Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: deviantart :)  (Okunma Sayısı 11000 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Felix_c64
Ziyaretçi
« : Kasım 29, 2006, 14:47:49 ÖS »

tam 4 yıldır resim,grafik vs. yapmıyorum..iyice uzaklaştık sanatımızdan ama yeniden birşeyler üretmeye karar verdim..benim eski çalışmalarımdan oluşan birkaç örnek..basit gelebilir..

http://search.deviantart.com/?section=browse&q=by:hilhan%20sort:time%20-in:scraps&qh=boost:popular+age_sigma:24h+age_scale:5

yakın bir zamanda daha iyileriyle İnşallah..önce bi grafik tablet alayım da..elle çizip, taramakla olmuyo... Kahkaha
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Kasım 29, 2006, 15:39:30 ÖS »

Bence güzel çalışmalar. Grafik tablet alınca çok daha iyi olacağına eminim.. Elle çizip tarasan bile bilgisayarda üzerinden geçmek, renklendirmek çok daha kolay.

Gnomon firmasının eğitim DVD'leri var. 2D'den pek anlamam ama senin muhakkak işine yarar. Bulabilirsen bir göz atmanda fayda var..

mesela aşağıdaki DVD işine yarar sanırım. Bunun gibi onlarca var.

http://www.thegnomonworkshop.com/dvds/rch06.html

Felix_c64
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Kasım 29, 2006, 16:32:53 ÖS »

Corel Painter IX renklendirme konusunda başarılı bir program mı LW3D? Grafik tabletle entegre çalışabilirmi acaba..Aslında 2D tercihim, 3D biraz zahmetli ve ilerle kaydetmek için fazlaca bilgi, sabır ve uğraş gerektiriyor.en önemli faktör ise zaman.bu yüzden 2D'ye yöneldim..1996-97 yıllarında a500'ümde yaptığım çizimler keşke duruyor olsaydı..aklıma gelince üzülüyorum.dediğim gibi 4 yıldır çizmiyorum..sadece askerde kale restorasyonunda görev aldım ve Çanakkale Savaşı ile ilgili resimler yaptım..kendimi geliştirmek istiyorum artık 
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Kasım 29, 2006, 16:39:38 ÖS »

Bu amaçla kullanabileceğin iki yazılım var.. Biri Photoshop, diğeri Painter. İkiside çok sağlam. ikiside çok iyi. Benim bu iki yazılımla deneyimim basit doku hazırlamaktan ileri gitmedi. Ama birçok profesyonelin bu iki yazılımı tercih ettiğine hep şahit oldum. Gnomon'da filmlerden tanıdığımız birçok üstadın eğitim videoları var ve bu iki yazılım kullanarak çalışıyorlar...

Felix_c64
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Kasım 29, 2006, 16:59:03 ÖS »

Eyvallah 
vigo
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Kasım 29, 2006, 17:05:46 ÖS »

felix, partide compolarda seni görücez o zaman?
Felix_c64
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Kasım 29, 2006, 18:31:42 ÖS »

inşallah Vigo Hocam, her zaman istemişimdir.Bu sene ihtimal çok düşük de olsa (malum çocuk bakıyoruz )daha sonralara, ürettiklerimle beraber katılmak isterim.Sizin gibi büyük üstadlarla tanışmak onur verir bana.
vigo
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Kasım 29, 2006, 23:54:22 ÖS »

estağfurullah ne üstadı ya!... sizler yeterki gelin.
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Kasım 30, 2006, 11:12:11 ÖÖ »

Alıntı
Bu sene ihtimal çok düşük de olsa (malum çocuk bakıyoruz  )daha sonralara, ürettiklerimle beraber katılmak isterim.

Bende C64 Assembler'ı hatırlamaya çalışıyorum. Çalışmalara ufaktan başladım. Programcının El kitabından notlar alıp bir kenara kayıt ediyorum. Zaman bulduğumda birşeyler yapmaya çalışacağım. Çok basitte olsa biryerden başlamak lazım diye düşünüyorum.

Felix_c64
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Aralık 25, 2006, 11:01:05 ÖÖ »

Grafik tabletle yaptığım ilk çalışma, daha tablete alışma döneminde olduğumdan acemice gelebilir.

http://www.deviantart.com/deviation/45272546/

bir kaç çalışma daha ekledim;

http://hilhan.deviantart.com/gallery/
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Aralık 25, 2006, 12:01:31 ÖS »

Çok iyi gidiyor. Zamanla daha iyi olacağına eminim.. Eline sağlık..

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: