Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Sanırım yarın c64 mini alacağım  (Okunma Sayısı 1237 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ozgur106
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« : Kasım 22, 2018, 08:46:28 ÖÖ »

Amazondan almayı planlıyorum yarın....ne olursa olsun tuş vs önemli değil öyle bile güzel  bır ton rom var .....

Commodore ve Amiga Dergisi Oyun Yazarı.

C64 Mini, Playstation Classic
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Kasım 22, 2018, 09:13:46 ÖÖ »

"sanırım", "almayı planlıyorum" vs derken "bir çılgınlık yapacağım paraya kıyacağım lütfen beni ikna edin de vazgeçeyim" şeklinde mi algılayalım bu mesajı?

BioMenace
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Kasım 22, 2018, 09:33:40 ÖÖ »

O halde ilk vazgeçirme mesajı benden. Alma, yapma, etme... En son 80 Euro idi. Bu fiyata SNES Mini alınır, kırılır, tek oyunculu, çok oyunculu, çok adet çok güzel oyunlar oynanabilir.

Bu arada geçen ay bir arkadaş indirimle Almanya'dan 40 Euro'ya aldı. Bu fiyata koleksiyon açısından alınır...

Alınıklarım: https://goo.gl/UoWo8n
Satılıklarım: https://goo.gl/kDMfMp
alexkidd
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Kasım 22, 2018, 09:53:02 ÖÖ »

O kadar laf ettim o cihaza ama bende koydum sepete yarın fiyatı düşerse alıcam galiba. 74.49$ şu an. Bir tanede nes classic koydum sepete o da şu an 59.99$.
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Kasım 22, 2018, 10:27:12 ÖÖ »

o paralara c64 ve nes orjinalı zaten var arkadaşlar. onları alıp kullanmak daha verimli bence.  tabiki son karar sizin hayırlı olsun
ozgur106
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Kasım 22, 2018, 10:32:28 ÖÖ »

"sanırım", "almayı planlıyorum" vs derken "bir çılgınlık yapacağım paraya kıyacağım lütfen beni ikna edin de vazgeçeyim" şeklinde mi algılayalım bu mesajı?

Kahkaha sayılır

ozgur106
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Kasım 22, 2018, 10:36:57 ÖÖ »

t64 çalıştırıyor mu acaba d64 yazmışlar sadece kararsızım hala sepette duruyor

ozgur106
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Kasım 22, 2018, 10:43:27 ÖÖ »

full sıze ve çalışan klavye versıyonu cıkacakmış yarın ındırım olusa alacağım yoksa full sıze ı beklıycem

https://retrogames.biz/thec64/

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Kasım 22, 2018, 11:24:35 ÖÖ »

Gerçekten boşboğazlık yapmak istemiyorum ama uyarı yazmak istedim.

Bahsedilen iki cihazın da Emulasyon kalitesi oldukça düşük. Ciddi input gecikmesi söz konusu. Orjinal NES ve SNES donanımlarında zaten 2-4 frame gecikme olduğundan bahsediliyor. SNES mini'de bu 8-9 frame'e çıkıyormuş. C64 minide de benzer gecikmeler söz konusu.

Ayda yılda bir bağlayıp biz bunları oynardık demek için alınabilir. Ancak bu cihazların başında ciddi olarak vakit geçirmeyi düşünüyorsanız kullanıcı deneyimini çok düşürdüğü için tavsiye edilmiyor. Raspi veya klon cihazlar daha mantıklı. 

ozgur106
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Kasım 22, 2018, 11:38:53 ÖÖ »

Bahsedilen iki cihazın da Emulasyon kalitesi oldukça düşük. Ciddi input gecikmesi söz konusu. Orjinal NES ve SNES donanımlarında zaten 2-4 frame gecikme olduğundan bahsediliyor. SNES mini'de bu 8-9 frame'e çıkıyormuş. C64 minide de benzer gecikmeler söz konusu.

Ayda yılda bir bağlayıp biz bunları oynardık demek için alınabilir. Ancak bu cihazların başında ciddi olarak vakit geçirmeyi düşünüyorsanız kullanıcı deneyimini çok düşürdüğü için tavsiye edilmiyor. Raspi veya klon cihazlar daha mantıklı. 

öncelikle teşekkürler

Raspi veya klon cihazlar ? klona örnek nelerdir ? raspide olmuyor dıye bılıyorum oluyorsa orada bu gecikmeler yok mu ?

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Kasım 22, 2018, 11:41:14 ÖÖ »

@wizofwor

Evde kimsenin 3-4 saat geçireceği yok zaten. Maksat o heyecanı yaşamak, paketi açmak vb. Zaten 10 yaşındaki çocuğun reflekslerine de sahip değiliz, biraz da makinenin refleksleri düşük olsun, hatta suçu makineye de atabilelim. Eskiden de suçu joysticek'e atardık; ama ben zıplamıştım, düğmeye basmıştım vb şeklinde...
alexkidd
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Kasım 22, 2018, 12:38:54 ÖS »

Benim amacım istifçilik yapmak Emulator olarak raspiye attım zaten, pc de de mevcut. c64 ü arada bir açar wizard of wor veya giana sisters oynar kaparım.
Bir de nes classic oğlum için alıyorum tam 5-6 yaş atarisi gibi geldi bana. Oynasın eleman.

Bu arada neogeo mini international da koydum sepete şu an 109.99$. Yarın fiyatlara bakacağım onun içinde.
ozgur106
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Kasım 22, 2018, 13:03:00 ÖS »

vıdeoları ızledım rahatsız edecek kadar bir gecikme olabılır mı sızce ? forumda kımse de yok anlaşılan

ozgur106
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Kasım 22, 2018, 13:03:59 ÖS »

vıdeoları ızledım rahatsız edecek kadar bir gecikme olabılır mı sızce ? forumda kımse de yok anlaşılan

110 dolar nasıl olur 3 cihaz hangı amazon bu ?

alexkidd
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Kasım 22, 2018, 13:15:17 ÖS »

110 dolar nasıl olur 3 cihaz hangı amazon bu ?
yanlış ifade ettim sanırım neogeo mini 109.99 diğerlerinin fiyatını yazmıştım. sadece neogeo mini 110 yani. Amazon usa den bakıyorum bu arada.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: