Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Vcd Player hakkında bir soru  (Okunma Sayısı 157 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
SkyLord
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« : Dün 03:39:04 »

Selamlar üstatlar , aklımda uzun zamandır bir soru var, sorunun cevabını bulamadığım için sizlere sormak istedim. Eskinin vcd player,larını bilirsiniz. Nes oyunu açan  vcd playerlarda istediğimiz nes oyunu oynama şansımız var mı acaba. Pc ortamında zevki olmadığından böyle bir şey yapmak geldi aklıma. Hatırlarsanız Vcd player,ların yanında 300 game adında cd verilirdi. O cd gibi istediğimiz nes oyunu bu cihazlarda oynama şansımız var mı acaba. 
ercanersoy
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Dün 10:26:00 »

Yeni bir CD yapıp içine dosyaları atarsanız olabilir. Yalnız, .nes dosyalarının dosya uzantılarını .bin veya .rom olarak değiştirmeniz gerekebilir.

SkyLord
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Dün 11:27:34 »

Yeni bir CD yapıp içine dosyaları atarsanız olabilir. Yalnız, .nes dosyalarının dosya uzantılarını .bin veya .rom olarak değiştirmeniz gerekebilir.
Peki herhangi bir dönüştürme  yapmam gerekiyor mu , yoksa direk .nes uzantısını  .bin yapıp  boş cd de yazmam yeterli olacakmidir
Voltron
Uzman

それはどういう意味ですか?知りません。

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Dün 11:53:14 »

Sanırım forumda konuşulmuştu böyle bir konu daha önce. Oyunlu VCD Player'lar her CD'yi çalıştıramıyor diye biliyorum. kendine özel bir dosya yapısı var. Forumda bazı arkadaşlar bu CD imajlarını paylaşmıştı diye hatırlıyorum ama o sega versiyonu galiba.

http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=17609.0

■ Ultimate 64 Elite Edition
■ A500(Plus) Rev 8A 2MB VAMPIRE 500 v2+
■ A1200 1D4 3.1.4.1 Bliz. 1234IV-30@50 128MB
■ A1200 2B 3.1.4.1 Bliz. 1260+SCSI KIT IV 060@50 128MB
■ C=128/C64 + Turbo Chameleon64 + 1541 UII Plus + SD2IEC + IRQHack64
■ Atari 856-XL-C + MyIDE-II + SIO2SD
SkyLord
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Dün 14:01:03 »

Sanırım forumda konuşulmuştu böyle bir konu daha önce. Oyunlu VCD Player'lar her CD'yi çalıştıramıyor diye biliyorum. kendine özel bir dosya yapısı var. Forumda bazı arkadaşlar bu CD imajlarını paylaşmıştı diye hatırlıyorum ama o sega versiyonu galiba.

http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=17609.0

Teşekkür ederim inceliyorum şimdi.
nightfall
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Dün 18:53:55 »

https://drive.google.com/file/d/0B8kvCzS5noCyaXgxamxLLW8wVlk/edit

Bu linkteki iso dosyasını deneyin.
SkyLord
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Dün 19:17:46 »

Bu tarz dosyaları buldum  , lakin benim yapmak istediğim tam olarak kendi istediğim nes oyunlarını bir cd ye yükleyip vcd player,da oynamak. Araştırdım ama net bir şey bulamadım.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: