Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: LumaFix64  (Okunma Sayısı 383 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
"jacknife"
Üye3

Üyelik Bilgileri
« : Kasım 24, 2018, 16:23:40 ÖS »

Merhabalar;
Uzun zamandır “commodore 64” lcd tv ile kullanmak zorundaydım.( hala da öyle)
fakat lcd tv deki dikey çizgiler bir türlü  c64 den almak istediğim keyfi bana veremedi.
Napsak netsek derken ebay da gördüğüm bir ürün dikkatimi çekti.
http://www.ebay.com/itm/Updated-Commodore-64-LumaFix64-Enjoy-image-with-less-stripes-using-LumaFix/253817350425?epid=2142439510&hash=item3b18b16919:g:GeoAAOSwAaJaQ3M7:rk:1:pf:0
Alayım mı almayayım mı Ney derken gözümü karartıp aldım, hem de takipsiz posta ile.
Tam 30 günde kapıma kadar geldi.Hemen işe giriştim,yalnız oldum olası c64 den entegre sökmeyi sevmem VİC sökmek için bayağı uğraştım,bu tür işler için videoda ki basit aleti almanın şart olduğunu da anladım.

C64 açtık vic i söktüm,sonra vic lumafix e oturttuk orası da ayrı bir dert girmemekte ısrar ediyor sanki,bayağı bir cebelleşmeden sonra taktım,sonra lumafixi söktüğüm vic soketine taktım (zorlandığımı söylemeye gerek yok zira en ufak zorlamada bacaklardan biri eğiliyor) c64 açtım sonra elemanın videoda yaptığı şeyleri(yani tornavida ile sağa ve sola rastgele çevirmeyi )yaptım bi 5 dk uğraştıktan sonra görüntü tıpkı emülasyondaki gibi pürüzsüz oldu,ürün işe yarıyor.

Ben beğendim,c64 ü lcd tv ile kullanan ve en mükemmel görüntü almak isteyenler için güzel bir ürün,ama kurması takması da bir o kadar dikkat gerektiriyor.

Ebaydan ödemeyi paypal ile yaptım,paypal hesabıyla ödeme yapmak için paypal.de yada paypal.ukden bir hesap açın (bu hesabı vpn ile açmalısınız,birde açtığınız bu hesaba hep vpn ile girin unutup, tr ip si ile girdiğimde benim hesabı hemen yakaladı, hesap açtıktan sonra adres kısmını ve telefonu kafadan salladım .Telefon doğrulama filan istemedi 2. Yada 3. Alışverişlerde isteyebilir garantisi yok.. kredi kartı olarak sanal kart kullandım paypal beni her yakaladığında hesabı değişik maille yeniden açtım, sanal kartı değiştirdim

[/youtube]

« Son Düzenleme: Kasım 25, 2018, 17:58:05 ÖS Gönderen: "jacknife" » Logged

LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Kasım 24, 2018, 16:56:08 ÖS »

güzel bir ürün... teşekkürler paylaştığın için...

sanki daha önce bu ürünle ilgili bir sayfada her modelde tam başarı sağlanmadığı ya da her modelde görüntünün bu kadar kötü olmadığını okumuştum. Böyle bir uyum/uyumsuzluk söz konusu mu acaba?

"jacknife"
Üye3

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Kasım 24, 2018, 17:07:57 ÖS »

güzel bir ürün... teşekkürler paylaştığın için...

sanki daha önce bu ürünle ilgili bir sayfada her modelde tam başarı sağlanmadığı ya da her modelde görüntünün bu kadar kötü olmadığını okumuştum. Böyle bir uyum/uyumsuzluk söz konusu mu acaba?

bende sorun olmadı, 2 farklı revizyon c64c modelinde denedim,birkaç ayar denemesinden sonra net görüntüyü yakaladım,ürünü almadan önce kullanıcı yorumlarını okudum,pek sorunla karşılaşan göremedim genede alırken c64 ekmek teknesi modeli vs uyumlumu sormak iyi olur bence..

commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Kasım 25, 2018, 12:09:17 ÖS »

...VİC sökmek için bayağı uğraştım,bu tür işler için videoda ki basit aleti almanın şart olduğunu da anladım...
Tenekeden yapılma cımbızlar var uçlarını içeriye doğru bükerek kullanabilirsin. Ben öyle yapıyorum.

Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Kasım 25, 2018, 16:37:29 ÖS »

>jacknife   Güzel sonuç almışsın gerçekten, görüntü hoşuma gitti. Güle güle kullan.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: