Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel Sohbetwindows 11 ? yükseltsekmi ? yükseltmesekmi ?
Sayfa: 1 2 [3] 4 5   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: windows 11 ? yükseltsekmi ? yükseltmesekmi ?  (Okunma Sayısı 7976 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
badocan
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Ağustos 10, 2022, 08:33:06 ÖÖ »

Benim iş bilgisayarım Windows 10 Professional dan Win 11 e yükselttim.Şimdilik bir sorun gözükmüyor,genelde Solidworks ve office programları için kullanıyorum.
Ben XP den Vista ya yen bir bilgisayar ile geçmiştim.XP tek işlemciler ile iyiyken Vista çift işlemci istiyordu verimli kullanabilmek için. Ayrıca habire güncelleme derken işin artık suyu çıkmıştı.Hele format atınca,amanın... 1 hafta sürüyordu güncellemeler.Bilgisayarım laptoptu,MSI GX710.Sonra XP yükleyince uçtu makine.
Vista göreceli olarak güzeldi,Aero göze hitap ediyordu.Hatta diyebilirimki Windows 7 den bile iyiydi o konuda.
Windows 8 zaten saçma bir işti,Windows 8.1 alınabilir bir sürümdü.Bende 2015 te masaüstü bilgiyarımı alırken Wİndows 8.1 TR aldım.En sorunsuz kullandığım Windowslardan biriydi, belki de Windows 3.1 ten sonra en stabil diyebilirim.
Gene Windows 10 yetiyordu ama Windows 11 niye çıktı,10X niye iptal oldu anlamadım.
Bakalım ne olacak ama kim ne derse desin en iyisi Windows 98 SE dir.
Windows 11 bence Microsoftun ticari stratejisinden kaynaklandı. Zira daha yüksek gelire sahip kullanıcılara özerklik vermek istedi. Zira windows 11 bir çok kullanıcının makinasından çok daha yüksek konfigrasyona sahip makinalara hitab ediyor. Hal böyle olunca zengin kullanıcıları sövüşlemek istedi ..ben kullanmadım ama windows 11 de bir çok uygulama daha hızlı ve güvenli çalıştığı söyleniyor..
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #31 : Ağustos 10, 2022, 09:40:51 ÖÖ »

Zengin kullanıcıları söğüşlemek derken ne demek istediğinizi anlamadım. Windows 11, Windows 10 kullanıcılarına ücretsiz geliyor. Windows 10'da 8 kullanıcılara ücretsiz idi.

Günlük olarak kullandığım iki bilgisayardan, şahsi işlerim için kullandığım cihaza 11 kurdum. İş için kullandığımız cihaza "çalışıyorsa dokunma" diyerek şimdilik 11 yüklemiyorum. İkisi arasında öyle büyük bir fark görmedim. Kullanıcı deneyimi tarafındaki bazı değişikliklerden hoşlanmadığımı söyleyebilirim. Görev çubuğunun sürükle bırak desteklememesi ve system tray'ın yeni hali alışamadıklarım.

emarti
Uzman

Only Amiga Makes It Possible █

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #32 : Ağustos 10, 2022, 09:55:16 ÖÖ »

En iyi Windows son sürümüdür daima, en iyi Bill amca 1.0 sürümünü derlediği zamanlardır. Çünkü, kodlamadan başını kaldırıp şimdiki gibi etrafa bakacak zaman bulamıyordu. Nereden nereye!

https://github.com/emartisoft My GitHUB | http://csdb.dk/scener/?id=26786 My CSDB

READY.
SYS(64767): EMARTI
Tonyukuk
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Ağustos 10, 2022, 15:00:48 ÖS »

O sürümünde büyük bir bölümünü MacOS'tan arakladığınıda ekleyelim kenara En nihayetinde ücretsiz yükseltme sunulsa da her makine upgrade yapamıyor. Küçücük bir TPM modülü bile sorun oldu W11 için. Microsoft eski donanımlara destek fazla 2 yaşında PC olacak. Beni sürekli uyumluluktu, sürücü desteği idi, güvenlik açıklarıydı uğraştırmayın dedi. Herkes belli endüstri standartlarında PC donanımına sahip olsun adam gibi kullansın. Bizde 8 10 yere ayrı güncelleme vs uğraşmayalım dedi... Kahkaha Zaatı şahaneleri. Yakında PC sistemleri apple gibi all in one kapalı sistemlere dönüşürse şaşırmam. Çünkü günümüz tüketicisi kendisi birşeyler yapmak istemiyor. Bana hazır verin işimi görsün. Oturup donanıma kafa patlamam diyor. Steve abi öngörü sahibiydi. Adamın 80'li yıllarda yapmak istediği sisteme dönmeye başladı bilgisayar piyasası...
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Ağustos 10, 2022, 15:11:24 ÖS »

@Tonyukuk

Evde OEM parçalarla PC kuran kullanıcıların çok çok azının retail Windows 10/11 kullandıklarını düşünüyorum (internet'ten alınan kaynağı meçhul 100 TL altı lisans anahtarlarını saymazsak). Güncel fiyatı 2700 TL (150 dolar) şu anda. Microsoft bu nedenle yeni cihaz satışını promote ederken, yeni cihazların çoğu da ya son sürüm Windows ile ya da son sürüme terfi edilebilir bir Windows sürümü ile birlikte geliyorlar.

https://www.microsoft.com/tr-tr/d/Products/DG7GMGF0KRT0
Tonyukuk
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Ağustos 10, 2022, 15:19:46 ÖS »

@Tonyukuk

Evde OEM parçalarla PC kuran kullanıcıların çok çok azının retail Windows 10/11 kullandıklarını düşünüyorum (internet'ten alınan kaynağı meçhul 100 TL altı lisans anahtarlarını saymazsak). Güncel fiyatı 2700 TL (150 dolar) şu anda. Microsoft bu nedenle yeni cihaz satışını promote ederken, yeni cihazların çoğu da ya son sürüm Windows ile ya da son sürüme terfi edilebilir bir Windows sürümü ile birlikte geliyorlar.

https://www.microsoft.com/tr-tr/d/Products/DG7GMGF0KRT0

Kesinlikle katılıyorum.
Theoden (CYON4D)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #36 : Ağustos 10, 2022, 15:42:45 ÖS »

O sürümünde büyük bir bölümünü MacOS'tan arakladığınıda ekleyelim kenara

Ben de MacOS'in 1970'lerde Xerox PARC tarafından geliştirilen Alto isimli bilgisayarın işletim sisteminden GUI'ı arakladığını ekleyim

« Son Düzenleme: Ağustos 10, 2022, 15:45:40 ÖS Gönderen: Theoden (CYON4D) » Logged

Tonyukuk
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #37 : Ağustos 10, 2022, 15:45:19 ÖS »

O sürümünde büyük bir bölümünü MacOS'tan arakladığınıda ekleyelim kenara

Ben de MacOS'in 1970'lerde geliştirilen Xerox PARC'ın geliştirdiği Alto isimli bilgisayarının işletim sisteminden GUI'ı arakladığını ekleyim

Kahkaha Aynen
Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Ağustos 10, 2022, 15:47:55 ÖS »

GUI'ı arakladığını

Good artists copy, great artists steal

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Atari 1040STe/Falcon 030/Jaguar/2600
Roland MT-32 Rev.A&B/SC-88/SB-55/MT300s
Sony PS 1-2-3-4-5/PSP/PVM 20"/9"
Sega SMS1-2/MD2/Saturn/Dreamcast/GG
Nintendo NES/SNES/DMG/GB Color/GBA SP
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #39 : Ağustos 10, 2022, 16:29:35 ÖS »

Ben de MacOS'in 1970'lerde Xerox PARC tarafından geliştirilen Alto isimli bilgisayarın işletim sisteminden GUI'ı arakladığını ekleyim

Araklama değil de Xerox ile işbirliği diyelim. Xerox o dönemde Apple'daki ışığı görmüş ve hisselerin %20 kadarını ucuza kapatmış. Hisseler değer kazanınca, güzel gelir elde etmiş.
HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #40 : Aralık 08, 2022, 15:10:34 ÖS »

Çoktandır kullanıyorum, o kadar güncelleme olmasına rağmen bu modern uygulamalar yada sağ klik menülerindeki cleartype çok ta iyi değil, diğer yerlerdeki yazılar jilet gibi net iken diğer yerler buğulu inceli kalınlı harfler, bu sadece bende mi var yoksa microsoft taki hintli argeciler görmezden mi geliyor anlayamadım.

muhendis
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #41 : Aralık 08, 2022, 15:32:02 ÖS »

11 yüklü bende Windows defenleri kapatmadım herseye virüs muamelesi yapıyor aptal

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #42 : Aralık 08, 2022, 16:30:22 ÖS »

Ben de Defender dışında virüs tarayıcı kullanmıyorum yıllardır. Çoğunlukla internet'ten indirdiğim sistem dosya veya klasörlerine ulaşmaya çalışan veya korsan yazılımlarda uyarı alıyorum, kendinize güveniyorsanız ilgili dosyayı yeşil listeye alabiliyorsunuz. Bazı ölçeklenmiş pencerelerde bulanıklık sorunu var, onun dışında çıktığından beri ondan fazla sistemde sorunsuz kullanıyoruz ki bunlardan biri 4GB'lık Acer Swift 1. Beni en çok zorlayan, Valorant gibi bazı uygulamaların Secure Boot ve TPM sorunlarının çözümü oldu. Birebir donanımı aynı ve Windows 11'li iki sistemde aynı adımları izlememe rağmen sorunu pes ettiğim bir aşamada çözebildim. Windows 11'in bir diğer güvenlik uygulaması da Windows 10'da default olarak aktif olmayan Virtual Machine Platform (Core Isolation ve Memory Integrity). Bunlar sistemin daha güvenli çalışmasını sağlamakla birlikte değişik CPU'larda %1-20 arası performans kaybına yol açıyor ve dilerseniz kapatmanız mümkün.

Bu arada 4 ayda Windows 11 fiyatı 2700 TL'den 3600 TL'ye (200 dolar) çıkmış!
« Son Düzenleme: Aralık 08, 2022, 16:33:55 ÖS Gönderen: witchdoktor » Logged
onair234
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #43 : Aralık 09, 2022, 02:16:49 ÖÖ »

Ben de Windows 11 22H2 kullanıcısıyım bende de arada bir CMD ekranı çıkıyor durduk yere. Bilgisayarımda virüs de yok. Acaba kullandığım sürüm ile alakalı olabilir mi?
Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #44 : Aralık 09, 2022, 03:27:40 ÖÖ »

Bu arada 4 ayda Windows 11 fiyatı 2700 TL'den 3600 TL'ye (200 dolar) çıkmış!

Dijital lisans fiyatları hala çok uygun. Tek dezavantajı microsoft hesabına bağlı olması. Ayrıca hala Windows 7 pro/ultimate key'leri ile aktif olabiliyor.

Metal grupları çok bağırıyor. haklıyken haksız duruma düşüyorlar...
Sayfa: 1 2 [3] 4 5   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: