Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Paypal ile ödeme sorunu  (Okunma Sayısı 2723 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Ocak 06, 2019, 18:39:52 ÖS »

Maalesef sorun çıktı yine. Ebay'de checkout işleminden sonra ürün orders bölümünde üç dört saat "your payment is pending" şeklinde bekledi. Sonra canceled orders bölümüne düştü, ödeme yolunda gitmedi ve sipariş iptal edildi diye yazıyor. Havalar soğuk, ondan yolunda gitmemiştir diye bir daha denedim aynısı oldu. Sonra yolbulduran'ın dediğini uyguladım ve eski Türkiye adresli Paypal hesabımdaki Maximum kredi kartımı sildim. Ebay'de bir kez daha checkout yaptım, ama yine aynısı oldu.

Esasında en başta çakma Paypal hesabıma sanal kredi kartımı ekleyip confirm yapınca, Paypal karttan 1 Pound'un TL karşılığı ve 3TL'yi iki kalem olarak çekti. Sonra geri ödicem falan demişti confirm işlemini yaparken. Orda para çekebildiğine göre Ebay'de de aynı şekilde olması lazım mantıken, ama olmuyor.

Şimdilik Ebay'den almaktan vazgeçiyorum. Sağlam olduğunu bildiğim satıcıdan almak istediğim için uğraştım esasında. Doğrudan kredi kartımı kullanarak Aliexpress'den alırım artık.
avukatka
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Ocak 06, 2019, 19:14:28 ÖS »

Dostum bu hafta içinde yaptığım hiç bir alışverişte sorun yaşamadım. 2 ödeme yaptım maximum kartımla yarın iki tane daha odeyecegim. Problemin çok ilginç 🤔

Aranıyor...Alınık
-CDTV & CD32
-AMIGA 3000
-AMIGA 4000
-Amiga 2000 için 5.25 disket sürücü
-Amiga 2000 klavye
-Ps1,ps2,ps3,ps4,psp,vita,wii oyun lotları
-Kutulu her çeşit Commodore ve Amiga
-kutulu AMOS ve DPaint
-Dünya Yazılım Oyun ve programları
avukatka
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Ocak 06, 2019, 19:26:01 ÖS »

Denemek için bekleyen diğer 2 ödeneği de yaptım sorunsuz aldı..
image post

Aranıyor...Alınık
-CDTV & CD32
-AMIGA 3000
-AMIGA 4000
-Amiga 2000 için 5.25 disket sürücü
-Amiga 2000 klavye
-Ps1,ps2,ps3,ps4,psp,vita,wii oyun lotları
-Kutulu her çeşit Commodore ve Amiga
-kutulu AMOS ve DPaint
-Dünya Yazılım Oyun ve programları
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Ocak 06, 2019, 19:38:33 ÖS »

Metallic abi selamlar paypal ödeme yapamama durumu muhtemelen iş bankası kredi kartın daha önceden paypal Tr de kayıtlı olduğu için kullanamıyor olabilirsin
Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Ocak 06, 2019, 21:21:12 ÖS »

avukatka   Kendi telefonumdan başka bir Android cihazda (tel/tablet) Ebay uygulamasıyla deneme yapma imkanım olmadı. Belki olumlu sonuç alabilirim esasında, denemem iyi olur. Ben daha çok elimdeki cihazlarla yapayım dedim. Cihazlar hayırlı olsun bu arada, umarım sorun çıkmadan eline ulaşırlar.

Özgür Dereli   Selamlar Özgür. Evet dediğin gibi olabilir. Paypal'a çaktırmamak için sanal kart kullanalım dedim, ama o da aslında Maximum kredi kartıma bağlı. Gerçi ben sorun İş Bankası kartlarıyla ilgili diye düşünmeye başladım. avukatka yapabiliyor, ama sadece Android cihazda Ebay uygulamasıyla yapabiliyor. Sen Paypal'a hangi bankanın kartını tanıttın?
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Ocak 06, 2019, 22:39:58 ÖS »

Abi benim şu anda tanımlı olan Finansbank cardfinans visa ve ıng bank bonus mastercard haricinde bir kaç kez de sanal kart oluşturup kullanmıştım
Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Ocak 06, 2019, 22:49:27 ÖS »

Sağolasın Özgür. Sonuçta hiçbiri İş Bankası kartı değil yani.

Arkadaşlar Paypal'a İş Bankası kredi kartı tanıtarak Ebay'de Paypal üzerinden ödeme yapabilen varsa bu başlığa yazarsa sevinirim. Bakalım yapabilen ikinci bir kişi var mı?
Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Ocak 08, 2019, 21:39:41 ÖS »

Benim macerada şöyle bir gelişme oldu: Paypal denemeleri sonuçsuz kalınca, Ebay'de niye doğrudan kredi kartımı kullanamıyorum diye uğraştım. avukatka, Ebay'de checkout yaparken debit/credit card seçimini yaparak denememi söyleyince denemiştim, ama sadece Paypal seçeneği kullanılabiliyordu. Halbuki ürünün ödeme seçeneklerine bakınca Paypal'ın haricinde Mastercard, Visa vs bir sürü ödeme seçeneği görünüyor. Ebay, TR adresimden dolayı kısıtlama yapıyor, bir bakayım şuna dedim.

Ebay'deki registration adresimi, US adresi olarak değiştirdim. Primary shipping address'imi aynen TR adresi olarak bıraktım. Logout yapıp tekrar login olunca, checkout'da artık debit/credit card seçimi yapılabilir hale geldi. Sırasıyla Maximum kredi kartıma bağlı sanal kartımı, sonra Maximum kartın kendisini, bir de annemin Yapı Kredi World kartını denedim. Kart bilgilerini girerken kabul ediyor, Mastercard Visa vs diye kartın türünü otomatik tespit ediyor, ama checkout'a devam edince kart işlemi yapılamıyor diye hata veriyor.

World kartın kendisini değil de ona bağlı bir sanal kart açarak önce onu deneseydim keşke diye aklıma geldi, ama biraz geç oldu. Gerçi Özgür bir sürü kredi kartı ve onlara bağlı sanal kartları kullanabiliyorum deyince, ana kartı kullanmak sorun çıkarmaz herhalde diye düşünmüştüm.

Şimdi bir sonraki aşama olarak Vakıfbank'tan kredi kartı alarak denemeyi düşünüyorum. jacknife, Vakıfbank'ın kartıyla sorun çıkmadığını söylemişti. Zaten orada hesabım da var. Kart elime geçtiği zaman ilk denememi sanal kart ile yapmayı da unutmam artık.
Fatih Hazretleri
Deneyimli

Haşmetmeabları, Efendiniz ve Lordunuz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Ocak 09, 2019, 00:40:51 ÖÖ »

İninal kart sorunsuz çalışıyor. Son çare onu deneyebilirsiniz benim gibi. Ama her 100 tl'de 7 tl gömüyordu en son.

Forumdaki İndirme Linkleri
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=13992

Do not use the multi tap with the multi tap inserted in the multi tap slot.
Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Ocak 09, 2019, 09:15:05 ÖÖ »

Fatih Hazretleri   İyiymiş bu gerçekten. Bankaya giderek kredi kartı başvurusu yapıp, ardından gelmesini beklemeye gerek kalmayacak (Online başvuru yapamadım, bilgileriniz güncel değil, şubemize bekleriz demişti). Hiç duymamıştım bu İninal kartı. Adı da bir garip, mesajını okuyunca yanlış bir şey yazdın sandım. Sitesindeki bilgilerden anladığım kadarıyla en masrafsız ve hızlı kullanım için Paramara uygulamasını kullanarak sanal İninal kart yaratıp, mevcut bir kredi kartını uygulamaya ekleyerek sanal karta para yüklenebiliyor. Masraf olarak kartın aylık 2TL'lik bir kullanım ücreti var diye yazmışlar. Onu da sadece kartta bakiye varsa çekiyormuş, daha sonra karta para yüklendiğinde önceden çekemediklerini almıyormuş yazılanlara göre. Bahsettiğin her 100TL'de 7TL gömmesi pek yakışıklı durmuyor, ama benim denememde yarar var. Denedikten sonra burada paylaşırım.

Bir de sorum olacak, sen İninal kartı Ebay'de checkout yaparken doğrudan mı kullanıyorsun, yoksa çakma Paypal hesabına ekledin de Paypal üzerinden mi kullanıyorsun?
Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Ocak 09, 2019, 15:39:34 ÖS »

Cep telefonumdaki Android baya eski kalmış galiba. Paramara uygulamasında sanal İninal kart yarattım, ama üzerine para yüklemek için uygulamaya bir kredi kartı eklemeye çalışırken cihazınızın sürümü uygun değil dedi (Android sürümünü kastediyor sanırım). İninal kartın asıl uygulaması olan İninal Cüzdan'ı hiç yükleyemedim, o da aynısını söyledi. Ben de Android'le uğraşarak vakit kaybetmeden gidip PTT'den 5TL'ye fiziksel kartı aldım. Yalnız kartı alırken üzerine 10TL yükleme yapılması zorunluluğu varmış. Sonra ininal.com'da yeni hesap açarak kartı hesaba ekledim. Bakiye olarak 8TL gözüktü. Kart hareketlerinden bakınca aylık 2TL'lik kullanım ücretini peşin olarak aldıkları anlaşıldı. Ardından İş Bankasından EFT yaparak karta para yükledim. Neyseki İş Bankası EFT masrafı almadı. Son olarak Ebay'de checkout yapıp debit/credit card seçimini yaparak İninal kartın bilgilerini girdim. Mastercard olarak türünü tespit etti, ama checkout'a devam edince yine ödemenizi işleyemiyoruz hatasını verdi.

ininal.com'daki hesabıma İninal kartı eklerken, 48 saat içerisinde 3D Secure'u kullanabilirsiniz demişti. Artık onu bekleyerek tekrar deneyeceğiz, başka çare yok.
« Son Düzenleme: Ocak 09, 2019, 18:34:57 ÖS Gönderen: Metallic » Logged
Fatih Hazretleri
Deneyimli

Haşmetmeabları, Efendiniz ve Lordunuz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Ocak 09, 2019, 18:12:25 ÖS »

İninal'ı Paypal'a tanımladım. UK ve İrlanda paypal hesabı denedim kabul etmedi. En son US hesap açtım onu kabul etti. 48 saat olayını ise bilmiyorum.

Forumdaki İndirme Linkleri
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=13992

Do not use the multi tap with the multi tap inserted in the multi tap slot.
Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Ocak 09, 2019, 18:36:47 ÖS »

Teşekkürler. Pardon yukarıda ininal yazarken hep yanlış yazmışım, düzelttim.
haydar_abi
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Şubat 15, 2019, 10:17:00 ÖÖ »

avukatka   Pardon, hemen cevap veremedim. Sonunda hallettim, ama çok uğraştırdı beni bu iş. Bir ödeme yapıcaz diye bir tarafımız çatladı resmen. Bahsettiğin ödeme yaparken debit/credit card seçimini yapamadım, çünkü satıcı o ödeme şeklini tercih etmemiş. Cep telefonumda Android'le uğraşmayayım şimdi diye daha çok laptop'da denemeler yaptım. Chorome'a eklenen proxy/vpn eklentileriyle uğraştım, bir proxy açıkken kapalıyken farklı şeyler oluyor. Açıkken Ebay'de checkout yapınca, Paypal aşamasında bahsettiğim "your bank has requested additional verification" mesajı çıkıyor, kapalıyken bu sefer Paypal kullanıcı adı-şifre istemeye başlıyor ve doğru yazmama rağmen kabul etmiyor. Orda biraz uyandım. Şu an başka bir sayfada Paypal'e zaten login olmuş olsaydım, şimdi benden tekrar login olmamı istemeyecekti diyerek başka bir sayfada Paypal'i açıp login oldum ve Paypal'in güvenlik ayarlarında "stay logged in for faster purchases" diye bir yer var, oradaki One Touch özelliğini açtım. Ebay sayfasına geri gelip checkout işlemini tekrar başlatınca, Paypal aşamasına gelince önce yine aynı "your bank ..." mesajı geldi, ama sonrasında sayfayı otomatik yeniledi ve "order has been placed" yazdı.

Sonuçta iş halloldu, ama One Touch'ı açtığım için mi oldu, yoksa şansgele mi oldu pek emin değilim =)  Bu arada cep telefonuma doğrulama kodu gelmedi. Zaten doğrulama kodu girmemi isteyen bir ekranla hiç karşılaşmadım.

Buradaki bilgileri uygulayınca İş bankası sanal kartıyla Ebaydan Paypal/uk üzerinden alışveriş yapabildim.
Telefon doğrulaması istemediğinden İş Bankasından mesay geldi. İşlem size ait değilse kartınızı iptal etmek için .... mesaj atın diye.
« Son Düzenleme: Şubat 15, 2019, 10:21:32 ÖÖ Gönderen: haydar_abi » Logged

Amiga fanatiği.... 
Amiga 1200 + ACA 1220/20mhz + Scart + 32GB Sandisk CF + PCMCIA CFDisk Adapter + SUM Keyboard Adapter + Gotek
Amiga 500 + 512 K
Amiga 600 + (PCMCIA CF 4 MB RAM + A604     1 MB Chip
Hepsinin kahrını çeken LG 24MA53 TVMonitör
Metallic
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Şubat 15, 2019, 18:27:40 ÖS »

Ben uzun uğraşlardan sonra Ebay'deki Paypal ödemesini ancak şu şekilde halledebildim:
İninal kart, US Paypal hesabı, US Ebay hesabı ve Chrome'da proxy extention kullanımı

Adımlar şu şekilde:
1- Chrome'a uzantı olarak ZenMate'i ekledim ve açarak ABD üzerinden bağlandım.
2- paypal.com/us adresinden yeni bir Paypal hesabı açtım. Gerçek ad-soyadımı kullandım, ama adres ve telefon olarak US'deki bir otelin adres ve telefonunu girdim. İninal kartımı ekledim ve prefered/tercih edilen olarak işaretledim.
3- Mevcut Ebay hesabıma girerek Account Settings'deki Addresses bölümünde şu düzenlemeri yaptım:
  a- Registration address, email and phone number: Gerçek ad-soyadım aynen kaldı. Adres ve telefon olarak, US'deki otelin adres ve telefonunu girdim.
  b- Primary shipping address: Gerçek ad-soyadım aynen kaldı. Adres ve telefon olarak US'deki otelin adres ve telefonunu girdim.
  c- Add another address: TR'ye gönderi yapabilmek için yeni bir adres ekledim. Gerçek ad-soyadımı, TR adres ve telefonumu girdim.
4- Ardından Account Settings'teki Paypal Account bölümüne girdim ve Link Paypal Account yaparak Paypal hesabımı Ebay hesabıma bağladım.
5- Bu düzenlemelerden sonra Shopping Cart'a eklediğim ürüne giderek Checkout yaptım. Checkout'da Paypal'ı seçtiğimde bir pop-up açıldı. Burada US Paypal hesabıma ait bilgilerle giriş yaptım. Bir süre bekledikten sonra pop-up kapandı ve Ebay'deki Checkout ekranında Paypal'ı seçtiğim yerin altında İninal kartımın bilgileri göründü. Adres olarak TR adresimi seçerek Checkout'a devam edince, ekrana 3D Secure ile ilgili bir şeyler gelmedi ve ödeme mutlu bir şekilde sonuçlandı.
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: