Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetVHS ve BETAMAX Kaset ve Oynatıcılar
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: VHS ve BETAMAX Kaset ve Oynatıcılar  (Okunma Sayısı 778 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Eylül 20, 2021, 13:10:10 ÖS »

Öncelikle fiziksel olarak hem elektronik hem mekanik kısmı çok sağlam ve çok gelişmiş. Son noktayı koymuş.
O günkü Multi sistemlerin en iyilerinden.
4 adet okuma kafası far. 3 Tuneri var.
Tüm bölgelerin video tarama standartlarını destekliyor.

İnternetten baktimda şu linki buldum.
https://www.palsite.com/sl800spec.html

Yazılmayan özellikleride çok.
Mesela dublaj yapabiliyor, ağır çekim var.
Programlandığı saatlerde kayıt başlatma, bitirme var.
Pause tuşuna basınca resim 1 piksel bile titremiyor. Kayıt yaptığı görüntüler mükemmel ötesi, tabi kaset burusmamis olacak.

Malik dostum, Amstrad'ın en iyi VHS modeli 4 adet okuma kafalı be bir de VHS yanında DVD player'da var. şu anda en ucuza satılanın linkini göndereceğim normalde 176$'a kadar kargo hariç satılanı gördüm. aşağıdaki linkteki Amstrad VHS+DVD Player konusunda fikrin nedir acaba?

https://www.ebay.com/itm/165081920106?hash=item266fa6326a:g:QKgAAOSw8tZhR6NN

Amstrad CPC Forever!
www.cpcuserclub.com / Amstrad CPC User Club
www.dizzyradio.com / 8 Bit Music and Radio Programmes
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Eylül 21, 2021, 13:03:28 ÖS »

bu arada VHS oynatıcı ve kaydedicilerde SCART girişi bulabiliyorum. ve çok sayıda olduğu için aynı zamanda Amstrad VHS player'a takılı kalmamaya TR'den herhangi bir tane almaya karar verdim. fakat betamax video'da malesef Scart girişli model malesef yok. RF dışında Video ve Audio çıkışı olan Betamax video oynatıcılar var. fakat standart RCA - TOS kablolar sanki olmayacak gibi geldi yani betamax tarafındaki RF dışındaki Video ve Audio out'lara uygun soketin adı nedir acaba dostlar. büyük ihtimal RCA soketlerini o soketlere çeviren bir adaptör vardı ama ismi nedi en ufak fikrim yok.

Amstrad CPC Forever!
Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Eylül 21, 2021, 23:07:07 ÖS »

Beta videoların RCA cıkışları bahsettiğin gibi farklı olabiliyor. Benim Sony Slc 9ES modelinkide bahsettiğin gibi farklı. Zamanında bunun için normal RCA cıkışına cevirici adaptörler vardı. Hala elektronikçiler de vardır. Hatta direkt bu cıkışa sahip scart kabloda vardı. Ben bu şekilde zaten kullanıyorum. Mutlaka bir elektronikçide bulursun diye düşünüyorum.
PROTEUS1968
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Eylül 21, 2021, 23:18:22 ÖS »

Selamlar eski bir video tamircisi olarak yıl 1983 lerden bu yana
beta serisi olarak mekanik ve elektronik olarak en beğendiğim ürünleri yıllar sonra kolleksiyon yaptım bana göre bu modeller dışında üretilen çoğu beta cihazlar uygun fiyatlı özelikleri daha az olan ürünlerdi  

Sony SL F1
Sony SL C7
Sony SL C9
Sony SL HF 950

* 821202123301.jpg (74.52 KB, 729x421 - Görüntüleme: 19 kez.)

* 8212021233233.jpg (28.95 KB, 400x300 - Görüntüleme: 18 kez.)

* 821202123423.jpg (17.87 KB, 250x154 - Görüntüleme: 17 kez.)

* 821202123456.jpg (82.23 KB, 686x447 - Görüntüleme: 17 kez.)

* 8212021235439.jpg (38.17 KB, 300x328 - Görüntüleme: 18 kez.)

* 8212021235711.jpg (49.53 KB, 782x392 - Görüntüleme: 15 kez.)
« Son Düzenleme: Eylül 21, 2021, 23:58:09 ÖS Gönderen: PROTEUS1968 » Logged
Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Eylül 21, 2021, 23:25:04 ÖS »

VHS Video almak istersen bu modeli öneririm. PANASONIC DMR EX 99V  Üretim tarihi yeni, 5-6 sene önceye kadar üretiliyordu. Ben de Doğubankdan 5 sene önce sıfırını bulup aldıydım. Hem VHS Kaset, hem DVD, hemde hardisk kayıt imkanı var. Kasetden DVd veya Hardiske, DVD den kaset ve Hardiske, Hardiskden kaset ve DVD ye kopya yapabiliyor.
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Eylül 22, 2021, 02:39:35 ÖÖ »

@GökhanÖzkan keşke bunu daha önce bilseydim malesef dün bir tane yeni sayılabilecek JVC cihaz aldım. artık ikinci cihaz almak istemem keşke bilseydim mutlaka bu cihazı arardım. bu arada dediğin gibi BNC imiş o konnektörün adı ve RCA sokete çeviriyor ardaından da istenirse scart tabiki.

@Proteus anladım abi bu modellere bakacağım ama ben koleksiyon değil özel filmleri alıp çok özel zamanlarda izlemek istiyorum. küçük bir koleksiyon. 8 mm cihazımla birlikte belki ileride 16 mm bir oynatıcıda ekleyebilirim ama bu kesin değil çünkü 16 mm oldukça zor bulunuyor. bu modellerde bir cihaz önceliğim olsun o zaman.

VHS Player'ı buldum aldım şimdi Betamax aşamasındayım. sadece birer tane cihaz tutma amacım var. iki tane almak gibi bir niyetim yok. hoşuma giden mümkünse sadece ingilizce orjinal filmlerle veya çizgi filmlerle ilgilenme amacındayım.

cevaplarınız için çok teşekkürler

Amstrad CPC Forever!
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Eylül 23, 2021, 10:38:56 ÖÖ »

Betamax ve VHS oynatıcıları aldım. en üst seviye olanlar 6 head özelliğine sahip olanlar. benimkiler 6 head özelliğine sahip değil fakat durumları oldukça iyi. hem betamax hem VHS kargoya verilde iki-üç gün içinde elimde olur. betamax için bir adaptör ile Scart'a bağlayabiliyoruz VHS ise RCA çıkışları var. sorun kalmadı. artık arada kaset bakmak yeterli olacak.

Amstrad CPC Forever!
sabri64
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Eylül 23, 2021, 11:43:01 ÖÖ »

Bir zamanlar Toshiba Beta VCR V-M42 beta vrcmiz vardı.1984 yılında almıştık.Ozamanlar bana uzay tekoloji gibi gelmişti.Müthiş bir cihazdı.Uzaktan kumandası dijital göstergesi üç faklı modda rec/play özelliği ne bileyim bana çok değişik geliyordu....10 yıl önce elden çıkardım....şimdilerde çooook pişmanım
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Eylül 23, 2021, 11:45:42 ÖÖ »

hiç sorma abi ben Betamax ve VHS oynatıcımı yıllar önce çöpe attım pişmanlık oluyor ama telafi edebiliyorsun. güzel olan da bu...

Amstrad CPC Forever!
sabri64
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Eylül 23, 2021, 12:05:56 ÖS »

hiç sorma abi ben Betamax ve VHS oynatıcımı yıllar önce çöpe attım pişmanlık oluyor ama telafi edebiliyorsun. güzel olan da bu...

Valla ne diyeyim....görselliği bile yeterdi.Şimdi araki bulasın
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Eylül 25, 2021, 04:22:00 ÖÖ »

Betamax ve VHS video oynatıcılarım cuma günü ikisi birden elime ulaştı. JVC VHS Video oynatıcı ve Sony Video Oynatıcı. ikisini de tek Barkod okuma özelliğine de VCR AMSTRAD marka bu video oynatıcılar için özel üretilmiş uzaktan kumanda ile kontrol etmeyi planladım. o da bugün ingiltere'den çıkan yolculuğunu tamamladı ve bana ulaştı. Amstrad zaten betamax video oynatıcı üretmedi. ürettiği VHS playerlerı şimdi edinmedim çünkü uygun fiyatlı olanı değil uygun bir tane bulduğumda VHS+DVD Recorder özelliği içeren bir tanesini de almak istiyorum. eğer takip edip uygun olanı yakalamazsam 2200TL + Gümrük ile en az 3.000TL gibi yüksek bir fiyata geliyor. onun için halen takipteyim. 6 kafalı ve aynı anda VHS ve DVD kayıtlı bir recorder günlük yaşamda da TV Görüntüsünü VHS ve DVD'ye aktarabileceğim Standalone yani tek çalışan güncel bir çözüm olacaktır. malum bazen TV projelerim oluyor. 2010 yılında 2 aylık TV deneyimimden 5 dakikalık VTR dışında hiç kayıt kalmadı malesef. bunun için bir köşede duracak cihazlar arasında olacak. şimdilik sistemim bu şekilde resimleride ekleyeyim. köşemi hazırlıyorum daha bitmedi. Film kölemde VCD, DVD, Blueray, VHS, Betamax ve 8mm filmler hali hazırda oynuyor belki ileride 16 mm ve Laser disc eklenebilir fakat o medyaları pek beğenmemekteyim. yine de bir set kurmak açısından güzel olabilir.

* betavhs.jpg (321.17 KB, 1600x1200 - Görüntüleme: 7 kez.)

* vcrkumanda.jpg (226.14 KB, 1200x1600 - Görüntüleme: 6 kez.)

Amstrad CPC Forever!
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: