Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1] 2 3 ... 5   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Oyun Geliştirmiyorum  (Okunma Sayısı 1837 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
NESDelisi
Üye

Oyun Geliştiricisi

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ekim 01, 2020, 16:19:08 ÖS »

Arkadaşlar bugün sabah oyun geliştirmeyi bıraktım ve bıraktıran herkese teşekkür ederim.

Biraz aşırı takıntılıyım.
Simon (Özay Turay)
Genel Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ekim 01, 2020, 16:20:11 ÖS »

Arkadaşlar bugün sabah oyun geliştirmeyi bıraktım ve bıraktıran herkese teşekkür ederim.

Rica ederiz görevimiz.

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
NESDelisi
Üye

Oyun Geliştiricisi

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Ekim 01, 2020, 16:32:07 ÖS »

Rica ederiz görevimiz.

Başardınız. Kahkaha

Simon (Özay Turay)
Genel Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ekim 01, 2020, 16:41:52 ÖS »

Sen bu kadar insanı zan altında bırakmadan önce bir neyin hesabını kimden soruyorsun açıklar mısın?

Gördüğüm kadarıyla oyun geliştirme başlıklarına bu forumda destekten başka bir şey görmedin. Eleştiriler olsa da hiç kırıcı bir eleştiri olduğunu hatırlamıyorum.

Yoksa yeterince ilgi görememek mi problemin?
« Son Düzenleme: Ekim 01, 2020, 16:44:03 ÖS Gönderen: Simon (Özay Turay) » Logged

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
NESDelisi
Üye

Oyun Geliştiricisi

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Ekim 01, 2020, 16:53:06 ÖS »

Sen bu kadar insanı zan altında bırakmadan önce bir neyin hesabını kimden soruyorsun açıklar mısın?

Gördüğüm kadarıyla oyun geliştirme başlıklarına bu forumda destekten başka bir şey görmedin. Eleştiriler olsa da hiç kırıcı bir eleştiri olduğunu hatırlamıyorum.

Yoksa yeterince ilgi görememek mi problemin?

Bu soruya cevap verme yetkim yok.

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Ekim 01, 2020, 17:23:00 ÖS »

Ben üzüldüm doğrusu. Sevdiğiniz şeyi yapıyorsanız bence bırakmayın. Üzerine gidin. Hatta eleştirileri arkanıza alıp. Ben bunları nasıl değiştirebilirim. Derseniz kimse sizi tutamaz. Sizi kırdıysam kendi adıma özür dilerim.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pizero1541 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Ekim 01, 2020, 17:35:07 ÖS »

Oyun sektörü, milyon dolarların konuşulduğu bir sektör. Eserinize ilgi gösterilmediyse veya olumsuz eleştiri yapıldıysa bu sizin için her şeyden daha değerlidir, kıymetini anlamaya çalışın.

Daha çok gençsiniz, olumsuz ve acımasız eleştirinin kıymetinin yaşlandıktan sonra farkına varmanız sizin için büyük kayıp olur, iş işten geçmiş olur.

NESDelisi
Üye

Oyun Geliştiricisi

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Ekim 01, 2020, 17:44:43 ÖS »

Ben üzüldüm doğrusu. Sevdiğiniz şeyi yapıyorsanız bence bırakmayın. Üzerine gidin. Hatta eleştirileri arkanıza alıp. Ben bunları nasıl değiştirebilirim. Derseniz kimse sizi tutamaz. Sizi kırdıysam kendi adıma özür dilerim.

Başkaları yeterince kırdı hocam ve bu işi seviyordum ama sabah bir anda, bir büyük oyun geliştiricisi hevesimi mahvetti. Her eleştirinin yapılmayacağını da bilmek gerekiyor hocam, sonuçta ürün benim ürünümdür.

Oyun sektörü, milyon dolarların konuşulduğu bir sektör. Eserinize ilgi gösterilmediyse veya olumsuz eleştiri yapıldıysa bu sizin için her şeyden daha değerlidir, kıymetini anlamaya çalışın.

Daha çok gençsiniz, olumsuz ve acımasız eleştirinin kıymetinin yaşlandıktan sonra farkına varmanız sizin için büyük kayıp olur, iş işten geçmiş olur.

Haklısın ama elden bu saatten sonra bir şey gelmez.

onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ekim 01, 2020, 17:58:00 ÖS »

Kim neden bıraktırdı açıklarsanız bilmiş oluruz. Bu şekilde bir şey anlaşılmıyor

C64 ve A500 gerisi teferruat
NESDelisi
Üye

Oyun Geliştiricisi

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Ekim 01, 2020, 18:05:49 ÖS »

Kim neden bıraktırdı açıklarsanız bilmiş oluruz. Bu şekilde bir şey anlaşılmıyor
Ben bıraktım ve sebebi, çok bocaladığımın farkına vardım.

savagery
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Ekim 01, 2020, 18:26:07 ÖS »

İmkanın varsa High Score isimli belgeseli izlemeni tavsiye ederim.
Fikrin değişecektir.

İdeallerinden bu kadar kolay vazgeçme.

Atari FALCON 030 |  ATARI 1040 STE 4MB | ATARI 800 XL + 1050 DD + My IDE II | ATARI 130 XE | C64 + Ultimate 2 | AMIGA 500 + Vampire | Amiga 600 + Furia
F_P_G_A
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Ekim 01, 2020, 18:30:18 ÖS »

Selam NESDelisi,

NES merakım olmadığı için açıkçası çok incelemedim oyunu, şimdi tekrar geliştirici günlüklerine baktım biraz.
Baya büyük bir emek var ve sizde de büyük bir azim istek var. Kimse durduk yerde oyun yapayım paylaşayım filan demez.
Bence devam edin, kendinizi geliştirmeye, bu oyunu ve gelecek oyunları geliştirmeye.
NESDelisi
Üye

Oyun Geliştiricisi

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Ekim 01, 2020, 19:17:17 ÖS »

Fikrin değişecektir.

Netflix dizilerini izlemiyorum artık.

Selam NESDelisi,

NES merakım olmadığı için açıkçası çok incelemedim oyunu, şimdi tekrar geliştirici günlüklerine baktım biraz.
Baya büyük bir emek var ve sizde de büyük bir azim istek var. Kimse durduk yerde oyun yapayım paylaşayım filan demez.
Bence devam edin, kendinizi geliştirmeye, bu oyunu ve gelecek oyunları geliştirmeye.
Keşke o kadar kolay olsa.

F_P_G_A
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Ekim 01, 2020, 19:23:35 ÖS »

Fikrin değişecektir.

Netflix dizilerini izlemiyorum artık.

Selam NESDelisi,

Keşke o kadar kolay olsa.

Yazdığımı tekrar okudum "kolay" mı yazdım bir yerlere
Kolay'ın nerede kıymeti var ki?
cinar
Deneyimli

>>>CD32<<<

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Ekim 01, 2020, 19:25:25 ÖS »

sabah bir anda, bir büyük oyun geliştiricisi hevesimi mahvetti.
İyi de öyleyse neden ucu açık bi şekilde iğneliyi laflarla tüm forumu zan altında bırakıyorsunuz? Ben de uzun süredir müzik ile uğraşıyorum, büyük isimlerden gelen yorumlar ilk başta deliye döndürmüştü beni ama birkaç kez daha o ayarda çalışmam oldu ve sonunda elle tutulur bir şeyler yapmaya başladım. Olay diğer yorumdan bağımsız kişileri zan altında bırakıp ilgisizlikle mi suçlamak? Bana gerçekten büyük bir prodüktör olumsuz da olsa yorum yapsa lütuf bilir ve beğenene kadar o zorlardım. Kaldı ki oyun sektöründe genel kitleye hitap ve beğenilme çok, çok daha az göreceki. Kusura bakmayın, bence her şeyi kişisel algılamak ve fazla alıngan olmak çözüm değil.

Edit:
Netflix dizilerini izlemedim dediniz, üstüne herkesin onlarca cümlelik yazısına iki kelimelik cümlelerle cevap veriyorsunuz. Bence başkalarına karşı kibir ve hor görme üzerine çalışmalısınız Unity yerine
« Son Düzenleme: Ekim 01, 2020, 19:27:00 ÖS Gönderen: cinar » Logged

Aradıklarım | Satılıklar
C64C SwinSid IRQHack
IIgs ROM03
A4000 RevB Acill Buster9 16+2RAM
Sayfa: [1] 2 3 ... 5   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: