Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga GenelDeliPlayer ve Windows 7
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: DeliPlayer ve Windows 7  (Okunma Sayısı 4358 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Jax
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« : Ağustos 13, 2010, 13:04:12 ÖS »

Daha onceden Deliplayer i XP de kullanırdım. Herhangi bir problemle de karşılaşmazdım. Fakat Windows 7 ye geçince soyle bir sıkıntı ortaya çıktı.

Ne zaman Deliplayer ile bir şey dinlemeye kalksam ses otomatik olarak sıfıra iniyor. Her seferinde windows taskbardaki hoparlore tıklayıp o sıradaki ses kartını kullanan programları gormem ordan Deliplayer ın sıfıra inmiş sesini yükseltmem gerekiyor. Ve bunu sarkı bitip yeni sarkı calmaya basladığında yenilemem gerekiyor.Neden boyle oluyor?
Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ağustos 13, 2010, 19:29:33 ÖS »

Windows 7'nin süperliğinden dolayı! Kahkaha

Alper
cdemir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ağustos 13, 2010, 23:58:33 ÖS »

Windows 7'nin süperliğinden dolayı! Kahkaha

Hırsızın hiç mi suçu yok.

Diabolic_Wizard
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ağustos 14, 2010, 11:40:18 ÖÖ »

Daha onceden Deliplayer i XP de kullanırdım. Herhangi bir problemle de karşılaşmazdım. Fakat Windows 7 ye geçince soyle bir sıkıntı ortaya çıktı.

Ne zaman Deliplayer ile bir şey dinlemeye kalksam ses otomatik olarak sıfıra iniyor. Her seferinde windows taskbardaki hoparlore tıklayıp o sıradaki ses kartını kullanan programları gormem ordan Deliplayer ın sıfıra inmiş sesini yükseltmem gerekiyor. Ve bunu sarkı bitip yeni sarkı calmaya basladığında yenilemem gerekiyor.Neden boyle oluyor?

.exe'ye sağ tıklayıp compatibility'den Windows XP'yi seç, sorunsuz çalışıyor.

"The user is an important input hardware of a computer system"
Jax
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ağustos 16, 2010, 12:46:38 ÖS »

.exe'ye sağ tıklayıp compatibility'den Windows XP'yi seç, sorunsuz çalışıyor.

Deli.exe diye bir dosya var. Onu compatibility mode da Xp service pack 2 yapınca oldu. Deliplayer.exe dosyasında aynı şey işe yaramadı.

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Ağustos 16, 2010, 13:42:12 ÖS »

Ben de aynısını yazacaktım. Professional ve üzeri sürümlerde virtual machine üzerinden XP emulasyonu var. Böylece uyumluluk modu daha iyi çalışıyor.

Diabolic_Wizard
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ağustos 16, 2010, 14:44:01 ÖS »

Oracle'ın (eskiden Sun'ındı) VirtualBox programı ile şu anda Mac OS dahil her türlü işletim sistemi sanal olarak çalıştırılabiliyor. Bu program her Windows 7 üzerinde de çalışıyor. Windows 7'nin uyumluluk ayarları zaten şahane çalışıyor ama yine de lazım olabilir.

Jax
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ağustos 16, 2010, 15:07:37 ÖS »

Hakkattende windows 7 on numara olmuş. Helal olsun.
AmigAmigA
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ağustos 16, 2010, 15:57:34 ÖS »

Ne yaparsanız yapın pc'de Amiga yada Commodore ses tınısını vermeyecektir.Neden pc'ler için gerçek bir ses üretici kart yapmazlar anlamıyorum?

Commodore'suz kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Amiga ölmez,vatan bölünmez.
Diabolic_Wizard
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ağustos 16, 2010, 16:05:57 ÖS »

Gerek olmadığını düşünüyorlardır. Sonuçta PC'ler gerçek ses kayıtlarını çok yüksek bitlerde işleyebiliyorlar. Ama ben de PC'mde SID olsun isterdim

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: