Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel Sohbetikinci el sitelerindeki garip/saçma/uçuk ilanlar
Sayfa: 1 ... 88 89 [90] 91 92   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: ikinci el sitelerindeki garip/saçma/uçuk ilanlar  (Okunma Sayısı 332594 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Simon (Özay Turay)
Genel Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1335 : Mayıs 11, 2020, 17:27:24 ÖS »

Yok değil valla. Sattığıma pişman olduğum şeylerden bir tanesi. C64 için adaptörü de olsa tadından yenmez.

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
fort_apocalypse
Uzman

Oturalım evimizde, hastalık yayılmasın.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1336 : Mayıs 11, 2020, 17:29:56 ÖS »

4 bin dolar 28 bin liradan fazla ediyor, tek tek satılsa belki 1000 dolar etmez toplamda. Kaldı ki toplu satıştaki fiyat tek tek alımdan daha cazip olmalı, bu yüzden toplu satılacağını sanmıyorum. Bu ilan bence diğer başlığa ait.

Oturalım evimizde, hastalık yayılmasın....
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1337 : Mayıs 11, 2020, 17:32:27 ÖS »

Bunu fırsat ilanından ayırdım Kahkaha Uçuk ilanlara eklemeye üşendim... Şöyle dursun Kahkaha bir ara ekleriz.

- Şu fırsat ilanı kadar yoran bir başlık gelmedi CGTR'ye Kahkaha

Simon (Özay Turay)
Genel Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1338 : Mayıs 11, 2020, 17:33:12 ÖS »

Konuyu bölmüş güzide bir yöneticimiz, herhalde diğerine de ekler. Masum

Edit: Benden çok yaşayacaksın abi. Sen zahmet etme ben hemen hallediyorum.

Edit 2: Job done. Karizmatik

Edit 3: Yanlışlıkla sahtekarlık ilanlarına eklemişim, sanırım şimdi doğru yerini buldu. Masum
« Son Düzenleme: Mayıs 12, 2020, 01:01:13 ÖÖ Gönderen: Simon (Özay Turay) » Logged

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
amstrader
Ziyaretçi
« Yanıtla #1339 : Mayıs 12, 2020, 00:08:25 ÖÖ »

İlan başlığında "profesyonel" "meraklısına" koleksiyonerlere" "bla bla bla bla özel" "antika" yazıyorsa o ilanın içeriğine bakmaya bile  gerek olmadığının kanıtı olan bir diğer ilan Bu alemde saydığım kelimeler "keriz arıyorum" demenin diğer yolu.

Ben "meraklısına" lafına hastayım.

meraklısı değilsem alamıyor muyum? İlla müptelası mı olmam lazım cihazın

Aslında mesaj atıp "meraklısı değilim iş olsun diye alacağım satış yok mu?" diye sormak lazım. Şeyi unutmuşum "değerini bilen bilir" Aslında bu diğerlerinden farklı. Burada "bu parayı verebilecek bir keriz olduğuna dair umutlarım var ya da noolur olsun" denilmek isteniyor.

Bir de "Retro" kelimesinin türkçe karşılığının tam olarak belirsiz olmasından mütevellit "Nostalji" kelimesinin kullanımı var. Nostalji Ekran Kartı, Nostalji Bilgisayar, Nostalji ıvır zıvır. Bu ürünlerin yanında Muazzez Ersoy, Kayahan v.s gibi adı "Nostalji" ile anılan sanatçıların albümleri eşantiyon olarak verilerek anlam pekiştirmesi sağlanabilir mesela. Yakında ben de "Melankoli" akımını başlatacağım. Melankolik Ses Kartı, Melankolik TV Kartı, Melankolik C64 Dataset, Melankolik GameWatch gibi. Sadece yağmurlu sonbahar günlerinde satış var. Yanında melankolinin şiddetine!!! (rakama) göre Prozac, Passiflora türevleri de hediye.

Harika yazdın

Benden de bir öneri gelsin.

Kadim ekran kartı
Aktug
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1340 : Mayıs 13, 2020, 16:42:43 ÖS »

İlan başlığında "profesyonel" "meraklısına" koleksiyonerlere" "bla bla bla bla özel" "antika" yazıyorsa o ilanın içeriğine bakmaya bile  gerek olmadığının kanıtı olan bir diğer ilan Bu alemde saydığım kelimeler "keriz arıyorum" demenin diğer yolu.

Ben "meraklısına" lafına hastayım.

meraklısı değilsem alamıyor muyum? İlla müptelası mı olmam lazım cihazın

Aslında mesaj atıp "meraklısı değilim iş olsun diye alacağım satış yok mu?" diye sormak lazım. Şeyi unutmuşum "değerini bilen bilir" Aslında bu diğerlerinden farklı. Burada "bu parayı verebilecek bir keriz olduğuna dair umutlarım var ya da noolur olsun" denilmek isteniyor.

Bir de "Retro" kelimesinin türkçe karşılığının tam olarak belirsiz olmasından mütevellit "Nostalji" kelimesinin kullanımı var. Nostalji Ekran Kartı, Nostalji Bilgisayar, Nostalji ıvır zıvır. Bu ürünlerin yanında Muazzez Ersoy, Kayahan v.s gibi adı "Nostalji" ile anılan sanatçıların albümleri eşantiyon olarak verilerek anlam pekiştirmesi sağlanabilir mesela. Yakında ben de "Melankoli" akımını başlatacağım. Melankolik Ses Kartı, Melankolik TV Kartı, Melankolik C64 Dataset, Melankolik GameWatch gibi. Sadece yağmurlu sonbahar günlerinde satış var. Yanında melankolinin şiddetine!!! (rakama) göre Prozac, Passiflora türevleri de hediye.

Harika yazdın

Benden de bir öneri gelsin.

Kadim ekran kartı

Ona da geç kaldın Bu gözler "1960 Üretimi Notebook" ilanı bile gördü. O notebook vardı ama Nasa aptal olduğu için birçok yörünge .vs hesaplamasını insanlara yaptırıyordu. Ya da "İlk Bilgisayarlardan Antika Pentium 4" ilanı. -4- diyor adam. Pentium 3,2,1 biliniyor ama Atlantis gibi muğlak. Platon' un bazı kitaplarında adı geçiyor ilk üç serinin. 486, 386, 286 filan zaten oooo o Nuh' un Gemisinin elektronik beyninde kullanılmış. 286' nın iki bacağını ksadevre yaptırınca geminin navigasyon hata ışığı sönüyormuş filan

Bir de "içinde altın var bu işlemcinin" "daş seri ijlemci" geyikleri. İçinde eser miktarda altın olan ve onlarcası bir araya geldiğinde ayrıştırma maliyetini ancak çıkartabilen işlemci başına çeyrek altın fiyatı isteyenler. Baba ne satmak için uğraşıyorsun ki. Madem o kadar değerli bak düğün sezonu yaklaştı. Tak damada Fadime geline Pentium Pro "Daş Seri" işlemciyi. Zahmet edip Google' dan arasa işlemci başına ne kadar altın içerdiğini, nasıl ayrıştırıldığını, ayrıştırma maliyetlerini görecek ama. Akıl olmayınca neylesin fikir, çalsın Abdurahman, oynasın Bekir.
amstrader
Ziyaretçi
« Yanıtla #1341 : Mayıs 13, 2020, 23:03:47 ÖS »

Evet evet öyle bir ilana denk gelmiştim. Pentium mmx işlemci satıyor yüksek fiyata. Açıklamaya da "bunun üzerindeki altını bozdursam daha çok eder" gibi bir şey yazıyor.
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1342 : Mayıs 14, 2020, 08:19:22 ÖÖ »

Şurada CPU'dan nasıl altın çıkarılır videosu bile var. İzlerken kendinizi fazla kaptırmayın. Kendinizi evde ne varsa toplayıp, kapalı çarşı yolunda bulabilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=O0-526g1684
https://www.youtube.com/watch?v=ueFDcMtG578

Özet: İkinci videounun sonunda elindeki bilgisayardan 2gr altın çıkartıyor.

Solomon
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1343 : Mayıs 19, 2020, 18:48:41 ÖS »

Bana 3500 dolar demiş.

Bugün ben de sordum. Halen 3500$
Yanlız cihazlar çok yıpranmış görünüyor. C128 driverının içine kağıt tıkıştırılmış. Diğer sürücülerin de üzerleri pis ve çizik dolu.
Fotoğrafların çoğunda cihazların yarısı görünüyor sadece. Keşke bilen biri satsaydı.

C64 Breadbin
C64C - 1541 II - MPS1230
Amiga 500 | A500+ | A600 + Gotek | A1200
1084S
Atari 2600
Sinclair ZX Spectrum
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1344 : Mayıs 21, 2020, 09:49:45 ÖÖ »

Fiyata çok takılmayın;

istanbulda ilk defa denk geldim.

https://www.letgo.com/tr-tr/i/commodore-pet-8032-sk_a0513be5-706e-43e2-8993-f772fe3c9466

« Son Düzenleme: Mayıs 21, 2020, 13:28:35 ÖS Gönderen: izmirmaster » Logged

integer
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1345 : Mayıs 21, 2020, 14:56:12 ÖS »

burda yazıldı mı?
commodore baskılı çanta satan biri var. sarı, çirkin eski, çakma..
çılgın para istiyordu..

bahsettiğiniz çanta aşağıdaki ilandaki olmalı

https://www.letgo.com/tr-tr/i/commodore-micro-showy-bilgisayar-cantasi_009fb7b1-2ffc-4833-90ca-504483b0c0c1

Ankara'da Dünya Yazılım olarak çalışırken. 3 Ortak'tık. Ben , Komedi Dans Üçlüsünden Hakan Rullas ve Nejdet Özkasım - Jale Özkasım...

Nejdet Bey Nokta firması adı altında yurtdışından orijinal oyun getirip satar, eşi Jale hanım Tunalı Hilmi Kuğulu Park Karşısında Tunalı Pasajında sahibi olduğu Microshowy'de oyun çektirir ve makine satışı yapardı...

O sarı Microshowy yazılı çantalar  Microshowy'den Commodore alanlara, C64'leri içine konulup verilen reklam malzemeleriydi... O fiyata satıldığını söylediğimde Nejdet Bey gülerek depo'da hala 20-30 tane daha olabilir .. Eğer yoksa o kadar para ediyorsa yenisini bastırırız yahu diye kahkaha atmıştı.

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1346 : Mayıs 21, 2020, 15:47:00 ÖS »

@izmirmaster

Türkiye'de PET ben de ilk defa görüyorum. Bu cihaz için 5500 lira, koleksiyoncu için verilmeyecek bir meblağ değil. Yurt dışında da benzer kondisyonda PET'ler 1000 dolar civarında gidiyor. Tabi arızası önemli.

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1347 : Mayıs 21, 2020, 16:53:48 ÖS »

Bu bilgisayar (PET 8000 serisi) Commodore'un, hatta bilgisayar tarihinin en seksi modellerinde biridir. Fiyat yüksek ama cihaz da bir C64 veya 800XL değil. 3000TL altı ucuz bile sayılabilirdi.
fort_apocalypse
Uzman

Oturalım evimizde, hastalık yayılmasın.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1348 : Mayıs 21, 2020, 16:58:16 ÖS »

Arızası yazılmış olsaydı iyi olurdu, bu durumda insan ister istemez en kötü ihtimali (bulunmayan özel üretim çip arızası gibi bir arıza) düşünüyor. Tabi böyle olunca, uygun yeri olan için, sadece pahalı bir biblo olur.

Oturalım evimizde, hastalık yayılmasın....
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1349 : Mayıs 21, 2020, 17:47:09 ÖS »

İlanda referans verilen ilan Hemen Al fiyatına sahip ve çalışan bir cihaz... Fiyat açısından ölçü olacaksa çalışanı 799USD'ye alıcı bulamamış bir ürün olarak düşünebiliriz. Ebay'da hemen al değil, açık arttırma fiyatları fikir vericidir. Çalışmayan bir cihaz için bir şey söylemek çok güç Ama güzel bir cihaz kesinlikle...

Sayfa: 1 ... 88 89 [90] 91 92   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: