüntüleme: 634 kez.)

* IMG_6079.jpg (481.14 KB, 1512x2016 - Görüntüleme: 617 kez.)

* IMG_6080.jpg (630.95 KB, 1512x2016 - Görüntüleme: 601 kez.)

* IMG_6081.jpg (604.65 KB, 1512x2016 - Görüntüleme: 641 kez.)
« Son Düzenleme: Ekim 26, 2018, 19:42:00 ÖS Gönderen: wolfiem » Logged

Commodore & Amiga & Amstrad & Retro Macintosh Fan
k2.bbs.tr - Çok yakında!
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ekim 26, 2018, 17:47:02 ÖS »

Geçmiş olsun. Cihaz neydi?
Bu arada burada bence suçlu net olarak satıcı.
Yurt dışı-yurt içi bir çok kargo alıp, gönderiyorum. Bir kaç kez benzer şeyler yaşadım. Hepsinde satıcının düzgün paketlememesinden kaynaklanan sıkıntılar çektim. Bir kez de satıcı yurt dışından o kadar sağlam bir kargo göndermişti ki, hem çok kargo ücreti ödedim, hem de büyük paket diye gümrüke gidip bilgi verip sonunda da vergi ödedim

Ayak Takımı Organizasyon Ekibi
www.ayaktakimi.org
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ekim 26, 2018, 18:25:41 ÖS »

Geçmiş olsun. Üzüldüm.

Kargo elemanları konusunda yapacak birşey yok. Sıfır ürünlere bakın nasıl korumalı paketlerde geliyorlar. Durum bu. Belli ki bir süre daha böyle devam edecek.

Ürün minimum bir kat oluklu mukavvaya sarılıp öyle kutulanmalı derim. Ağırlaştıkça tehlike artıyor. Bir şekilde ağız birliği olur da standart gönderme olur belki diye yazıyorum.
« Son Düzenleme: Ekim 26, 2018, 18:35:17 ÖS Gönderen: Levent (Lvnt) » Logged

Use the brute force, Luke
Jester
Üye

MAX 330 MEGA      PRO-GEAR SPEC

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ekim 26, 2018, 18:41:29 ÖS »

Fotoğraf aradı gözlerim...

"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
wolfiem
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ekim 26, 2018, 19:45:35 ÖS »

Teşekkürler arkadaşlar.

Aldığım cihaz Apple Powerbook 190. Çok eski bir cihaz olmasada 22 - 23 yıllık var. Fotolar büyük geldiği için yüklenememiş. Şimdi tekrar yükledim.

k2.bbs.tr - Çok yakında!
commodore007
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ekim 26, 2018, 19:59:56 ÖS »

İşinize bu şekilde yarayacak mı. Böyle kazalara maruz kalındığında kargo parasını satıcıya ödettirerek iade ediyorum. Kargonun sağlam olarak ulaşması satıcının üstlenmesi gereken sorumluluktur. Ürün böyle olamaz mı belki de kırıktı.
1313
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ekim 26, 2018, 20:35:18 ÖS »

Sn. wolfiem geçmiş olsun.

Ürünü paranızı geri alabileceğiniz bir platformdan mı almıştınız?

ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Ekim 26, 2018, 21:18:19 ÖS »

al kasa üst kasa pert olmuş geçmiş olsun yapıştırsan bile orjinali gibi olmaz bence

Eşimin videolarını çektiği youtube yemek tarifleri kanalımız
http://www.youtube.com/channel/UCWeURdgKjzxe9490Pb5KTPA?view_as=subscriber
wolfiem
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ekim 26, 2018, 23:55:39 ÖS »

Ürün sağlamdı ona şüphem yok. Sağlam halini göstermişti satan arkadaş göndermeden önce. Ama kargo konusunda çok tecrübesizmiş. Bir arabaya koyup gönderecekler, balon poşete de koydum, başına ne gelebilir ki diye düşündüm dedi. Güler misin, ağlar mısın?

İyi niyetinden şüphem yok. 150 TL verdim zaten cihaza. Olay olunca yarısını geri gönderdi. Bankalar ve kargo kazandı. Olan da cihaza ve benim kursakta kalan hevesime oldu.

k2.bbs.tr - Çok yakında!
wolfiem
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ekim 27, 2018, 00:32:05 ÖÖ »

al kasa üst kasa pert olmuş geçmiş olsun yapıştırsan bile orjinali gibi olmaz bence
Kozmetik kısmı bir yana, ekranın flat kablosu da zarar görmüş. Onun için ne yapabilirim bilmiyorum. Cihazı sökmeye başlayınca daha neler çıkacak bakalım. İlk etapta çalıştırmayı başarabilsem kendimi şanslı sayarım.

k2.bbs.tr - Çok yakında!
pofpor
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Ekim 27, 2018, 01:13:52 ÖÖ »

Görünce çok üzüldüm.Sanki taşımamışlar da yere çarpmışlar gibi görünüyor.

JckOB
Üye

This is Only a test...

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Ekim 27, 2018, 11:10:03 ÖÖ »

Hocam resimlere baktım ama bu nedenli bir hasar sadece kargoda olmamış gibi geliyor bana ... hani sadece kasada ezik ya da plastik aksamlarda ezik olsa suçlusu kargo olabilirdi ama bunda menteşeler bile kırılmış...
Bu tür bir cihazı BİM poşetine koyup kargoyla göndersen bile bu şekilde zarar göreceğine pek ihtimal vermiyorum.

Satın aldığınız kişi ne kadar güvenilir bilmiyorum ama sanki suç satıcı gibi geliyor bana.

Commodore 1084S-D2
Commodore 64 + Commodore Datasette 1530
SEGA Master System 2
Nintendo GameBoy / Nintendo 64 / Nintendo Wii [Softmod + WiiKey]
Psone [modchip] / Playstation 2 [Matrix İnfinity ]  / Playstation 3 OFW / PSP 3000 GT Edition
XBox 360 Slim [RGH AceV2]
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Ekim 27, 2018, 13:17:58 ÖS »

Kozmetik kısmı bir yana, ekranın flat kablosu da zarar görmüş. Onun için ne yapabilirim bilmiyorum. Cihazı sökmeye başlayınca daha neler çıkacak bakalım. İlk etapta çalıştırmayı başarabilsem kendimi şanslı sayarım.

sana tavsiyem lvds kabloyu ve alt kasayı sök altaksada, üstkasada, lvds kablosunda bir veya bir kaç tane kod görmen lazım o kodlar ile internette bi araştır belli olmaz belki denk gelir anakartı bozuktur kasasını satar parçalamıştır parçalarını satar bi arratır bence okadar çok hasar görmüşki tamir etmek seçenek olmaktan çıkmış anacak bozuk parçaların değişimi olabilir.

Tabi bir diğer konuda anakartın sağlam kalmışmımı ? Bu kadar darbe alan makinada hdd genelde bozulur ona uyan hdd varmı ? parça bulsan bile makinanın sağlamlığını doğrulaman menfatin icabı iyi olabilir.

üzücü bir durum resimlerini görünce üzüldüm böyle nadir bir cihazın zarar görmesine geçmiş olsun artık bu saatten sonra arkaya değil önüne bakmak lazım bence.

ekran kırık olabilir onuda bir kontrol et sonradan aklıma geldi.
« Son Düzenleme: Ekim 27, 2018, 13:20:10 ÖS Gönderen: ibo1973 » Logged

Eşimin videolarını çektiği youtube yemek tarifleri kanalımız
http://www.youtube.com/channel/UCWeURdgKjzxe9490Pb5KTPA?view_as=subscriber
wolfiem
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Ekim 27, 2018, 15:03:33 ÖS »

Bu tür bir cihazı BİM poşetine koyup kargoyla göndersen bile bu şekilde zarar göreceğine pek ihtimal vermiyorum.

Satın aldığınız kişi ne kadar güvenilir bilmiyorum ama sanki suç satıcı gibi geliyor bana.
İlginiz için teşekkür ederim.
Açıkçası satıcı bu işin ticaretini yapan birisi olmadığı için onun kandırmak adına birşey yaptığını düşünmüyorum. Ama düzgün gibi paketlemediği için suçun %50'si onda. Diğer yarısı da şu aşağıdaki heriflerde...

k2.bbs.tr - Çok yakında!
wolfiem
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Ekim 27, 2018, 15:11:25 ÖS »

sana tavsiyem lvds kabloyu ve alt kasayı sök altaksada, üstkasada, lvds kablosunda bir veya bir kaç tane kod görmen lazım o kodlar ile internette bi araştır belli olmaz belki denk gelir anakartı bozuktur kasasını satar parçalamıştır parçalarını satar bi arratır bence okadar çok hasar görmüşki tamir etmek seçenek olmaktan çıkmış anacak bozuk parçaların değişimi olabilir.

Tabi bir diğer konuda anakartın sağlam kalmışmımı ? Bu kadar darbe alan makinada hdd genelde bozulur ona uyan hdd varmı ? parça bulsan bile makinanın sağlamlığını doğrulaman menfatin icabı iyi olabilir.

üzücü bir durum resimlerini görünce üzüldüm böyle nadir bir cihazın zarar görmesine geçmiş olsun artık bu saatten sonra arkaya değil önüne bakmak lazım bence.

ekran kırık olabilir onuda bir kontrol et sonradan aklıma geldi.

İlgin için teşekkür ederim ibo.
Cihazı sökmeye başlamadım ama dün biraz sakinledikten sonra denemek için adaptörü bağlayıp çalıştırdım. Cihaz normal açılacakmış gibi diskten sesler geldi ve 3-4 dakika sonra kesildi. Yani işletim sistemi sorunsuz açıldı diye tahmin ediyorum. Çünkü tuşlara falan bastığımda bir kaç bip sesi duyabildim. Tabi ki beklendiği üzere ekranda bir görüntü yok. Kırık olma ihtimali yüksek ama, kabloda kopukluk olduğu için problemin oradan kaynaklanma ihtimali %100.

Geniş bir zamanda parçalarını söküp hasar tespiti yapacağım. Ondan sonra da dediğin gibi yedek parça bulmaya çalışmak en mantıklı yol olacak muhtemelen.

k2.bbs.tr - Çok yakında!
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: