Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: GX4000'den Amstrad Plus nasıl elde edilir?  (Okunma Sayısı 5727 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« : Şubat 22, 2008, 11:41:28 ÖÖ »

Amstrad GX4000 oyun konsolunun, aslında Amstrad Plus serisi bilgisayar olduğu çoğumuzun malumudur. Aynen Commodore ya da Amiga'da olduğu gibi Amstrad'da bilgisayarlarından oyun konsolu üreterek şansını, oyun konsolları dünyasında denemiş ve başarısız olmuştur.

Geçenlerde bir sitede, GX4000'den Amstrad Plus bilgisayar yapılacağıyla ilgili notu görünce, nasılsa dedim elimde bir sürü GX4000 var Kahkaha , bir araştırayım dedim. Uzun süre hiçbirşey bulamadım. Sonra bir ispanyol forumda, anlamadığım bir dilde olsa birinin Amstrad'lara bayağ donanım işkencesi yaptığını gördüm Eposta atıp yardım istedim (gerçekten bulmak çok zor, hatta imkansız).
Sağolsun, Mikel Erauskin beni kırmamış ve aşağıdaki sayfayı ve ekteki iki sayfayı (fransızca, şansa bak) yolladı... Günün birinde GX4000'ini Amstrad Plus bilgisayara çevirmek isteyen olursa (Alcofribas sana diyorum), faydalı olur.

Gerekli olanlar, CPC+ System kartuşu (Bunu elinizdeki GX4000 oyun kartuşlarından birini feda edip EEPROM yazarak elde edebilirsiniz) ve Amstrad Klavyesi (Plus ya da klasik klavye iş görür) ve havya kullanma kabiliyeti.

http://www.kjthacker.f2s.com/docs/mods/gx2plus.html

Fransızca Dergi Sayfaları
sayfa 1 , sayfa 2

Unutmadan, yukarda adresini verdiğim site Amstrad severler için harika bir kaynak..

http://www.kjthacker.f2s.com/

Alcofribas
Uzman

Who Dares Wins!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Şubat 26, 2008, 09:54:48 ÖÖ »

Günün birinde GX4000'ini Amstrad Plus bilgisayara çevirmek isteyen olursa (Alcofribas sana diyorum), faydalı olur.

Bana hiç deme! Böyle bir donanım çalışmasını yapacak kobay GX4000'im yok, olsa da bu riske ne gerek var derim.

Ama sayfaları türkçeye çeviririz.

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Şubat 26, 2008, 18:21:56 ÖS »

Aramızda bir GX4000'in lafımı olur.. Rica ederim

Bu arada Mikel Erauskin sağolsun, CPC Plus Service Manual'i eposta yoluyla ulaştırmış. İhtiyacı olan arkadaşların mesaj atmaları yeterli..

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: