Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga EmülasyonSadece Amiga Emülasyonu için tak çalıştır dozunda Retropie mı ? Amibian mı ?
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Sadece Amiga Emülasyonu için tak çalıştır dozunda Retropie mı ? Amibian mı ?  (Okunma Sayısı 843 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ozgur106
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« : Aralık 14, 2018, 10:02:48 ÖÖ »

Selam,
Sadece Amiga Emülasyonu için tak çalıştır şeklinde joypad klavye uyumu sorunsuz ve geniş olan ufak bir sistem kurmak istiyorum.... Retropie mı ? Amibian mı ? Asus Vivo pc de yüklü Amiga forever orjınal var ancak yordu beni yada ben beceremedim....

Commodore ve Amiga Dergisi Oyun Yazarı.

C64 Mini, Playstation Classic
Exu
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Aralık 14, 2018, 10:40:34 ÖÖ »

Böyle bir şey var pi serisi ama satışta var mıdır bilemiyorum.

https://hothardware.com/reviews/amiga-emulator-with-raspberry-pi-3?page=4

Amiga 1200
emarti
Uzman

Only Amiga Makes It Possible █

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Aralık 14, 2018, 14:51:50 ÖS »

Selam,
Sadece Amiga Emülasyonu için tak çalıştır şeklinde joypad klavye uyumu sorunsuz ve geniş olan ufak bir sistem kurmak istiyorum.... Retropie mı ? Amibian mı ? Asus Vivo pc de yüklü Amiga forever orjınal var ancak yordu beni yada ben beceremedim....

Hangisini seçerseniz seçin burada alt yapı olarak uae emulatörünü kullandıkları için öncelikle ilgili emulatör ayarlarına, konfigürasyonlarına aşina olmak biraz uğraşmak gerekli.

Amibian, Retropi yada başkası hepsini denemelisiniz kullanıcı dostu birini seçeceksiniz elbet. Lakin kiminde terminal ve konsol ekranında komutlarla boğuşmak zorunda kalıyorsunuz, kiminde örneğin retropi çok fazla gereksiz şey var gibi.

Kendim bu konuda benzer sıkıntı yaşadığım için şimdilerde bir proje üstünde kod yazmaktayım. Birkaç özelliğinden biri: Seçtiğiniz konfigürasyonu normal Amiganızı açar gibi hızlıca boot etmiş olacaksınız. Hemde tamamen retro arayüzünden ayrılmadan...

Bu dağıtımlarda beğenmediğiniz yada eksiklik hissedilen yerleri, şu da olsa iyi olurdu gibi, bu konu başlığına yazarsanız projeye yeni bir özellik eklemiş olurum.

Şu an bence bazı eksiklikleri de olsa Amibian en iyisi.

https://github.com/emartisoft My GitHUB Repositories | http://csdb.dk/scener/?id=26786 My CSDB Releases
My Retro Computers Atari 600XL | 800XL | 1040STFM, C64C, C64G, A500, A600x2 (Furia, standart), A1200x2 (Microbotic, standart)
amiga.os
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Aralık 14, 2018, 15:10:39 ÖS »

Selam,

Windows üzerinden olacaksa forumda DamienD'nin bir çalışması paylaşılmıştı, içerisinde binlerce oyun, kur, tıkla çalıştır bütün ayarları yapılmış halde. Amaç sadece oyun oynamak ise güzel bir sistem.
haydar_abi
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Aralık 14, 2018, 22:25:49 ÖS »

Winuae iyidir derim. Her türlü ayar yapılabilirliği. Amiga harddisklerini kullanması. Winuae ile ilgili hazır paketler de vardı. Tıkla çalıştır özellikli.

FS-UAE'nin de database'i kuvvetli.

Amiga fanatiği.... 
Amiga 1200 + ACA 1220/20mhz + Scart + 32GB Kingston CF + PCMCIA CFDisk Adapter + SUM Keyboard Adapter + Gotek
Amiga 500 1 MB  + Vampire 500V2+ + 120 GB Sandisk SSD Plus
Amiga 500
Amiga 600 + (PCMCIA CF 4 MB RAM + A604 +1 MB Chip
Hepsinin kahrını çeken LG 24MA53 TVMonitör
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: