Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Başlangıç noktası arayışı  (Okunma Sayısı 444 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
leventp
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« : Şubat 27, 2021, 15:00:47 ÖS »

Selamlar,

Terrasic DE10-Nano OK
32MB SDRAM OK
MicroSD kart OK
Muhtelif USB / HDMI kablolar OK
USB klavye, gamepad vs. OK

Elimdeki ekipman bunlar. Mister dünyasına girip biraz kurcalamak istiyorum. USB  hub parçası ya da Mister için kutu vs. şeylerim yok şu an için.

Kart uzun süredir elimde olmasına rağmen bir türlü başlayamadım bu işe. Özellikle bir başlangıç noktası bulamadım çünkü. Şu Wiki ümit verici gözüküyor. Yeterli olacak mıdır?

https://github.com/MiSTer-devel/Main_MiSTer/wiki

Sevgilerle, LP
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Şubat 27, 2021, 19:03:02 ÖS »

Evet o github sayfasında ihtiyacın olan her şey mevcut micro sd kartı hazırlamak kullanmak istediğin cihazların dosyaları hepsi orada olmayan şey oyun program demo gibi imajlar yok onlarıda internetten muhtelif sitelerden indirerek tam anlamıyla kullanılabilşr hale getirebiliyorsun kolay gelsin.
cinar
Deneyimli

>>>CD32<<<

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Şubat 27, 2021, 19:12:30 ÖS »

Levent abi selam,
Mr. Fusion imajı attıktan sonra gerisi çok kolay geliyor. Kullanıcı adı şifre root:1. HDMI ile görüntü gelmediyse ilk takıp çalıştırdıktan yarım saat sonra ya FTP ile yada fişi çekip kartı bilgisayara takarak root dizinindeki Mister.iniyi editliyorsun. vga_scaler=1 veya dvi_mode=1 yap kullandığın kabloya göre. Zaten geri kalanını f12 -> scripts -> update sonrası yine aynı menüdeki ini-settings ile yapıyorsun.

Aradıklarım | Satılıklar
C64C SwinSid IRQHack
IIgs ROM03
A4000 RevB Acill Buster9 16+2RAM
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Mart 03, 2021, 21:24:08 ÖS »

Geçen sene konuyla alakalı bir şeyler kayıt edip, tamamlayamadığımdan sabit diskin bir köşesine attığım videoyu biraz önce render aldım. Bir yıl içerisinde değişen çok şey oldu, hatta daha iyi uygulamalar, hazır setuplar bile olabilir. Ama Mister kurulumu hakkında hala işe yarar bilgiler olabilir diye düşünüyorum.

Farklı core'ları altçizgiyle yazdığın klasörlerde toplayabilirsin (en son hatırladığım - DE10-nano tamirde). Misal _Computers _Arcades _Game-Consoles gibi...

Not olarak almışım... Commodore64 paketi.. Diğer paketlerde sağda solda var ama leventp'nin ilgisini çeker diye ekliyeyim dedim.
https://drive.google.com/uc?export=download&confirm=kzy-&id=1l4V2xMx79QvmeaSPbWUt7LmWsEGMRf8g

appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mart 04, 2021, 10:39:38 ÖÖ »

Sonunda paraya kıyıp bu meretten bir tane de ben alacağım sanırım...

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: