Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel Sohbet2018'e veda CGTR toplantısı - 23 Aralık 2018 Pazar
Sayfa: [1] 2 3 ... 20   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: 2018'e veda CGTR toplantısı - 23 Aralık 2018 Pazar  (Okunma Sayısı 103633 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« : Kasım 30, 2018, 21:27:31 ÖS »

Phoenix der ki;

Herkese iyi akşamlar;

Öncelikle @2019 'a , ofisinin kapılarını bizlere açarak, mekan arama derdimize son verdiği için çok teşekkür ediyorum. Güç seninle olsun üstad

Gelelim detaylara,

Duyduk duymadık demeyin, başkasına söz vermeyin;

23 Aralık Pazar günü,   saat 10.00 - 23.59.00 arasında Wave İstanbul'da toplanıyoruz. (Saat konusunu biraz abartmış olabirilim Kahkaha )

Ben ve 2019 bir gün önceden mekanı derleyip,toplayıp, aklayıp,paklayıp siz değerli retro severlerin kullanımına uygun hale getirmek için buluşacağız.

Öncelikle, mekanda 13-14 tane kadar sandalye, birde büyük geniş,rahat ve sizi evinizde hissettirecek L koltuğumuz mevcut. Getirebilenler birkaç tane tabure getirebilirse hoş olur. Ben şahsen 2 tane rejisör koltuğu ve birde ufak katlanır masa getireceğim. O kadar alet edavat arasında birde tabure-masa mı taşıyacağız diye düşünebilirsiniz ki 4-5 tane geniş, ihtiyaçları görecek masa mevcut. Ben işi şansa bırakmak istemiyorum. Varsa atın arabanıza, dursun Kahkaha

Çekiliş için, isteyenlerin birşeyler getirdiğini artık herkes biliyor sanırım Eğlenceli de oluyor hani ( Ben yine video kaset mi getirsem acaba Kahkaha Baya zengin içerikli oluyor )

@İbeser sağolsun, Ankara da güzel bir sergi oluşturmuştu. bende naçizane birkaç birşey getirerek böyle bir çalışma yapmayı arzu ediyorum. Sizinde paylaşak istediklerini varsa getirin, sergileyelim. İlla Amiga vs olmasına gerek yok, çocukluğunuzdan bir enstantaneyi paylaşmamız yeterli.

Mekanda projeksiyon mevcut, sağolsun ve birkez daha teşekkürler @2019 herşeyi istediğiniz gibi kullanabilirisiniz dedi. Çıkışta boş kağıt imzalar mıyız bilmem artık Kahkaha

Diğer bir konuda malum prizler. uzatma kablolar ile bunları rahat bir şekilde değerlendirebilir. Ben 2 tane getirebilirim.

Mekan çevresinde özel otoparklar var. Pazar günü sabah saatleri olduğu için bazı sokaklarda da boş yer bulunabilir diye düşünyorum. Ben gelenleri kapıda karşılayacağım, otoparka gitmeden eşyalarınızı teslim alır,  taşımaktan bir nebze kurtarmış olurum diye düşünüyorum.

Gelebilecek olanlar buradan belirtebilirlerse memnun olurum. @freedom'un bir çalışması olacak.  Kendisine katılımcı listesi gerekmekte. Çalışmasından dolayı teşekkür ediyorum.

Mekan Kadıköy REXX Sineması ve Halk Eğitim Merkezi arasında. Ulaşımı kolay,rahat ve merkezi.

Wave Istanbul

Kazdal Apt. No 28 D 6 Kat 3, Kadıkoy, 34710

https://goo.gl/maps/F1dqUJWyRA32

« Son Düzenleme: Aralık 18, 2018, 22:49:57 ÖS Gönderen: LW3D » Logged

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Kasım 30, 2018, 21:35:34 ÖS »

Ben mekanı sevdim, en az 3 hafta önceden tarih belli olur ise daha rahat olur kendi şahsıma. Ancak toparlanırım diye düşünüyorum. Ben toplantı öncesi ufak bir liste hazırlanmasından yanayım. En azından yapacaklarımızı belli saatler arasında yazarsak herkeste ona göre bir şeyleri kaçırmamış olur diye düşünüyorum. Çok sevindim bu arada bu habere

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Kasım 30, 2018, 22:02:37 ÖS »

Keşke istediğimiz gibi bir mekan elinimzin altında olsa faslını çoktan geçtik sanırım   (Ah Makerhane) Aşağıda konumunu paylaştığım Penguen Cafe merkezi bir konumda, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Rexx sinemasının orada.
Şöyle ki, mekan kullanımı bize ait olamyan bir kafe, kahvaltı mrkanda yaparız diye düşünerek konuştum.
Mekan içn ayrıca birşey istemiyorlar ama rezervasyon şart.
10 tane masa ortalama bizim işimizi görür diye belirttim ama artırılabilir diye düşünüyorum.
Her masaya bir alet kafa kafaya sığar ki fazladan eşya taşıyıp açmadan geri götürmek zorunda kalmayın
Önceki mekana da gelirsek, atmosfer olarak istediğimizi vermediğini farkındayım ama masa düzenini toparlarsak bir nebze olsun işimizi (eğer bir yer bulamazsak) görür diye düşünüyorum.

Daha çok mekan var ama kullanım alanları maalesef çok geniş değil. En azından benim gezdiklerim.

Son olarak bir yer daha var, henüz konuşmadım. Bu hafta onunls da iletişime geçebilirsem şahane olur ki, masa, priz sıkıntısı olmayan bir mekan. Olursa hoş olabilir.

En kısa zamadna görüşmek üzere...

Penguen Cafe linki

https://goo.gl/maps/5MSsqT9mo4v
Gökçe Bozkurt
Genel Yönetici

Nigripinis

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Kasım 30, 2018, 22:18:03 ÖS »

Son iki hafta doluyum.. Onceki 2 hafta için de organize olmak adına çok erken olabilir.

Önce tarih netleşmeli.
Tarihe göre gelip gelmeyen ortaya çıkar..

A4000|FastlaneZ3|RetinaZ3|Tandem Ide|CF
A2000|G-Force 040/33|Cybervision64-3D|
A2000|Mobo|GVP HX-2000-II|Supra 8Mb
A2000|Mobo|8Up!6Mb
A1200|PPC 040/25/200|Mediator Sx|Vodoo4500|256Mb
A1200|Hawk 8Mb|CF
A1200|Mobo|Elbox 4Mb
A600|ACA030|Indivision ECS|A604|CF
A600|Mobo|A
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Kasım 30, 2018, 22:45:52 ÖS »

Bizim en büyük sorunumuz mekan sorunu. Uygun mekan olduktan sonra, tarih ayarlanır. Bu güne kadar sarkmasının sebebi de, Merter dışında açılan bir çok başlığa rağmen ne yazık ki mekan konusunda bir şey yapmamış olmamız...

freedom
Uzman

Retro allows me to be free.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Aralık 01, 2018, 19:19:25 ÖS »

@phoenix,

Eline koluna ayaklarına sağlık. Koşuşturuyorsun herzamanki gibi. Sağolasın.  Penguen Kültür Cafe, Mekanın kendisi de konumu da gayet güzel. Bize orada böyle bir imkan veriyorlar ise ne  güzel. Bildiğim kadarı ile küçük bir pasaj içinde sinema da var ve kapalı bir mekan. Kahvaltı v.s. yiyecek içecek oradan temin edildiği takdirde gayet uygun kullanılabilir diye düşünüyorum.  Bir önceki yer bu havalar için bizi üşütebilir.

Tarihin belirlenmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Görüşmek üzere...

onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Aralık 01, 2018, 19:42:35 ÖS »

Suan ki işimde hafta arası izin yapıyorum sadece maalesef.Ama aksam da devam ederse organizasyon sonlarına da yetişsem 18:00 de cıkıp aranıza katılmak isterim.

Bu arada çocukken 2-3 komodorcu anca bulusabiliyorken simdi onlarcası buluşabiliyor böyle organizasyonlarla.ne guzel
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2018, 19:44:44 ÖS Gönderen: onursapci » Logged

C64 ve A500 gerisi teferruat
onursapci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Aralık 01, 2018, 19:51:23 ÖS »

Bu arada baktım ki @1313 de okuyor yazılanları. Bu bir işaret mi acaba

* Screenshot_2018-12-01-20-49-31.png (82.71 KB, 441x505 - Görüntüleme: 970 kez.)

AmigaEsref
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Aralık 01, 2018, 20:29:00 ÖS »

ama gelmeyenlere Amigaları teslim edilmiyormuş Onur ben 4000 ine koşuyorum. Seriyi tamamlıcam

'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
onursapci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Aralık 01, 2018, 20:35:07 ÖS »

ama gelmeyenlere Amigaları teslim edilmiyormuş Onur ben 4000 ine koşuyorum. Seriyi tamamlıcam

Ben a4000e kossam senin gibi istifa edip gelirim   Kahkaha
 Bu arada yetisirsem sonlarina sensible yapariz seninle bir. Python joystigimle gelirim rakip tanimam 

AmigaEsref
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Aralık 01, 2018, 20:38:08 ÖS »

Abi diskete çek eğer fırsatın olursa bence turnuvaya daha çok joyistik gelmeli zaten işler karışıyor. Bu Turnuvada başka bir oyun yapacağız Kahkaha süpriz olsun.

onursapci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Aralık 01, 2018, 20:45:06 ÖS »

Abi diskete çek eğer fırsatın olursa bence turnuvaya daha çok joyistik gelmeli zaten işler karışıyor. Bu Turnuvada başka bir oyun yapacağız Kahkaha süpriz olsun.

Tabi cekerim   ama umarim yetisirim 1 saat ligine bile olsa gelmek isterim

AmigaEsref
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Aralık 01, 2018, 20:48:38 ÖS »

Kısmet. Gelirken turşu suyu ve turbo sakız almayı unutma Kahkaha bende feribot saatlerine göre en geç saati zorlayacağım kalanlar olursa tabi.

ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Aralık 02, 2018, 20:25:31 ÖS »

Merhaba arkadaşlar
2018 bitmeden buluşma olmasını ben de (Ankara olarak biz de) çok isteriz. Buralarda olması ya da oralarda olması çok önemli değil. Herkesin rahat edeceği bir organizasyon olsun yeter. Uzun zamandır biz Ankara'daki mekanımıza sığamıyoruz. 40 kişinin üzerinde katılım olunca tüm mekana dağılıyoruz. Bir de biz alkolsüz buluşamıyoruz  
Uzun zamandır Ankara'da daha da büyük ve daha rahat edeceğimiz mekan arayışındayız. Çözüm için 2 üniversite ile görüşme sağladım. Ama konu daha netleşmedi. Üniversitelerin bilgisayar topluluklarına ulaştım ve bir etkinlik yaptığınızda biz de etkinliği birleştirelim ve iki taraf da böyle bir güzel bir organizasyondan faydalansın dedim. Bir üniversite Mayıs 2019 için tarih verdi ama elde tutulur bir şey yok... Geçen sene bir de bir otelin toplantı salonunu kapatmayı planladım ama bu seferde maliyet söz konusu oluyor ve işin rengi değişiyor. Neyse plan, proje, organizasyon için her türlü desteği veririz. Ankara'ya gelmek isterseniz de kırmızı halımızı hazır ederiz. Yeter ki siz isteyin, gerisi bizde

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #14 : Aralık 04, 2018, 21:44:22 ÖS »

16 Aralık ya da 23 Aralık tarihlerinden birinde yapmamız gerekiyor... Biraz hızlı ve acil olacak ama önemli olan bir araya gelmek... Bu tarihlerle ilgili eleştirisi olan var mı?

Sayfa: [1] 2 3 ... 20   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: