Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2] 3 4 5   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Bugun imac aldım  (Okunma Sayısı 26216 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Mart 07, 2012, 22:11:03 ÖS »

yanlış anlamayın ama,ben yıllardır okumaktan bıktım sizler bıkmadınız,ne zaman bitecek bu apple pc yi döver,win macos dan daha iyidir sidik yarışı,takım tutar gibi bir durum oldu,sonuçta ben bütün işimi pc ile görüyorum,win ile mutlu mesut yaşıyorum,haa siz mac ile macos ile mutlusunuzdur ayrı, ama yıllardır bir yarış var,abi madem okadar güçlü diyorsunuz macos yada ne biliyim mac imac (yanlış anlamayın mac ten hiç anlamam ömrümde de kullanmadım o yüzden tabirleri yanlış yazıyor olabilirim o yüzden affola ),abi yapın mac te birşeyler üretin biraz birşeyler,koyun ortaya alın size mac diyinmacos diyin.uzun lafın kısası derdim hiç bir şekilde polemik değil,sadece artık bu şunu döver bu şuna basar,bu bundan zilyon kat iyidir laflarını bırakalım,o kadar işi bilen insan burada toplanmış madem,niye sonuçta sadece laf var üretim yok,benim asıl merak ettiğim bu.
tekrar hatırlatayım,laflarım kimseye yönelik değil,lütfen kimse üzerine alınmasın.
Gökçe Bozkurt
Genel Yönetici

Nigripinis

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Mart 08, 2012, 00:09:07 ÖÖ »

Galiba 3dmax mac osx için yok.
Usb 3.0 yok.
Thunderbolt için yazıcıoğlundan gidip harddisk alamıyorsunuz.
Thunderbolt flashdisk yok.
Hdmi çıkış yok (illa çevirici alıyorsunuz)
Gibi şahsına özel durumlara çok para harcamak lazım.

Bence (macbook pro) kaliteli bir ürün. Ambalajı, alüminyum kasası, ekranı,
tuşları, mouse u vs .. herşey pcde görmeye alıştığımız ucuz işçilikli değil.

Haaa apple a verdiğin parayla pcye de çok kaliteli ürünler tabii ki alınır.

Madem apple ustaları var en azından bilgilenmiş olmak için soruyorum.

Registry nerede?, programların ayarları ile oynamaya ihtiyacım var.
Defrag nerede ? , apple da ihtiyaç yok demeyin lütfen.
Paylaşımlı ekran kartının belleğini nasıl arttırırız? Rami 8 gb a çıkardım, kendi 512 mb çıkardı, bunun ayarı nerede?
Hdd led niye yok? Archicad, autocad e tıklıyorum, çalışıp çalışmadığını bile bilmiyorum. Bi bakıyorum 30 sn sonra logo çıkıyor.
Wireless full çekiyor gözüküyor, maksimum 20kb ile dosya indirebiliyorum. Pc-laptop aynı yerden 180kb ile çekiyor, o zaman apple niye full çekiyorum diyor

Şikayet etmek için değil öğrenmek için yazdım yukardakileri. Ne de olsa ben de apple sahibiyim artık.
Alışabilmek için pozitif şeylere ihtiyacım var.
« Son Düzenleme: Mart 08, 2012, 00:10:47 ÖÖ Gönderen: Gökçe Bozkurt » Logged

A4000|FastlaneZ3|RetinaZ3|Tandem Ide|CF
A2000|G-Force 040/33|Cybervision64-3D|
A2000|Mobo|GVP HX-2000-II|Supra 8Mb
A2000|Mobo|8Up!6Mb
A1200|PPC 040/25/200|Mediator Sx|Vodoo4500|256Mb
A1200|Hawk 8Mb|CF
A1200|Mobo|Elbox 4Mb
A600|ACA030|Indivision ECS|A604|CF
A600|Mobo|A603
A500+|ATO
ozgur106
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Mart 08, 2012, 08:46:05 ÖÖ »

benım aldıgım modelde 2 ekran kartı var ıntel hd 2000- yada 3000 ılgılenmedıgım ıcın bakmadım bır de esas amd hd6750 var o yuzden sıkıntım yok suan a kadar bır sıkıntım olmadı

hıc kullanmayanlar yorum yapmasın neden dersenız ben de ılk defa kullanıyorum ve kullanmadan anlasılmıyor farkı oyle ayak ustu mağazalarda bakıp anlasılmaz...

Commodore ve Amiga Dergisi Oyun Yazarı.

C64 Mini, Playstation Classic
commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Mart 08, 2012, 09:03:37 ÖÖ »

Ben Uzun süre Mac serisi bilgisayarlar kullandım, PC bence daha mantıklı geliyor; Param çok, apple ne derse onu yaparım diyorsanız, buyrun. Bu kadar kullanıcıyı kısıtlayan başka bir firma da bence yok, MS bile bu kadar kullanıcıyı öpme odaklı çalışmıyor, bir modelinde Apple firmware olmayan harddisk çalışmayınca, başka bir modelinde 50 tane ramden uyumlu çıkmayınca, PCI usb kart takıp bir türlü tanıtamayınca... zaten notumu vermiştim. Aksesuar olarak gayet güzel ona diyecek bir şey yok ama beni çok ilgilendirmiyor, Aksesuar istersem eve abajur alırım! İmacle falanda güzel akvaryum oluyor.

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Mart 08, 2012, 09:32:01 ÖÖ »

SSD'li bir sistem kullandıktan sonra işletim sistemi pek farketmiyor. 3-4 aydır SSD'li Acer 3830TG kullanıyorum, bir bilgisayardan hiç bu kadar memnun kalmamıştım. Birkaç saniyede açılıp kapanabiliyor, Windows 7 gerçekten de çok kullanışlı bir hale geliyor. Hybernation ve Standby modlarını bile kullanmıyorum. MS, Win7 ile gayet başarılı bir iş çıkardı ve sistemin çöktüğünü görmedim. Bilgisayarı temelde web browsing, medya oynatıcılık, ofis paketi, pdf okuyucu, medya dönüştürücü ve arada oyun oynama gibi temel fonksiyonlar dışında nadiren kullanıyorum. En önem verdiğim konu pil ömrü ve elimdeki cihazın 8 saate ulaşan pil ömrü, CPU ve GPU gücünün önüne geçiyor (GT540M GPU'yu çoğunlukla devredışı bırakıyorum). Tablet bilgisayarlar bile ofis paketi dışı kullanımlar için gayet yeterli olmaya başladı.
CenkMiri
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Mart 08, 2012, 09:48:33 ÖÖ »

Konusu açılmışken sormak istedim
büromuzda şöyle şık bir makine var: http://support.apple.com/kb/SP37
Power mac g5
Vakitsizlikten bir türlü araştırma fırsatı bulamadım. Mimarlık- mühendislik - üretim ;işleriyle uğraşıyoruz. ;
1. Bildiğim kadarıyla yukarıda da bahsi geçiyor Max'in mac-oslar için herhangi bir versiyonu yok.
2. Gene bildiğim kadarıyla Autocad'in ppc'ler için çalışan bir versiyonu yok. Ama hiç olmazsa muadil bir programın olması gerekirdiye düşünüyorum.
3. Machitosh klavyemiz yok. Standart usb klavye işimizi görür tahmin ediyorum ? Aynı şey mouse içinde geçerli olabilir (mi?).
4. Şu anda sanırım photoshop ve ms office yüklü. İşime yarayacak yeni bir program yükleyecek olsam şirket bunun için para ayırmayacaktır muhtemelen. Bu durumda program yüklemenin mümkünatı var mıdır ?.
5. Özet niteliğinde bir soru olsun, bu aletle ne yapabiliriz? Yer kaplamaktan daha faydalı işler yapar tahmin ediyorum.
« Son Düzenleme: Mart 08, 2012, 13:42:32 ÖS Gönderen: cenk56_2001 » Logged
Leon
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Mart 08, 2012, 10:12:20 ÖÖ »

3. Evet
4. Evet.
5. Biz albüm kaydediyoruz bu aletle. Tam bir workhorse'tur kendileri. Eger sende sayfadaki model var ise ram'i 16GB'a kadar cikar. Intel islemcili herhangi bir Mac'ten daha hizli ve güclü degildir ama bir cok isi yapar. Türkiye'nin grafik/matbaa/reklam vs. sektörü uzun yillarca bu makine üzerinden döndü. Hala da is yapar. Grafik kartini degistirebilirsin belki ama gereksiz bir yatirim olur.

Efika | Amiga CD32 | 3 x C64, 2 x 1530, 1 x 1531 | Amstrad CPC64 | Amstrad CPC6128 | C64-DTV | Atari 2600 | Atari 2600 Jr. | Atari 800XL | Atari Paddle | Vestel MSX  | Sony Hitbit MSX | A500 | A500 Plus | A590 | A1200 Blizzard 1230-IV | CASIO VL-1 TONE | CASIO VL-10 | Mac Mini G4 @1,42Ggz
Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Mart 08, 2012, 13:04:13 ÖS »

Şikayet etmek için söylemiyorsun peki de... bu sorular ne şimdi:

Registry nerede?, programların ayarları ile oynamaya ihtiyacım var.
Defrag nerede ? , apple da ihtiyaç yok demeyin lütfen.

Apple da ihtiyaç yok cevabını kabul buyurmayacaksan, senin soruların cevaplanamayacak ve şikayet olarak kalacaktır.

Alper
LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Mart 08, 2012, 14:12:55 ÖS »

Bence Mac güzel bir sistem ve çıkardıkları donanımlarda güzel. Tek sorun fiyatları biraz yüksek ve mac'te bizim alıştığımız türden sök çıkart, kurcala mantığı fazla yok... Eğer düzgün kullanırsanız Mac OS'da, Win7'de güzel...mac OS biraz daha görsel olarak hoş gibi... İşime gelince Mac, gelince Windows kullanıyorum. Eğer yarın kullanmak zorunda olduğum yazılımlar Linux ya da xxxxOS'da çalışırsa kullanırım. Ayırım yapmam

ozgur106
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Mart 08, 2012, 14:33:51 ÖS »

kullandıkça bunca zaman windows diye yarım bır ışletım sıstemı kullandıgımı anladım

LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Mart 08, 2012, 14:39:51 ÖS »

Gittiğim bir çok yerde de insanlar durmadan Windows'u aşağılıyor....Buna anlam veremiyorum. Mac gibi kullanırsan Windows'u bişey olmaz.. Orama dokunma, buramı elleme, şunu yapma bunu yapma... Öyle kullanırsan Windows 7'de hiçbişey olmaz. Şu anda mac'de kurduğun yazılımlara bak, sayısına, çeşitlerine, birde Mac'de kurduklarını ve çeşitliliğini karşılaştır...Bence aynı değillerdir...İmkan yok gibi...Windows'a bu kadar haksızlık yapmayın bence...

ozgur106
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Mart 08, 2012, 15:20:15 ÖS »

windows bır yerını elletıyormu kı yapma dostum debıan olsa ubuntu olsa neyse

Gökçe Bozkurt
Genel Yönetici

Nigripinis

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #27 : Mart 08, 2012, 16:02:05 ÖS »

ozgur106,

Çok memnun olduğunu söylüyorsun, bir sürü eskiden öyleydi böyleydi diyorsun.
Merak ettiğim pozitif cümle kurmuyorsun.

Neler avantaj, neler güzel, neler farklı ? Bunlaru yazarsan hepimiz için daha faydalı olur.

A4000|FastlaneZ3|RetinaZ3|Tandem Ide|CF
A2000|G-Force 040/33|Cybervision64-3D|
A2000|Mobo|GVP HX-2000-II|Supra 8Mb
A2000|Mobo|8Up!6Mb
A1200|PPC 040/25/200|Mediator Sx|Vodoo4500|256Mb
A1200|Hawk 8Mb|CF
A1200|Mobo|Elbox 4Mb
A600|ACA030|Indivision ECS|A604|CF
A600|Mobo|A603
A500+|ATO
ozgur106
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Mart 09, 2012, 09:07:04 ÖÖ »

gökçe yazmıstım gerci öncelikle ergonomı,magic mouse ve kullanımı, tek kablo olması , all ın one olması, dizaynı, görüntü kalıtesı, işletim sistemininin detaylı ve menulere kolay ulasılabılır olması vb....bmw ile ford arasındakı farkı anlat gıbı bır soru olmus bu dostum sende bılıyorsun aradakı farkı ne dıyım 

ozgur106
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Mart 09, 2012, 10:02:11 ÖÖ »

arkadaşlar bu forumdaki düzeyi bildiğim için herkese yorumlarından dolayı teşekkür ediyorum hiçbir şey kusursuz değil tabiki ve zevkler renkler tartışılmaz ben görüşlerimi yazdım.... esasta başlığı açarken almayı düşünen olursa veya almış olup paylaşım yapmak istenirmi diye düşünmüştüm....

Sayfa: 1 [2] 3 4 5   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: