Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Bir program arıyorum-2  (Okunma Sayısı 329 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AmigAmigA
Uzman

Üyelik Bilgileri
« : Mart 31, 2019, 08:23:14 ÖÖ »

ihtiyaçlar hiç bitmez şimdide altyazı okuyacak bir program arıyorum.Aslında bir program buldum ama Türkçe seslendirme motoru yok İngilizce konuşuyor.Adı Titlespeak.Buna Türkçe seslendirme motoru ekleyebilecek yada başka bir program önerebilecek varmı?

Commodore'suz kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Amiga ölmez,vatan bölünmez.
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Mart 31, 2019, 22:57:59 ÖS »

OSX'de aynı Amiga'daki gibi say komutuyla metin okutulabiliyor. Windows'da aynı işi birazcık daha zor yoldan Narrator'ı kullanarak yapabiliyormuşuz.

Aşağıdaki kodu "say.vbs" olarak kaydettikten sonra, komut satırında 'Say "Hello"' şeklinde gibi gönderdiğimiz metni okutabiliyoruz. Bir şekilde video oynatıcının metni bu betiğe gönderiyor olması lazım. Onu nasıl halledersin, bilmiyorum. 

Kod:
set s = CreateObject("SAPI.SpVoice")
s.Speak Wscript.Arguments(0), 3
s.WaitUntilDone(1000)

Not: Betik metni Narrator'un dili neye ayarlıysa o şekilde okuyor. Bende İngilizceye ayarlıymış. Türkçe'ye çeviremedim.

NoStres
Deneyimli

One Love, One Heart, One Destiny

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Nisan 03, 2019, 00:42:24 ÖÖ »

Balabolka adlı bir yazılım var; *.SRT dosyalarını MP3-WAV olarak, zamanlı bir şekilde çeviri yapabiliyor, fakat ENG dili ile okuma yapıyor, SpeechSDK51+dil desteği yükleyip denedim 5 dil daha ekledi ama TR yok Çin ve çeşitli Amerikan aksanı var, Türkçe konuşmacı yaması bulabilirseniz filmleri dublajlı olarak izlersiniz. Kahkaha

Ayrıca okuma hızını ayarlayabileceğiniz; online çeviri yapılabilen bir site ekleyeyim :
https://cloud.google.com/text-to-speech/ bildiğimiz Google çevirinin özelliklerinden biri, aslında sayfa içinde JS saplayarak bir şeyler yapılabilir ama uğraşamayacağım, vakti olan arkadaşlar eğlenebilir.

* Balabolka.jpg (43.51 KB, 364x277 - Görüntüleme: 109 kez.)

spunky
Deneyimli

10 Çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyen.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Nisan 03, 2019, 08:49:15 ÖÖ »

Türkçe SAM var C64'de ondan iyisi olamaz

A500+ |68020M-Tec Turbo,3.1 Rom, 4.5MB Ram, Indivision ECS, SCSI External CD-Writer, SCS2SD via A590|
A1200 |Apollo 040, 32MB Ram, 14" 1438|
Commodore 64c |SD2IEC,IrqHack,1084,Final III|
Amstrad CPC6128 |3.5" Hack|
Sega MDII, Sega MS, Ps1, Ps2, PS3, Micro Genius, A2600, PSP, Nintendo DS
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: