Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel Sohbet2020 Retro Parti Ankara 16 Şubat Pazar
Sayfa: 1 2 [3] 4 5   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: 2020 Retro Parti Ankara 16 Şubat Pazar  (Okunma Sayısı 34665 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #30 : Şubat 12, 2020, 12:50:44 ÖS »

bu kadar üye CGTR'de yok... Şişirilmiş liste Kahkaha
Eee hayranlarımız da geliyor dışarıdan

bunlar hep toplama,taşıma kalabalıklar . ücretsiz servis, belediye otobüsü kaldırmalar falan  
Onu da yapacağız, çevre forumlardan adam da toplayıp en yüksek katılımlı en alkollü retro partiyi biz yapacağız, pis İstanbul'lu dinazorlar sizi

onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Şubat 12, 2020, 14:30:27 ÖS »

bu kadar üye CGTR'de yok... Şişirilmiş liste Kahkaha
Eee hayranlarımız da geliyor dışarıdan

bunlar hep toplama,taşıma kalabalıklar . ücretsiz servis, belediye otobüsü kaldırmalar falan  
Onu da yapacağız, çevre forumlardan adam da toplayıp en yüksek katılımlı en alkollü retro partiyi biz yapacağız, pis İstanbul'lu dinazorlar sizi

Bindirilmiş kıtalarla işimiz olmaz . Sadece sizin ekip biraz iri yarıydı sanırım ondan tırsıyorum ve susuyorum  Kahkaha
« Son Düzenleme: Şubat 12, 2020, 14:32:15 ÖS Gönderen: onursapci » Logged

C64 ve A500 gerisi teferruat
commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #32 : Şubat 12, 2020, 15:23:31 ÖS »

Şu nicklerinizi değiştirip durmayın yahu takip edemiyorum.
Yönetim uyuma foruma sahip çık Kahkaha Kahkaha Kahkaha

commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #33 : Şubat 12, 2020, 15:27:27 ÖS »

Sırf firepad64 için bile gelebilirim. @cemtezcan Bir tane benim olmalı bu güzel çalışmadan. Durumum netleşince haber edeceğim.
Az önce firepad64'lerin hepsini elden ben satın aldım, nede olsa komşum üretiyor. İsteyenler olursa güncellenmiş fiyatıyla yakında sahibindene koyarım

egemur
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Şubat 12, 2020, 20:18:53 ÖS »

Aslında etkinlikler Cumartesi yapılabilse katılımcı sayısı artar mı ? Ben çok katılmak istiyorum ama İstanbul´dan gel , geri dön çok yorucu oluyor. Ertesi gün dinlenmeden kendime gelemiyorum. Cumartesi günü çalışanlar olabildiği için mi Pazar tercih ediliyor?

Commodore 64/64c - 1541 Ultimate+ - Ultimate 64 Elite
Amiga 500 - Gotek Floppy Drive
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Şubat 12, 2020, 20:23:49 ÖS »

Aslında etkinlikler Cumartesi yapılabilse katılımcı sayısı artar mı ? Ben çok katılmak istiyorum ama İstanbul´dan gel , geri dön çok yorucu oluyor. Ertesi gün dinlenmeden kendime gelemiyorum. Cumartesi günü çalışanlar olabildiği için mi Pazar tercih ediliyor?

Artık maalesef çoğu özel iş yerinde c.tesi çalışma var. Ondandir diye dusunuyorum

C64 ve A500 gerisi teferruat
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #36 : Şubat 13, 2020, 15:33:16 ÖS »

En başta ben cumartesileri çalışıyorum
Bir çok arkadaşımız da öyle. Bir de önceki buluşmaların tamamını pazar günü yaptık. Şehir dışından gelen bazı arkadaşlar cumartesi günü gelip, dinlenip pazar eğlenip, yine dinlenip, pazartesi günü dönmeyi planlıyor. Keşke herkesin böyle imkanları olsa ama işte olmuyor.

BioMenace
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #37 : Şubat 13, 2020, 16:44:27 ÖS »

Çekiliş saatini de söyle tam olsun

Alınıklarım: https://goo.gl/UoWo8n
Satılıklarım: https://goo.gl/kDMfMp
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #38 : Şubat 13, 2020, 16:47:46 ÖS »

Çekiliş saatini de söyle tam olsun
Şehirdışından gelenlere, benim psikolojime ve genel katılımcıların keyfine bağlı. Bu arada sen kayıt olmamışın daha.. Saaa ne yahu  Masum Kahkaha

Devastator
Uzman

Ziyaretçi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #39 : Şubat 14, 2020, 18:27:00 ÖS »

Listenin büyük çoğunluğu forumda aktif olmayan üyeler. Hatta bazılarının hesabı bile yok. Bu gerçekten üzerinde konuşulması gereken bir durum.
cemtezcan (blockmind)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #40 : Şubat 14, 2020, 22:35:13 ÖS »

Forumun demirbaşlarında foruma küskünlük var uzun süredir. Cgtr da 2 yıllık geçmişim olmasına rağmen ben bile gördüm bunu. Daha önce de kopmalar olmuş. Yönetim yozlaşmaya karşı tepki geliştirmezse, yetkin üyesine sahip çıkmazsa daha çok kayıp yaşar bence. Yozlaşma derken sözüm asla yeni üyelere değil. Ben de 50 60 mesajli yeni bir üyeyim zaten.

Listenin büyük çoğunluğu forumda aktif olmayan üyeler. Hatta bazılarının hesabı bile yok. Bu gerçekten üzerinde konuşulması gereken bir durum.

ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #41 : Şubat 14, 2020, 23:52:34 ÖS »

Forumun demirbaşlarında foruma küskünlük var uzun süredir. Cgtr da 2 yıllık geçmişim olmasına rağmen ben bile gördüm bunu. Daha önce de kopmalar olmuş. Yönetim yozlaşmaya karşı tepki geliştirmezse, yetkin üyesine sahip çıkmazsa daha çok kayıp yaşar bence. Yozlaşma derken sözüm asla yeni üyelere değil. Ben de 50 60 mesajli yeni bir üyeyim zaten.

Evet yepyeni üyeler kazandırıyoruz işte camiaya
Detayları pazar günü Sensible oynayarak konuşuruz.

ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #42 : Şubat 15, 2020, 00:48:59 ÖÖ »

***15.02.2020 01:50 itibariyle***

Katılımcı formunu dolduran kişi sayısı: 53 /  Kesin katılımcı sayısı 51
Şehir dışı katılımcı sayısı: 6 ----> İzmir (1), İstanbul (4), Çorum (1)
İlk defa katılacak kişi sayısı: 24

Kimler geliyor, ne getiriyor, ne cevap vermiş ucundan azcık görmek isterseniz:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1obpcl3MHn4fxHj8xx_dCFkqITscuibHEds84tFYea1c/edit?usp=sharing

Ek olarak hediye çekilişi yine olacak. Burada bazı arkadaşlarımız gönlünden kopan şeyleri katılımcılara hediye ediyor. Bunun biraz daha düzenli olması için şu kuralları belirledim:

Hediye çekilişine;
1-Kayıt olmayanlar katılamaz.
2-Kayıt olmuş olsa bile 14:00'a kadar buluşma yerine gelip, ben geldim diye bunu belirtmeyen katılamaz.
3-Hediye getiren kişilerin isimleri getirdikleri malzeme ile birlikte organizasyon raporunda ilan edilecektir.
4-Hediye getiren kişi, hediye kayıt yerinde ne getirdiğini, kim olduğunu ilgili yere elle kayıt etmelidir.
5-Hediyeler 2 ayrı kısımda toplanacaktır:
-Hasarlı/Bozuk/Yedek Parçalık malzeme
-Sorunsuz, sıfır ya da benzeri sağlam malzeme
6-Gelen hediyeler çekilişten önce kimseye verilmeyecektir.
7-Hediye çekilişi zamanı orada olmayan kişi çekilişe katılamaz. Başkası başkasının yerine vekaleten hediye alamaz

Satış / Takas
Bunun düşünen arkadaşlar erken gelip ürünlerini bir alanda sergileyebilir. Üzerine minik bir etiket ile fiyat ve takasa uygun olup olmadığı ve kime ait olduğu bilgisini lütfen belirtsin. Etiket isteyene ben veririm.
Ayrıca getirilecekleri de buradan paylaşabilirsiniz. Fiyat belirtmeyin ki heyecanı olsun

Açık Artırma
Bu konu bizim için çok çok yeni.
Bu konuda açık artırmada ürün koyma düşüncesi olan öncelikle bana özelden ya da whatsapp dan ulaşsın. Konuyu detaylandıralım ve organizasyona biraz renk katalım.

Pazar günü yoklamaya zamanında yetişemeyen bana bira ısmarlar şimdiden söyleyim Kahkaha

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #43 : Şubat 15, 2020, 17:44:17 ÖS »

@Cem Tezcan ve @Devastator abi selamlar sevgiler. Bu konu bu aralar benimde kafamı çok kurcalıyor. Kısaca kendi bakış açımdan özetlemek gerekirse durumu. Tabi bu konular her zaman tartışmaya açık Benim gözlemim şu yönde. commodore.gen.tr çatısı altında çok farklı düşünce yapılarına sahip ortak hobisi retro bilgisayarlar olan çok insan var. Forumumuz biraz kalabalık. Biliyorsunuz bir fikri bile tartışırken forum birbirine girebiliyor Bir aile gibi düşünebilirsiniz bunu. Böyle olunca da ister istemez düşünce yapısı farklılığından dolayı kendi için guruplaşmalara neden olabiliyor bu durum. ( Aynı zamanda hayal kırıklığı veya forumu terk etmeye kadar gidebiliyor.) Biliyorsunuz forumumuzu satış amaçlı kullanan kardeşlerimizde var, genç meraklı kardeşlerimizde var, donanım üreten kardeşlerimizde var, anılarını paylaşmak isteyenler , sadece oyun oynamak isteyenler, entellektüel yaklaşanlar varda var.

Şu konuda hak verebilirim belki. Forum genç insanlardan oluşsa şu denebilir belki kontrolü sağlamak için kuralları biraz katılaştırabiliriz. Ama forumun genel yaş ortalaması 40 yaş ve üstü. Tartışan birbirine hakaret veya sözlü sataşma yapan insanlar 40 yaş üstü! Hani genç adamlar olsa uyarırsın. Abim yaşında evli çoluk çocuk sahibi yüz yüze tanıştığımız insanlar olarak düşünürsek çokta söz söyleyesi gelmiyor insanın. Kendi adıma yazıyorum tabiki de. Ben yazmaya utanıyorum öyle diyim. Foruma üye olduğumdan bu yana gözlemlediğim kadarıyla. CGTR'nin herkesi kucaklamak, bütün retro severlere açık olmaya çalışmak gibi bir misyonu var. Farklı düşünce yapılarına saygı duymayı bilmek gerekiyor ( Hele bu ülkede yaşıyorsak ). Bir forumu güzel yapan içindeki insanlar. Rahatsızsak birazda çuvaldızı kendimize batırmakta fayda var bence. Huzurlu, paylaşım ve destek içinde bir ortam yaratırsak, güzel şeylere tanık oluruz. Saldırgan, dışlayıcı tavırlarla yorumlar yazarsakta git gide agrasifleşen bir yapıyı tetiklemiş oluyoruz. Forum yönetimi gayet sakin davranarak bence bu yapıyı güzel koruyor. Bende elimden geldiğince şikayetleri değerlendirmeye. ( Çok yoğun çalışmama rağmen ) forumda oluşan sorunlara çözüm odaklı yaklaşmaya gayret ediyorum. Hepinizi çok seviyorum umarım cümlelerimle kimseyi incitmemişimdir. Ben her zaman kendi adıma, forumun neşesini Kahkaha enerjisini korumak için mücadele etmeye devam edeceğim Kahkaha Buluşma başlığı altında bu konuyu tartışmam çok yanlış oldu Kahkaha yönetim cezamı kesin Umarım yakın zamanda buluştuğumuzda sıkıntılarımızı dile getirip ortak bir noktada buluşabiliriz. Herkesi çok seviyorum saygılarımla...
« Son Düzenleme: Şubat 15, 2020, 18:13:31 ÖS Gönderen: AmigaEsref » Logged

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
cemtezcan (blockmind)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #44 : Şubat 15, 2020, 18:00:39 ÖS »

@esref bir konuyu yanlış anladım sanırım. Ben bir şeye alınıp gücenmedim. Tek alınacağım şey Cem kardeşimizi uzmeyelim şeklindeki tavrın olabilir. Çünkü yaşça senden büyüğüm. Böyle bir koruma kollamaya da hiçbir zaman ihtiyacım olmaz. Aksine her türlüsünden rahatsız olurum.

Bu tepkimi yanlış anlama iyi niyetle yaptığından şüphem yok. Sadece çok kendime yakıştıramıyorum böyle kayirilmayi.

Bu konu benim için o kadar önemli bir sorun da değil. Sadece buranın eskileri ile çok içli dışlıyım. Herkes forumun eski hali ve şimdiki hali arasında belirgin bir rahatsızlık anlatıyor. Benim gibi yeni üyelere nazaran eskilerin bazı şeyleri çok kafalarına takmalari, büyük tepkiler vermelerini de normal buluyorum çünkü onların bu platformla ilgili beklentileri daha yüksek, duygusal bağları var. Bu yüzden satışla ilgili kötü niyete, forum düzeni gibi konulara vs. Tahammülleri daha az. Ben bunu dile getirdim sadece. Bu kaygıları sahiplenmeye niyetim yok, ilgi alanımın dışında çünkü.
« Son Düzenleme: Şubat 15, 2020, 18:10:22 ÖS Gönderen: cemtezcan (blockmind) » Logged

Sayfa: 1 2 [3] 4 5   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: