Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 2 [3] 4   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Retro Ziyaret  (Okunma Sayısı 6232 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #30 : Mayıs 13, 2019, 22:29:48 ÖS »

Klonlama çalısmalarına başladık Kahkaha bitsin dernekte kuracağız

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pizero1541 | 64K CUPCAKE-CART | 1084 S
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #31 : Temmuz 24, 2020, 22:49:09 ÖS »

Herkese merhaba, bugün sevgili Theoden'i İzmir'de yerinde ziyaret ettim. Foruma üye olduğundan beridir pozitif enerjisi ve yaklaşımı ile tanışmayı çok istediğim bir arkadaşımızdı. Kendi yapımı Gitar Efektörünü de görünce zaten kesin bunu denemeliyim diyordum. Kuşadası'nda tatildeyim. Eşim İzmir'de bir arkadaşın da kalmak isteyince onu bırakmak için İzmir'e çok kısa zaman aralığında da olsa bir uğrama fırsatı buldum. Bir ziyaret gerçekleştirebilme fırsatım oldu ve hemen Theoden'e yazdım Saolsun hemen dönüş yaptı ve beni kırmayarak iş yerine davet etti.

Benim için çok güzel bir buluşma oldu. Theoden kardeşimiz gerçekten çok kibar forumda yazdığı gibi güzel bir insan. Beni hiç şaşırtmadı diyebilirim Kahkaha Kendisiyle tanışmak bir onur oldu benim için. Sağolsun efektörü de deneyebilmem için bir gitar ve anfide hazırdı ortamda. Ayrıca birde elektronik davul vardı.

En baştan başlıyayım anlatmaya Kahkaha Kapıyı çaldım. Açtı ve dershane yukarıda abicim dedi Kahkaha şaka şaka merhabalaştık covidden ötürü tokalaşmadık ama gönülden tokalaştık zaten sonrasında biraz sohbet ettik. Akabinde efektörü denemek için beni arkaya aldı tonları bir bir denedik. O kadar özlemişim ki gitar muhabbetini ortam beni direk eski anılarıma götürdü ve her tonda bir anım canlandı diyebilirim. Gitar hilelimiydi bilemedim büyülü gibiydi tonunu çok beğendim. Theoden çok sağlam metalci aynı zamanda harika davul ve gitar çalıyor. Birlikte biraz takıldık saolsun davullada bana eşlik etti. Efektör harika çalışıyor. Eğer evde de öyle çalışmazsa kendisinden o gitarı istiyorum buradan yazayım şaka şaka. Benim Jackson'da baya yaşlandı evdeki düzeneğime denk bir anfi ve gitarla çaldım bayıldım bayıldım. Bursa'ya geçince bir video çekip paylaşacağım. Tabi gitarımın soundu yaşından ötürü biraz cılız kalabilir ama pedal eminim çok sağlam. Bundan bugün hiç kuşşkum kalmadı. Bu tarz efektörleri denemeden almayı çok tercih etmiyorum. Neden derseniz farklı setuplarda farklı sesler verebiliyor olmaları. Ama bugünki setup benim evdeki gibi minimanlist bir setuptı ve sesler aman Allahım.

Ailece metalciler bence Theoden'nin abiside dükkandaydı ve Master of Puppets'ı duyduğunda heyecanlandığını söylemişti. Kaç yıllık şarkı hala kalplerde durduğunu bugünde gördüm. Bende her duyduğumda bazı rifleri aynı duyguları hala hissediyorum. Evet sonrasında hızlıca kaçmam gerekti ve bu güzel muhabbeti yarıda bırakmak zorunda kaldım. Bir daha ki sefere uzun uzun bir İzmir buluşmasında sohbet etmek dileğiyle diyorum.

Bu arada resimlerde paylaştığı retro PC'yide görme şansım oldu Kasa çok gıcırdı üstünde neredeyse yeni yapıştırılmış windows 98 etiketi vardı. Fotoğrafımızıda buraya ekleyelim. Çok teşekkürler sevgiler.

* theoden-amigaesref.jpg (216.1 KB, 800x568 - Görüntüleme: 160 kez.)
« Son Düzenleme: Temmuz 24, 2020, 22:53:54 ÖS Gönderen: AmigaEsref » Logged

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Temmuz 24, 2020, 23:19:10 ÖS »

harikasınız! bende gitar çalma yeteneği yok ama bu yazıdan sonra bi guitar hero attırdım

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #33 : Temmuz 24, 2020, 23:22:08 ÖS »

sefan olsun abi Metallica da iyi gidiyor gitar heroda abi.

onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Temmuz 24, 2020, 23:42:57 ÖS »

Şahane bir buluşma tebrik ederim ama hayal kırıklığına uğradım Theoden'i çelik kiyafetlerle hayal etmiştim hep  Kahkaha

C64 ve A500 gerisi teferruat
Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Temmuz 25, 2020, 00:01:46 ÖÖ »

Grima da orada mıydı?

AmigaBinİkiYüz
AmigaBeşYüz
AmigaBeşYüzDoksan
SiDiTİVi
KomodorAltmışDörtCe
AtariBinKırkSeTeE
AtariFalkonSıfırOtuz
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #36 : Temmuz 25, 2020, 00:13:35 ÖÖ »

@onursapci atölyede duruyordu arkada Kahkaha o bölüm secret area

@Oğuzhan Grima derken? aklıma Grim Fandango geldi direk Kahkaha

Theoden (Arethrid)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #37 : Temmuz 25, 2020, 00:16:05 ÖÖ »

Sevgili Eşref çok güzel anlatmış, resmen benim duygularımı da bire bir yansıtmış yazısına

Öncelikle Eşref'le tanıştığım için ben de gerçekten çok mutlu oldum. Kendisi de beni hiç şaşırtmadı. Forumdan tanıdığım pozitif, kibar ve mükemmel bir enerjiye sahip harika bir insan
Bana mesaj attığında gelme durumu kesin değildi ama hazır buralara kadar gelmişken umarım uğrama fırsatı olur da tanışırız diye aklımdan geçirdim hep.

Zaman çok kısıtlı olduğundan ne doğru düzgün bir şey ikram edebildim ne de uzun uzun sohbet edebildik umarım kusura bakmamıştır ama bu kısa zaman benim için de çok keyifli geçti. Hızlandırılmış bir takılmaca oldu

Beraber müzik de yapmış olduk ve şahsen çok eğlendim

Metalci aile olayı da doğru Babam gençliğinden beri sıkı bir Deep Purple hayranıdır ve eve ilk gitarı getirdiğinde ben de gitara gönül vererek rock/metal dünyasına girmiş oldum.
Gruplar, yarışmalar, kendi bestelerim derken el yapımı analog ekipmanları yapmaya kadar geldi olay
Abim de öğrencilik yıllarında gitar çalardı o da sıkı bir Metallica ve Megadeth hayranıdır. Sonradan gitara çok vakit ayıramayıp ara verdi ama özellikle bu son seneler tekrardan çalmaya başladı ve akşamları ofiste gitar davul sesleri eksik olmuyor

Bazen diyorum da keşke bütün retrocu arkadaşlar aynı şehirde olsaydık da her ay bir kaç defa toplanıp farklı aktiviteler yapıp sohbet edebilseydik. Artık en yakın retro buluşmasını bekliyoruz

Efekt pedalı ile ilgili güzel yorumların için tekrar çok teşekkür ederim Eşref, dilerim uzun seneler keyifli bir şekilde güzel günlerde kullanırsın.
Kısıtlı zamanda bana da vakit ayırıp ziyaret ettiğin için de çok sağ ol ama bunu saymam, uzun uzun sohbet etmek de isterim, sevgiler.

You are in a computer game, Max.
(İZMİR) http://amplifypedals.com
Theoden (Arethrid)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #38 : Temmuz 25, 2020, 00:16:52 ÖÖ »

Grima da orada mıydı?

Wormtongue Eşref'in gelişiyle merdivenden yuvarlanıyordu en son

Theoden (Arethrid)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #39 : Temmuz 25, 2020, 00:18:03 ÖÖ »

harikasınız! bende gitar çalma yeteneği yok ama bu yazıdan sonra bi guitar hero attırdım

Hocam inan işin aslı yetenekte değil, düzenli çalışıp vakit ayırmakta.
İsterseniz emin olun siz de çalarsınız

Theoden (Arethrid)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #40 : Temmuz 25, 2020, 00:18:51 ÖÖ »

Şahane bir buluşma tebrik ederim ama hayal kırıklığına uğradım Theoden'i çelik kiyafetlerle hayal etmiştim hep  Kahkaha

Hocam davul çalarken çok ses oluyor, çıkartıyorum onları Kahkaha

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #41 : Temmuz 25, 2020, 00:29:53 ÖÖ »

Şahane bir buluşma tebrik ederim ama hayal kırıklığına uğradım Theoden'i çelik kiyafetlerle hayal etmiştim hep  Kahkaha

Hocam davul çalarken çok ses oluyor, çıkartıyorum onları Kahkaha
Kahkaha abiye ve aileye çok selamlar abi. Olur İzmir'deki arkadaşlardan da bir organizasyon bekliyoruz Kahkaha
« Son Düzenleme: Temmuz 25, 2020, 00:32:04 ÖÖ Gönderen: AmigaEsref » Logged

Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #42 : Temmuz 25, 2020, 00:55:36 ÖÖ »

@Oğuzhan Grima derken? aklıma Grim Fandango geldi direk Kahkaha

https://www.google.com/search?q=theoden+and+grima&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiHkaav8ObqAhUBKuwKHWDkCFEQ_AUoAXoECA4QAw&biw=1920&bih=1058

Kahkaha

AmigaBinİkiYüz
AmigaBeşYüz
AmigaBeşYüzDoksan
SiDiTİVi
KomodorAltmışDörtCe
AtariBinKırkSeTeE
AtariFalkonSıfırOtuz
Exu
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #43 : Temmuz 25, 2020, 09:40:19 ÖÖ »

Grim  Fandango nun remastred versiyonu da varmış. hiç oynamamıştım buna bakayım bir ara.
https://www.youtube.com/watch?v=QRB6Likh478

Amiga 1200 + 1230@40 Turbo/64mb Ram + 2/8/16 CF Card + Gotek + HDMI520
C64-C + IRQHACK64 + C64 cubcake + Pi Zero 1541
Xbox360 Fat/Slim - Fat PS2/orj +500gb Hdd - Slim PS2/chipli - Atari 2600 clone - Nintendo Wii/Softmodlu+500gbHdd
G4 Mac mini 1,42Ghz
Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #44 : Temmuz 25, 2020, 09:49:57 ÖÖ »

Grim  Fandango nun remastred versiyonu da varmış. hiç oynamamıştım buna bakayım bir ara.
https://www.youtube.com/watch?v=QRB6Likh478

2015’de çıktı 2016 ve 2017’de de Full Throttle ve Day of the Tentacle remasteredları çıktı görmediysen onlara da göz at. Hatta yanlış anımsamıyorsam gog bunları bedava verdi bir ara.

AmigaBinİkiYüz
AmigaBeşYüz
AmigaBeşYüzDoksan
SiDiTİVi
KomodorAltmışDörtCe
AtariBinKırkSeTeE
AtariFalkonSıfırOtuz
Sayfa: 1 2 [3] 4   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: