Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Spectrum sorunu ve Spectrum.gen.tr  (Okunma Sayısı 3971 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Arda
Uzman

I'm *the* guy from Argleton

Üyelik Bilgileri WWW
« : Mart 26, 2007, 16:54:15 ÖS »

arda sinclair çalıştı mı

Çalıştı çalıştı da klavye şeritlerinden biri çok saçma bir yerden kırılmış. Ben de komple parçaladım, membran'ı çıkardım yerinden. Ona bir çözüm getiricem, kara kara düşünüyorum. Elimdeki ilk issue 2 spectrum oldu o. Yani cihaz 83-84 yapımı olsa gerek. Bundan dolayı recap (Kondansatörleri komple yenilemek) yapmak lazım sanırım. Renklerde bir sarıya kayma var, ısınınca da ses artıyor, ömrü bitmiş kondansatör semptomları.

Bu arada o aletin tamir görmüş olması da şaşırtıcıydı benim için.. İçine güzel köprüler kurmuşlar tellerle O bir kenara, IF1'de tamir görmüştü! Önceki kullanıcısı gerçekten kullanıyormuş bu aletleri.

Bu arada interface 1'i, zx +2 portuna bir türlü sokamayınca sonunda elimdeki +2'lerden birinin de expansion yuvasını kırıp parçalamaya karar verdim

http://www.veanewmedia.com/ardae/fish/wont_fit1.JPG
http://www.veanewmedia.com/ardae/fish/wont_fit2.JPG

Yaptığım her işlemi fotograflıyorum. Bu forumdaki herkesin yardımı ve ilgisi destek oluyor, www.spectrum.gen.tr için bir arşiv oluşturmak istiyorum. Eğer lw3d uygun görürse o site için bir forum kullanmak yerine, sitenin forum linkini direkt olarak buranın spectrum bölümüne vermeyi tercih edeceğim. Tabii daha 3-4 ay sürer..
« Son Düzenleme: Mart 26, 2007, 18:37:58 ÖS Gönderen: Yönetici » Logged

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Mart 26, 2007, 18:42:16 ÖS »

Bu arada o aletin tamir görmüş olması da şaşırtıcıydı benim için.. İçine güzel köprüler kurmuşlar tellerle O bir kenara, IF1'de tamir görmüştü! Önceki kullanıcısı gerçekten kullanıyormuş bu aletleri.

....

Yaptığım her işlemi fotograflıyorum. Bu forumdaki herkesin yardımı ve ilgisi destek oluyor, www.spectrum.gen.tr için bir arşiv oluşturmak istiyorum. Eğer lw3d uygun görürse o site için bir forum kullanmak yerine, sitenin forum linkini direkt olarak buranın spectrum bölümüne vermeyi tercih edeceğim. Tabii daha 3-4 ay sürer..

Spectrum ve klavye sorunu.. Spectrum'dan nefret ettirecek kadar yaygın. Diğer sorunları bilmiyorum ama bendeki bir iki spectrum'da da revizyona gidilip sanırım birkaç kablo eklenmişti. Yıllarca arayıp Spectrum Issue 1'i bulmuş olduğumuda arada söyleyivereyim...

Spectrum.gen.tr'ye gelince, commodore.gen.tr ve forumu sizlerindir. nasıl isterseniz o şekilde düzenleme yaparız. Çok memnun oluruz. umarım spectrum, Atari, Amstrad vs kullanan daha çok arkadaş aramıza katılır.

Not: Bilgisayarmuzesi.com sitesini yapabilirsem bende spectrum.gen.tr linki koyarım çok hoş olur.

Arda
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Mart 26, 2007, 19:45:18 ÖS »

ilginizi çeker diye,

http://www.veanewmedia.com/ardae/fish/water_mark_speccy.jpg

böyle çıkartılıyor membran

nightlord
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Mart 26, 2007, 21:11:30 ÖS »

aaa ben ilk defa goruyorum bu spectrum.gen.tr olayini. Super heyecanlandim Yuru Arda! Ful ilgiyle takip ederim.

Arda
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Mart 26, 2007, 23:11:14 ÖS »

ZX Demo ne alemde nightlord? Ful ilgiyle bekliyoruz bak ya. Sen ssg ile kahve içerken biz burda seni anıyoruz bol bol

nightlord
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Mart 27, 2007, 03:16:02 ÖÖ »

ZX Demo ne alemde nightlord? Ful ilgiyle bekliyoruz bak ya. Sen ssg ile kahve içerken biz burda seni anıyoruz bol bol
....Kaming suuuun
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: