Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga EmülasyonAmiga emulasyon denemek istiyorum. Bilgim sıfır
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amiga emulasyon denemek istiyorum. Bilgim sıfır  (Okunma Sayısı 4191 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
e-sport.net
Ziyaretçi
« : Şubat 06, 2019, 19:35:06 ÖS »

Arkadaşlar selam. İlgimi çekti konular gördüm forumda. Amiga emulasyonu denemek istiyorum. Ne tavsiye edersiniz sıfırdan başlayacak olan biri için? Winua diye emulator popüler sanırım. Nette adf ve whaload diye paketler gördüm. Ne yapmak gerekir? İndireyim mi bu paketleri ve amiga emulasyonu için tavsiyeler ve ince ayarlar nelerdir bilgim yok. Yardımcı olacak olan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.
haydar_abi
Uzman

İlla ki Amiga

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Şubat 07, 2019, 21:52:06 ÖS »

Zor mevzu; önce Amiga modellerini bilmek lazım. Ona göre konfigürasyon seçeceğiz. Sonra da sanal olsa Amiga ile ne yapacağımızı kararlaştırmak lazım.

ADF amiga disketlerinin imajıdır. Amigaya disket takar gibi direkt çalıştırılabilir. Ayrıca Amigalar harddisk kullanabilir. Sistem disketlerini kurduktan sonra açılışta boot eder ve Workbench denilen Amiga sistemi açılır. WHDLoad burada lazım olur. Genelde disketten yüklenen oyunlar klasörler şeklinde install edilmiş halde bulundurulur ve oyunlar WHDLoad programı yardımıyla buradan yüklenir.

WinUAE programına gelince; Hazır konfigürasyonlar bulunur. Amiganın kickstart dosyaları lazımdır. Amiga disketleri Gamebase ve TOSEC arşivlerinde topluca bulunur. WinUAE yardımıyla hazır kurulumlar da vardır. Ücretli Amigaforever paketi bunlardan biridir. ClassicWB ve Amikit paketleri de bulunmaktadır. Bunlar ilk kurulum için Workbench disketlerini veya WB3.9 CD imajını ister.

WinUAE'de Harddisk olarak. Hazır harddisk imajı, Herhangi bir harddisk. Compack flash kart veya herhangi bir klasör tanımlayabilirsiniz. En gelişkin Amiga 4000 modeli olduğundan yüksek konfigürasyonlu Amiga olarak bunu tanımalayabilirsiniz.

CoffinOS imajı şu anda Winuae'de 68040 işlemci ve Amiga 4000 modeli konfigürasyonu ile çalışabilmektedir. Bu oyun program arşivlerini barındırmakta ve hazır kurulu (oyun, program, demo) Amiga haddiski olarak gelmektedir.

Amiga fanatiği.... 
Amigalıktan çıkmış Amigalar....

Amiga 1200 + Vampire V1200
LG 24MA53 TVMonitör
Amiga 500 Plus +TerribleFire030 4MB+16 GB CF
Amiga 2000
Amiga 500 + 1MB Çip + 9.5 mb FastRAM + Internal GOTEK + 4GB CF HDD
Casper M989A Monitor
Commodore64
Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Şubat 07, 2019, 22:18:05 ÖS »

Başlangıç için buraya alalım seni;

http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=12364.0

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Atari 1040STe/Falcon 030/Jaguar/2600
Roland MT-32 Rev.A&B/SC-88/SB-55/MT300s
Sony PS 1-2-3-4-5/PSP/PVM 20"/9"
Sega SMS1-2/MD2/Saturn/Dreamcast/GG
Nintendo NES/SNES/DMG/GB Color/GBA SP
Decypher
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Şubat 07, 2019, 22:36:17 ÖS »

Amiga emülasyonuna girmenin en kolay yollarından biri (oyun oynama amacı güttüğünüzü varsayıyorum) GameBase Amiga paketlerini indirip kurmaktır. Tıklar ve çalıştırırsınız, kullanımı son derece kolaydır.

http://gbamiga.elowar.com/files/
lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Şubat 08, 2019, 00:51:19 ÖÖ »

Kolay bir alternatif olarak Amiga Forever da denenebilir, oyuna göre kendi konfigürasyonunu ayarlaması güzel bir özellik.
e-sport.net
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Şubat 08, 2019, 05:29:08 ÖÖ »

Ücret veremeyebilirim bu nedenle gamebase 1.6 buldum oyunlar dahil diyor. İndirip deneyeceğim. Umarım sıkıntısız bir kurulum olur. Teşekkürler.
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Şubat 08, 2019, 08:14:59 ÖÖ »

Bu konuya da bir göz atın isterseniz. İlgili foruma üye olup, şansınızı deneyip, linkleri DamienD 'den isteyebilirsiniz.

Şansınızı deneyin diyorum. Konuyu okuyunca sizde göreceksiniz. DamianD, linkleri Türk' lerle paylaşmak konusunda çekinceli.

http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=15351.150

Burda da Özay'ın whdload packer'i ile paketlediğim whdload oyunları var.  (32 bit olanları indirmenizi tavsiye ederim.)

İsterseniz konudaki linkten Özay'ın konusunu açıp, indireceğiniz whdload oyunlarınının paketleme işlemini kendiniz de yapabilirsiniz.

http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=16183.0

Ücret veremeyebilirim bu nedenle gamebase 1.6 buldum oyunlar dahil diyor. İndirip deneyeceğim. Umarım sıkıntısız bir kurulum olur. Teşekkürler.

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: