Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıOyun KonsollarıBu tarz scart çoklayıcıları tavsiye eder misiniz?
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Bu tarz scart çoklayıcıları tavsiye eder misiniz?  (Okunma Sayısı 406 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Foxbat
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Ağustos 16, 2022, 23:09:20 ÖS »

https://www.n11.com/urun/swat-fk-9211-scart-to-3scart-3-rcas-video-0-60-mt-cogaltici-3308005?magaza=technomar
Myazgan
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ağustos 16, 2022, 23:21:19 ÖS »

merhaba
ps2 snes xbox wii konsollarımı tek tv baglamak için narita marka 4 lü çoklayıcı kullanıyorum.çok memnunum.

bu arada sizin verdiğiniz linkteki dağıtıcı gibi duruyor.yani tek bir görüntüyü birden fazla tv ye paylaşmak için.
amacınıza uygun ürün seçin.
« Son Düzenleme: Ağustos 16, 2022, 23:26:56 ÖS Gönderen: Myazgan » Logged
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ağustos 16, 2022, 23:24:17 ÖS »

ona bağlı cihazların aynı anda açık olmamasına çok dikkat ederseniz sorun olmaz zira onun içinde tek bir PCB'ye lehimlenmiş 3 tane dişi scart soketi var. tüm hatları da birbirine bağlı.

özellikle retro oyun konsolları scart 8. pin'e ve 16. pine değişik voltajlar verebiliyorlar. tüm cihazlar ON durumdayken birbirinden izole edilmeleri lazım. genellikle switch'li scart çoklayıcılarda o hatları birbirinden izole eden diotlar kullanırlar ama bunda o diotlardan yok. en azından benimkinde yoktu. dolayısıyla aynı anda aynı hatta konsollardan biri 5V diğer 12V verirse aralarında akım oluşur ki arızaya sebep verebilir.

daha kaliteli switch'li olan bir çoklayıcı daha güvenli olacaktır...

Foxbat
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ağustos 16, 2022, 23:24:46 ÖS »

merhaba
ps2 snes xbox wii konsollarımı tek tv baglamak için narita marka 4 lü çoklayıcı kullanıyorum.çok memnunum.

Anladım üzerinde composite portlarıdq olan bir model mii yoksa sadece scart girişler mi
Bulunmakta?
Foxbat
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ağustos 16, 2022, 23:25:41 ÖS »

ona bağlı cihazların aynı anda açık olmamasına çok dikkat ederseniz sorun olmaz zira onun içinde tek bir PCB'ye lehimlenmiş 3 tane dişi scart soketi var. tüm hatları da birbirine bağlı.

özellikle retro oyun konsolları scart 8. pin'e ve 16. pine değişik voltajlar verebiliyorlar. tüm cihazlar ON durumdayken birbirinden izole edilmeleri lazım. genellikle switch'li scart çoklayıcılarda o hatları birbirinden izole eden diotlar kullanırlar ama bunda o diotlardan yok. en azından benimkinde yoktu. dolayısıyla aynı anda aynı hatta konsollardan biri 5V diğer 12V verirse aralarında akım oluşur ki arızaya sebep verebilir.

daha kaliteli switch'li olan bir çoklayıcı daha güvenli olacaktır...

Anladım teşekkürler.
Myazgan
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ağustos 16, 2022, 23:28:01 ÖS »

merhaba

Anladım üzerinde composite portlarıdq olan bir model mii yoksa sadece scart girişler mi
Bulunmakta?

linkteki ürünü kullanıyorum

https://www.hepsiburada.com/narita-scart-coklayici-dagitici-dortlu-rca-butonlu-p-HBCV0000140VO3
Humphrey
Deneyimli

The right man in the wrong place

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ağustos 16, 2022, 23:38:11 ÖS »

üzerinde hangi scartın aktif olacağını belirleyen düğme olan modelden bakın .
bendede @Myazgan arkadaşımızda olandan var.

Amiga 500 Plus+,Aca 500+,3.1
Amiga Cd32
Commodore 64,64C,128
Atari 800XL,130XE
Nintendo wii,Nes,Snes,64,Gamecube,3DS XL,3DS,Dsi,Dslite
Playstation 1,2,3
Xbox 360
Sega Saturn,Dreamcast,Mega Drive,Masterdrive
PSP 1001,2001,3001,PSPGO
Zx Spectrum+
Atari Pong,Philips Videopac,Palladium,Unimax
badocan
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ağustos 18, 2022, 14:22:19 ÖS »

Gösterdiğiniz scart bağlantısı, çoklayıcı değil, dağıtıcı. Yani tek giriş için, 3 ayrı tv ye aynı anda görüntü aktarmak için kullanılabilir.Fakat 2 tv  kapalı olsa bile, açık olan tv'nin görüntü verimi düşecektir. Anahtarlı scart çoklayıcı almanız daha doğru olur..
AmigAmigA
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ağustos 18, 2022, 16:11:07 ÖS »

Senin işine yarayacak bunlar,ben bunları kullanıyorum.

Commodore'suz kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Amiga ölmez,vatan bölünmez.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: