Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeAircraft War oyunum için destek
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Aircraft War oyunum için destek  (Okunma Sayısı 4624 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
programci42
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Ağustos 03, 2019, 02:37:54 ÖÖ »

Arkadaşlar merhaba bir oyun geliştirdim ve steamde yayınladım hatta arkasından 2 tane de dlc yapıştırdım ama alan yok sizce neden olabilir son eklediğim dlc linki aşağıda siz de destek olursanız sevinirim  .

https://store.steampowered.com/app/1132330/Aircraft_War_Shape_Wars/
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ağustos 03, 2019, 06:07:18 ÖÖ »

Emek harcanarak hazırlanan şeylerin kıymetinin bilinmemesi ve takdir edilmemesi çok rahatsız edici ve üzücü, ama bu durum sizi yıldırmasın, pes ettirmesin. (Özellikle cep telefonu uygulamaları söz konusu olduğunda) Çok basit oyunlar yazılımcılarına milyon dolarlar kazandırabiliyor.

Ben de Aircraft War oyununuza baktım, satın almadım.

Dürüst olmamı isterseniz, sübjektif düşüncelerim şunlar;

1) Oyun merakımı uyandırmadı, oyunun adı bile sanki bildik bir oyun adı gibi. Benzeri (shoot'em up) türü binlerce oyun mevcut.
2) Çok düşük fiyat oyunu kalitesiz gösteriyor, ücretsiz olsa insanlar bir tıklar, indirip, dener, ama 1/2 lira için kredi kartı bilgisi girmekle uğraşmaz. Oyunu windows ortamında oynayacak 18 yaş altı (kart sahibi olmayan) gurubun ödeme problemi olabilir.

Tavsiyelerim;

1) Daha önce yapılmamış, farklı birşeyleri yapmaya , yaratıcı olmaya çalışın.
2) Bu tür (öğrenmesi ve oynaması kolay oyunlar)  cep telefonu uygulaması olarak derlenirse daha çok indirilir, hem de ücretsiz ama reklam içeren versiyonu yapılabilir. Herkes Windows/PC kullanmıyor ama herkes cep telefonu kullanıyor, hedef müşteri kitlesi çok artar.

« Son Düzenleme: Ağustos 03, 2019, 06:30:26 ÖÖ Gönderen: fort_apocalypse » Logged

peraspera95
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ağustos 03, 2019, 06:47:43 ÖÖ »

Ben bugün almaya çalışacağım.Bugünkü ölgün Türk oyun piyasasında bir şeyler ortaya koymaya çalışan her insana tam destek verilmeli.Neden ikinci bir Mount And Blade üretilemesin.Bravo hocam 👍🏻
ilkerficicilar
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ağustos 03, 2019, 06:59:44 ÖÖ »

Fuck Geometry olsa ismi, sanki kapış kapış gider gibi.

http://cbm.ficicilar.name.tr/ - Commodore Hacking
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ağustos 03, 2019, 07:55:51 ÖÖ »

Tebrikler.

Yahudiler bütçenin %90'ını reklama harcarmış. Sizin durumunuzda bütçe harcadığınız vakit, reklam ilk bakışta hedef kitleye ne gösterebildiğiniz oluyor: resimler, videolar, demo oluyor mu bilmiyorum, download edilebilir saçma sapan ama dikkat çekici şeyler... Reklam konusunda akıllıca birşeyler için vakit harcamayın, tabir yerindeyse "bütün düğmelere birden basın"

"Total puan" yazısını düzeltmeyi unutmayın
« Son Düzenleme: Ağustos 03, 2019, 07:59:07 ÖÖ Gönderen: Levent (Lvnt) » Logged

Use the brute force, Luke
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ağustos 03, 2019, 08:35:03 ÖÖ »

Emeğinize saglik

C64 ve A500 gerisi teferruat
maverick
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ağustos 03, 2019, 15:23:57 ÖS »

Elinize sağlık. Bir başlangıç yapmak çok güzel, mutlaka gerisi gelir, yeter ki ilginiz ve hevesiniz hiç sönmesin.

Steam 'da nasıl yayınladınız? Bir green light süreci gibi bir şey hatırlıyorum?

| Amiga 1200 | C= 64 | PS1 | PSone | Commodore Dergileri |
NoStres
Deneyimli

One Love, One Heart, One Destiny

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Ağustos 03, 2019, 17:00:52 ÖS »

Selam programci42,

Girişimci hevesinizi anlayabiliyorum; ben de özgün bir şeyler yapmak için çaba göstermeye çalışanlardanım, iyi niyetli olarak birşeyler yapmanızı destekliyorum, yolunuz açık olsun.

Ek olarak:
Ağaç görseller, bana tanıdık geldi; nette biraz araştırdım, Pokemon oyununun bazı haritalarında sizin ağaç ve evlerinize benzer görseller kullanılmış.  Masum

Pokemon haritalar:
https://youtu.be/1jasjOhy7Zc?t=3651

Görsellerle ilgili bilgi:
https://www.pokewiki.de/Datei:FRBG_Prismania_City.png#Lizenz

İyi şanslar.

programci42
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ağustos 03, 2019, 23:51:37 ÖS »

Evet olabilir ben zaten grafiker değilim çizim tasarım yeteneğim yok photoshop kullanmayı falan az çok biliyorum ama tabi ressam kadar iyi değilim sıfırdan bir uçak veya ev tasarımı yapamam ben o oyunda gördüğünüz menü butonları ve pencere tasarımları hariç tüm karakterleri internetten indirdim google aircraft siprites yazdım indirdim ev resimleri yazdım gözüme güzel gelen resimleri indirip photoshopta düzenleyip oyuna attım.

Sadece Shape Wars DLC paketindeki karakter şekil çizimleri bana ait diğer arkaplan resimleri de öyle hazır.

Dragon Wars dlcsindeki ejderha resimleri de aynı şekilde internetten indirildi.

Fakat onun dışındaki tüm kodlaması, mantıksal ilerleme sistemi, puanlama sistemi, yapay zeka bilgisayar kontrollü karakterlerin davranışları vs tamamen ben kendi bilgim dahilinde yaptım.
programci42
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Eylül 10, 2019, 00:45:09 ÖÖ »

Yeni dlc ekledim
store.steampowered.com/app/1156560
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: