Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trCommodoreCommodore Donanım1541'i kolonların yanına koymak
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: 1541'i kolonların yanına koymak  (Okunma Sayısı 4513 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
boorch
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Ağustos 18, 2008, 13:16:00 ÖS »

selamlar, commodore64'ümü müzik yapmak maksadıyla kullanıyorum, evde ise ufak bir 8-bit home studio kuruyorum, yer problemim nedeniyle ses sistemime bağlı bir kolonun yanına 1541i koymam gerekecek sanırım, bu kolon'daki mıktanıstan kaynaklanan bir manyetik alan disketlerimi bozabilir mi acaba?
yucelbilik
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ağustos 18, 2008, 13:28:49 ÖS »

selamlar, ben zamanında bir kolonu müzik kasetlerimin arasına yerleştirmiştim, fazla diil 3 gün sonra kasetlerdeki seslerin kısmen bozulduğunu ve dinlerken dalgalanmalara sebep olduğunu gördüm araştırdığım zaman; (disketlerdeki olay da aynısı) manyetik bantlara yapılan kaydın manyetik ortamda yapıldığı, manyetik özelliği olan mıknasın da aynı etkiyi yapacağını öğrendim, olan benim kasetlere oldu.
Yani hoperlörlerini 1541 in ve disketlerinin yanına yaklaştırma, saygılar.

yb
yucelbilik
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Ağustos 18, 2008, 13:35:57 ÖS »

bir de hardiskin  yanına da koyma onu da bozar.

yb
Bakkada
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ağustos 18, 2008, 16:17:44 ÖS »

selamlar, commodore64'ümü müzik yapmak maksadıyla kullanıyorum, evde ise ufak bir 8-bit home studio kuruyorum, yer problemim nedeniyle ses sistemime bağlı bir kolonun yanına 1541i koymam gerekecek sanırım, bu kolon'daki mıktanıstan kaynaklanan bir manyetik alan disketlerimi bozabilir mi acaba?

Manyetik alan uzun donemde disketi kesinlikle bozar....
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: