Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetÇok keyifli, nostalji garantili bir retro oyuncak koleksiyonu yayınladım.
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Çok keyifli, nostalji garantili bir retro oyuncak koleksiyonu yayınladım.  (Okunma Sayısı 3513 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
metaone
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Ocak 23, 2022, 10:04:40 ÖÖ »

Harika bir video, elinize sağlık. Çocukluk oyuncaklarımı gördüm orada; plastik döküm kovboyalar, mekanik askerler, İpucu-Milyoner-Gizli Hedef kutu oyunları vs... Tam nostalji.

Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Ocak 23, 2022, 12:17:51 ÖS »

İzledim ben de.
Bu tür nostalji videoları çok keyif veriyor..

Elinize sağlık

Najaz
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Ocak 23, 2022, 12:51:02 ÖS »

Elinize sağlık, çok güzel bir video olmuş

Video çekimi için naçizane bir önerim olacak. Sanırım cep telefonuyla çekim yapıyorsunuz ve telefonda optik veya elektronik görüntü stabilizasyon özelliği yok. Bir gimbal edinip çekimleri bununla yaparsanız, çok daha akıcı görüntüler elde edebilirsiniz. Dolap, Zebramo gibi 2. el sitelerde Zhiyun gibi markaların cep telefonu gimballeri epey uygun fiyatlarla satılıyor, bir bakın isterseniz.
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Ocak 23, 2022, 22:10:58 ÖS »

Koleksiyon efsane gerçekten. Çekimler de çok güzel olmuş, eline sağlık abi paylaşım için teşekkürler
Beğenmene sevindim. Ben teşekkür ederim.
Emekleriniz için teşekkür ederim, başından sonuna keyifle seyrettim.
ne mutlu bize.
Çok güzel olmuş
Ellerinize sağlık
Teşekkürler.

-Cengiz's- Retro Game Room @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Ocak 23, 2022, 22:12:42 ÖS »

Harika bir video, elinize sağlık. Çocukluk oyuncaklarımı gördüm orada; plastik döküm kovboyalar, mekanik askerler, İpucu-Milyoner-Gizli Hedef kutu oyunları vs... Tam nostalji.
Benim için de güzel bir deneyimdi. Beğenmenize sevindim.
İzledim ben de.
Bu tür nostalji videoları çok keyif veriyor..

Elinize sağlık
Teşekkürler. Fırsatları değerlendirmeye çalışıyorum.

cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Ocak 23, 2022, 22:24:19 ÖS »

Elinize sağlık, çok güzel bir video olmuş

Video çekimi için naçizane bir önerim olacak. Sanırım cep telefonuyla çekim yapıyorsunuz ve telefonda optik veya elektronik görüntü stabilizasyon özelliği yok. Bir gimbal edinip çekimleri bununla yaparsanız, çok daha akıcı görüntüler elde edebilirsiniz. Dolap, Zebramo gibi 2. el sitelerde Zhiyun gibi markaların cep telefonu gimballeri epey uygun fiyatlarla satılıyor, bir bakın isterseniz.
Teşekkürler.
Çekim sırasında ben de aynı şeyleri düşündüm hatta bunu Cihan'la da paylaştım.
Malesef çekimleri DSLR ile yapıyorum. Güya optik sabitlemesi var ve aslında birazcık farkettiriyor ama oldukça ilkel bir versiyonu bu makinedeki (canon 600d)
Bu makina içinde bu makinayı taşıyabilecek bir gimbala ne param yeter ne de alsam değer.
Iso verimliliği çok düşük. kit lens 18-55 zoom olduğu için aydınlanma indisi de verimsiz. Yine aynı sebeplerden net alan derinliği de oldukça sığ. Genel görünüm hariç nefes almadan elimden geldiğince yumuşak hareketlerle çekmeye çalıştım ama bu kadar oldu.
Bazı noktaları ise kablo ucuna eklediğim bir duya taktığım led ampülü elimde gezdirerek çektim Kahkaha
Güzel video özelliklerine sahip bir telefonum olsa telefon olarak zaten kullanmaz hem gimball alır hem de mini rig gibi bir düzenek yapardım mutlaka ama maddi olarak çok parlak zamanlardan geçmiyoruz.

Çekim sırasında aynı şeyleri ben de dile getirdiğim için detaylı olarak paylaşmak istedim. Teşekkür ederim tekrar.

canorhan78
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Ocak 24, 2022, 07:15:43 ÖÖ »

bu arslan kimden alıp satıyordu acaba ürünleri . Fabrikası yoktur herhalde.
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Ocak 24, 2022, 14:05:46 ÖS »

bu arslan kimden alıp satıyordu acaba ürünleri . Fabrikası yoktur herhalde.
Cihandan gelen bilgiyi ekliyorum:
1984te türkiyede üretildi. Has yerli malı. Oyuncağın tabanı plastiktir ve kalıptan kabartmalı arslan ve turk malı yazar. Ancak kalıbın yurtdisindan mi alındığı (yerli oyuncakta sıklıkla görülür) yoksa onun da turkiyede mi üretildiğini kesin bilmesek de kalıbın kalitesi yerli gibi duruyor.

Arslan oyuncak istanbulda doğu sanayi sitesinde faaliyet gösteren bir imalathaneydi. Döküm metalde uzmanlaşmış bir marka. 74ten itibaren metal tabanca ve tüfek ürettiler.
Özetle: 1984ten itibaren Istanbul Doğu Sanayi sitesindeki arslan oyuncak imalathanesinde tamamen yerli imkanlarla üretilmiştir

canorhan78
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Ocak 26, 2022, 12:54:27 ÖS »

Teşekkürler , elinize sağlık.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: