Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıArcade Sistemler (Moderatör: yavuzg)Oyun Kabini...Atari Salonunu eve taşıyan var mı?
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Oyun Kabini...Atari Salonunu eve taşıyan var mı?  (Okunma Sayısı 16538 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« : Nisan 12, 2007, 14:25:06 ÖS »

Atari salonu nostaljisini evde yaşamak için güzel bir örnek bulduğumu düşünüyorum. Hep bu tür masaüstüne konulabilecek, çok büyük yer kaplamayacak bir sistem hayal ettim. Hayal ettim diyorum elimden bu tür işler pek gelmez. Ama belki birilerinin işine yarar.. faydalanır.. aşağıda daha fazla fotoğraf ve kabinin planlarını bulabilirsiniz.

http://www.emuchrist.org/cpviewer/pics_bartop.htm

Planlarıda burda - http://www.emuchrist.org/cpviewer/cabinetplans.htm

MeG
Deneyimli

Super Kahraman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Nisan 12, 2007, 14:37:27 ÖS »

acayip şeker bi cihaz..

benim aklımda hayata geç-e-micek projeler klasörümde de komple kabin şeklinde mame emulatoru vardı ama abimler daha teferruatlısını yapmışlar.. helal olsun
Silencer
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Nisan 12, 2007, 14:41:48 ÖS »

GG'de geçen sene bir arkadaş Arcade satıyordu.
150ytl'ye fiyat koymuştu tanesini.

PACMAN sordum 200ytl dedi...bende çok dedim almadım.
Hatta gene tahmin edebileceğiniz gibi polemiğe bile girdim
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Nisan 12, 2007, 15:54:54 ÖS »

Arcade sistem vs. satılıyor. Yani almak istedikten sonra neogeo MVS olan ya da diğer kartlı sistemler var. 150-200 arasına alınabilir. Ama bunlarla ilgili birinci sorun çok büyükler. İkincisi yıllardır atari salonunda kullanılmış temiz olmayan cihazlar. Ama burada yolladığım gibi birşey üretebilecek arkadaş varsa, çok temiz ve protatif bir sisteme kavuşur. Evde diğeri kadar yerde kaplamaz...

ruzgar
Üye
**

Crusaders

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Nisan 12, 2007, 18:06:22 ÖS »

kesinlikle çok hoş bir çalışma olmuş

Konsol makineleri bana her zaman cazip gelmiştir zaten
Yer olsa mutlaka evde bir tane bulundurmak isterdim.

MagicAmiga
Deneyimli

O n L y A m i g A

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Nisan 12, 2007, 19:41:13 ÖS »

Vallahi bende cok begendim LW3D..İzmirden buldum ve 2 tane ayırttım 72  ekranlı,jetonlu,klasik arcade makinası..datca da yapmayı planladıgım amiga cafe için bi hazırlık..ama bu yarım kasa masa üstü olayı cook güzel bi tasarım özellikle ev için hem güzel bir tasarım hemde keyifli oyun için birebir  

A 500 HD8+ GVP
CommodoreFan ®
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Nisan 12, 2007, 20:56:39 ÖS »

Gönlüm gerçek arcade makinasındadır.Gerekirse yatağımı atıp onun yerine bunu koyarım   Ama bu daha da kolay bi sistem olduğundan belki de ilacım bu ...

Bir garip COMMODORE fanatiği...
Arda
Uzman

I'm *the* guy from Argleton

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Nisan 12, 2007, 21:43:23 ÖS »

Kesinlikle bir cocktail cabinet yapacağım (10 yıl içinde ), içine de MAME PC koyarım herhalde... Üstelik rahatlıkla salonunuzun orta yerine koyabilirsiniz, hem çok şıklar (üstü cam bir sehpa görünümünde) hem de çok eğlenceliler.

« Son Düzenleme: Nisan 12, 2007, 21:46:43 ÖS Gönderen: Arda » Logged

CommodoreFan ®
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Nisan 12, 2007, 22:42:27 ÖS »

Bunun joystick ve düğmeleri yerleri açısından biraz kullanışsız gibi.Kendimi bu şekilde snow bros oynarken düşünüyorum da.
Zor be...

Bir garip COMMODORE fanatiği...
nightlord
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Nisan 12, 2007, 23:51:55 ÖS »

Bana LW3d nin ilk linkini koydugu cihaz da zor geldi aslinda Yani bi masanin ustune koysaniz onune sandalye ile oturdugunuzda joystick cok yukarida kalacak sanirim. Altini biraz daha yukseltip ayakta oynayabilecek hale getirseniz o zaman normal Arcade kadar yer kaplamaya yaklasabilir. Bilemedim yani ergonomik bi cozum nasil olur

Buyuk arcadeler de gercekten her eve konamayacak kadar buyukler. Yani ayni boydaki bir diger ev cihazi olan "buzdolabi" icin evlerde ozel yer tasarlaniyor bastan. Soyle mimarlar artik evlerde arcade makinasi icin duvarda gomme bolme falan tasarlamaya baslasa ne guzel olur
Arda
Uzman

I'm *the* guy from Argleton

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Nisan 13, 2007, 00:03:32 ÖÖ »

Cocktail kasalar 2'den fazla kişinin oynadığı oyunlarda çok popülerdiler. Galleria'daki fame city'de hotrod, toobin, midnight resistance gibi birçok oyunu cocktail kabinlerde oynadım. Aşağıdaki sayfaya bir bakın, bence bu kabinleri çalışma odamda bir yere koyabilirim gibi geliyor. O kadar da kaba görünmüyorlar.

http://www.dreamarcades.com/tables.shtml

MagicAmiga
Deneyimli

O n L y A m i g A

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Nisan 13, 2007, 10:44:52 ÖÖ »

cok güzel örnekler sunmuşsunuz teşekkürler boş kasayı 150-200ytl ye satıyorlar,normal kullanıma hazır 350 ylt diye bir teklif gönderdiler makinaları ben cok begendim tertemiz..izmirli bir arkadaş GG de satış yaparken tanıştım elinde 22 tane var..55 ve 72 ekranlı..bu fiyatlar normal mı? yine bi yanlışa denk gelmeden önce size danışmakta fayda var;) 

A 500 HD8+ GVP
MeG
Deneyimli

Super Kahraman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Nisan 13, 2007, 10:53:58 ÖÖ »

Dün hayallere daldım çılgın bedük gibi..

Ayaklı bi kabin.. İçin de MAME.. Kabinin içinde 5.1 ses tesisatı falan.. bi de bar sandalyesi oturmak için.. Ohhşş.. Çıpdıkı çıpdıkı.. Hatta MAME'nin kesmediği noktada MP3 Player olarak kullanılabilsin felam..

ozkano
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Nisan 13, 2007, 11:28:43 ÖÖ »

ben dun mame nin linux live cd uzerinden çalışan versiyonlarını denedim 800 mhz lik bir pc de hiç iyi sonuç vermedi, xp kursam onun uzerinden mame daha başarılı ama ondada yukleme olayı uzun oluyor ve klavye mouse tarzı şeyler kullanmak istemiyorum, direk işletim sistemi yuklemeden açılan guzel bir mame biliyormusunuz

A500,A500+,A600,A1000,A1200,A2000,A3000,A4000,CDTV,CD32,A1,MacMini,R2HV,C64,48K,Ps,Ps2,Ps3
Xbox,Xbox360,Nes,Snes,N64,N64Ique,Gamecube,Wii,PcEngine,PcEngineGT,PcEngineDUO,TurboGrafx,NeoGeoAES
NeogeoCD,NeoGeoMVS,NeoGeoPocket,MegaDrive,SegaCD,MultiMega,Saturn,Dreamcast,Jaguar,Lynx,Cps1
Cps2,System11
tabu
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Nisan 14, 2007, 04:32:38 ÖÖ »

mame in dosdan yüklenen bir versiyonu var, hatırlıyom metal slug paketinde görmüştüm bir kere, emulden ara bence özkan

Halen commodore ve amiga servisi...4000 cyberstormppc 604e\233mhz\060\66mhz\cybervision3D+A2000 gvp 040 combo\egs spectrum24+A3000 030\IV24\Retina z3+A1000+CD32+A600 2mb ram\4 gb hdd+CDTV+\pegasos2\spectrum heatsink\much more.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: