Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: 2020'de Moana Loader  (Okunma Sayısı 97 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Morphinead
Deneyimli

>>>CD32<<<

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 16, 2020, 14:20:15 ÖS »

Malum 4.1 için RadeonHD driver'ları güncellenmişken, Qemu ve Morphos - uzun süre önce de olsa - MacMiniG4 desteğine kavuşmuşken Moana konusunda bir şeyler yapmak, belki güncel bir iso derlemek ve yayınlamak mantıklı olur mu diye düşünmeden edemiyorum. Pratik bir kullanım için değil tabi, Moana neyse yine aynı. Geçen WinUAE/4.1FE üzerinde Morphos'tan i2c ve network, 4.1FE'den RadeonHD driver'larını devşirerek bir iso hazırladım, çünkü Windows üzerindeki iso maker'lar pek iyi anlaşamıyor Amiga CD formatıyla. Test cihazım yoktu, o yüzden vazgeçtim tabi. Daha kapsamlı, planlı programlı bir şekilde önce RadeonHD open source driver'larını edinip yeniden deneyebilirim, tabi öncesinde Moana'sı denenmiş bir MacMiniG4 gerekiyor. Ayrıca Apple, I2c (audio) ve Gem (network) sürücülerini open source hale getirdi, belki bir işe yarar. Elimde şu an Morphos3.12, AOS4.0, AOS4.1FE ve AOS4.0G4 imajları var, daha da gereken bir şey olmaz herhalde.
« Son Düzenleme: Ocak 16, 2020, 14:25:20 ÖS Gönderen: Morphinead » Logged

Aradıklarım | Satılıklar
C64C TwinSid IrqHack
A4000/030 ClassicWb39
IIGS ROM03
PMG5Q Leopard1058
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: