Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetKaspersky Yazdığım Programı Siliyor
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Kaspersky Yazdığım Programı Siliyor  (Okunma Sayısı 529 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ibo1973
Üye4

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Kasım 06, 2018, 16:56:08 ÖS »

@Oğuzhan

Sen değil de seni oraya götüren polis utanmalıydı. Hukukta, usul esastan önce gelir; yani belgeli ama işin ehli olmayan biri, kendini iyi yetiştirmiş, belgesiz birinden daha geçerlidir. Çünkü bu durumda bile işin sorumluluğu, o kişiye ehil olduğuna dair diploma düzenleyen kuruluştadır.

kanunlar böyle dediğin gibi ancak mantıklı değil keza işi diploma değil kişiler yapar

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Kasım 06, 2018, 19:02:05 ÖS »

Büyük ihtimalle sizin program Kaspersky'ın radarına takılan şüpheli bir işlem yapıyor. Bu program files içersindeki dosyalara erişmeye çalışmak antivirüsü tetikliyor olabilir.

NoStres'in söylediklerine ek olarak programı hangi ortamda geliştirdiğinizi söylersen daha detaylı tavsiyeler alabilirsin.

Haa, sonra okudum mu? hayır Yani hem evet hem hayır Bir kızla flört ediyordum, kız "babam diplomasız adama kız vermez" dedi diye üniye gittim Hakimle alakası yok yani

Hocam merak ettim, sonunda kızı alabildin mi?

Oğuzhan
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Kasım 06, 2018, 19:32:24 ÖS »

Hocam merak ettim, sonunda kızı alabildin mi?

6 yil ciktik. Onun okulu once bitti. İse basladi. İsyerinden birine tutuldu evlendiler. simdi 2 cocuklari var (eski patronumun kuzeni oldugu icin bu bilgiye sahibim)

Madem sordun az daha özelimi vereyim camiaya ben bir kursa (microsoft sistem muhendisligi kursu) gitmek istiyordum ama maddi durumum yoktu. 10 taksitte her ay 300₺ odemem gerekliydi. Bana destek olacagini onun odeyecegini soyleyerek kursa yazilmami istedi. Kursa yazildigim ay terketti beni. Ama 10 ay boyunca parasini yolladi kursun.

Daha guzel yere geleyim mi? Beni yazdirdigi kursa (o beni terkettikten bir kac gun sonra) bir kiz basladi...

Su an evliyiz ve cok mutluyuz.

Nasil hocam masal gibi hayatim var degil mi
Levent (Lvnt)
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Kasım 06, 2018, 20:00:59 ÖS »

...
Nasil hocam masal gibi hayatim var degil mi

bana daha çok hayat dersi gibi geldi

Use the brute force, Luke
programci42
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Kasım 06, 2018, 22:55:04 ÖS »

NoStres kardeşim hayır henüz test edemedim yeni bir yaklaşım denedim iki tane exe hazırladım birinci exe programın normal çalışan exe si ikinci exe de şu işi yapıyor bakıyor programın exesi yerinde duruyor mu silinmiş mi kontrol ediyor silindiyse hop yeniden üretiyor kaynaktan alıp yazıyor hepsi bu sonra bakıyor görev yöneticisine program çalışıyor mu çalışmıyorsa çalıştırıyor çalışıyorsa ikinci exe görevini yapmış oluyor kapanıyor ha şu var kaspersky ikisini de siler mi bilmiyorum bir arkadaş yazmıştı kendi bilgisyarına kaspersky kur diye tabi kuracağım zaten ama müşteri hangi sürümünü kullanıyor bilmiyorum bir de lisanslı kaspersky ile demo fark eder mi onu da bilmiyorum ya benim anlamadığım şu kardeşim benim güvenilir uygulama olarak işaretlediğim bir programı sen nasıl tarıyorsun ya ben bunu anlamıyorum antivirüs arayüzünde yapmam gereken başka ayarlar var mı atladım mı acaba yoksa yaptığım ayarları antivirüs kaydetmemiş olabilir mi işte gidip müşterinin bilgisayarında bakmamız lazım da işte gitmeye korkuyorum bi daha olmazsa bu sefer benim aklımda bir çözüm var ama onu da müşteri istemeyebilir ya mutlaka bir çözümü vardır bunun kodsal bir sorun olduğunu sanmıyorum muhtemelen antivirüsün güvenlik seviyesi yükseldi bir şekilde müşteri müdehale etmiş olabilir ya da bunlar sağ altta bir uyarı çıkıyor işte falanca program dışarı veri kaçırıyor olabilir karantinaya alınsın mı diye belki de adamlar salaklık buna tıklıyor da olabilir adam neye tıkladığını ya da neyi sildiğini de bilmiyor olabilir ya benim bunları bir gün boyunca izlemem lazım da o da çok saçma olur
programci42
Üye2

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Kasım 06, 2018, 22:59:57 ÖS »

Tabi en önemli bilgiyi paylaşmadım programı C# ile visual studio 2015 üzerinde yazıyorum programın yaptığı işlem ilk olarak görev zamanlayıcıda tanımlı üç adet tetikleme var pc açıldığında, oturum açıldığında, bir şey daha vardı da onu unuttum işte bu işlemler gerçekleşince windows programımızı otomatik başlatıyor sonra müşterinin belirlediği saat gelince program müşterinin yedeklenmesini istediği dosyaları veritabanlarını .zip olarak sıkıştırıp müşterinin google drive ve yandex disk hesabına atıyor işte zaten tam bu upload işlemi sırasında geri zekalı anti virüs programı sağ alttan bir bildirim çıkarıp şöyşe yazıyor "bir program dışarıya veri kaçırmak üzere olduğu tesbit edildi güvenliğiniz açısından program durduruldu" gibi bir şey çıkıyor sonra program kapanıyor exeyi siliyor.
emarti
Uzman

Only Amiga Makes It Possible █

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Kasım 07, 2018, 08:01:39 ÖÖ »

Antivirus için exclude ayarlarına birkez daha bak veya yap.

https://github.com/emartisoft My GitHUB Repositories | http://csdb.dk/scener/?id=26786 My CSDB Releases
My Retro Computers Atari 600XL | 800XL | 1040STFM, C64C, C64G, A500, A600x2 (Furia, standart), A1200x2 (Microbotic, standart)
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Kasım 07, 2018, 09:14:50 ÖÖ »

@Oğuzhan

Neye niyet neye kısmet. Yok böyle bir hikaye!

PS: Peki sen para kazanmaya başladığında bu parayı geri ödedin mi yoksa retroya mı yatırdın?
Oğuzhan
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Kasım 07, 2018, 09:34:01 ÖÖ »

@Oğuzhan

Neye niyet neye kısmet. Yok böyle bir hikaye!

PS: Peki sen para kazanmaya başladığında bu parayı geri ödedin mi yoksa retroya mı yatırdın?

Yaptigimdan gurur duymuyorum ama birak geri odemeyi, son taksit icin 270 yollamisti 30 lira eksik diye mesaj atmistim hic bir gorusmemiz olmadi. Kontagimiz olmadigi icin odeme icin rahatsiz etmek istemedim
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Kasım 07, 2018, 10:11:43 ÖÖ »

@Oğuzhan

O seni çok seviyormuş bee!
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Kasım 07, 2018, 10:49:11 ÖÖ »

Valla kıza helal olsun... Helallik almalısın en azından Kahkaha

Oğuzhan
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Kasım 07, 2018, 12:14:36 ÖS »

Aslen 1-2 sefa yolda karsilastik ama yuzume bakmadi acikcasi. Yeni hayatina mudahil olmak istemedim.
BlitzBasic
Üye4

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Kasım 07, 2018, 17:01:52 ÖS »

Mecburi harcamalar dışında keyif için harcamaları minimuma çekin, bisiklete binin benzin almayın (mümkün olduğu kadar).

Bu dediğimi 5 milyon kişi yapsa 1 ayda çok şey değişir. Hem şikayet edip hemde hiçbir şey yapmayan insanları görmek için haftasonları Karaköy'e, Ortaköy'e gidin.

Trafikten şikayet eder yinede arabaya biner, benzin pahalı der kahvaltıya arabası ile gider. Zar zor geçinip kredi ile Passat fln alma derdinde çok insan var bu ülkede.

Not: Webroot çok başarılı bir antivirüs bu arada, tavsiye ederim. (Bari konu ile bir miktar ilgili birşey yazayım ayıp olmasın)
« Son Düzenleme: Kasım 07, 2018, 17:06:46 ÖS Gönderen: BlitzBasic » Logged

A500|ACA500Plus42Mhz8MB|GoTeK|IndivisionECS|OS3.1
ZX Spectrum 48K, 48KPlus | Amstrad CPC6128
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: