Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amstrad Computer User  (Okunma Sayısı 14323 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Alcofribas
Uzman

Who Dares Wins!

Üyelik Bilgileri
« : Nisan 19, 2007, 17:31:39 ÖS »

Amstrad Computer User dergisi 1984(Ağustos) ve 1992(Mayıs) yılları arasında yayınlanmıştır. Yayın dili ingilizcedir. Ülkemizde de satışı yapılmıştır. Bizzat 1985 ve 1988 yılları arasında takip etmiştim.

Derginin taranmış sayıları için

http://www.mipeha.dk/wp-gallery2.php?g2_itemId=16839

Not: O yıllarda yabancı yayınlarda pek sık rastlanmayan Türkiye fiyatı için sağ alt köşeye bakın...

http://www.mipeha.dk/wp-gallery2.php?g2_itemId=24474

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Nisan 19, 2007, 17:46:54 ÖS »

Bunun bir anlamıda sanırım Amstrad'ın Türkiye'de bayağ satılmış olması. Turkiye fiyatını bile yazdıklarına göre o dönemde Türkiyede bayağ dergi satılıyor olmalı..

çok güzel bir link ve ilgi çekici bir noktayı yakalamışsın...teşekkürler

nightlord
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Nisan 19, 2007, 23:54:24 ÖS »

cok guzel bir dergiye benziyor. simdi oturup kapaktan kapaga okuyasim geldi. aksam eve gidince bi okuyayim bakayim

bu arada sevgili alcofribas... sen ne guzel bir insansin. ne kadar boyle az ve oz postlar atiyor ve attigin postlarda ne kadar cok ve efektif bilgiler veriyorsun.

Yakinda sanirim senden cpc6128'ime 3.5 disket surucu takmak ve internetten indirilen .dsk imajlarini nasil amstrad disketlerine transfer edecegimle ilgili destek isteyecegim. Soyle Face Hugger's ultimate megademo'yu gercek hw uzerinde izlemek cok guzel olacak
Alcofribas
Uzman

Who Dares Wins!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Nisan 20, 2007, 02:08:48 ÖÖ »

@nightlord

Eyvallah, beğendiğine sevindim. İçeriği biraz bizim Commodore dergisini (Osman Babaoğlu'nun) andırır. Ciddi bir dergidir. Oyun ve programlama arasında güzel bir denge yakalamıştır.

Efektiflik konusu sanırım 80'lerin hepimizin üzerindeki olumlu etkilerinden biri. Malum, kaynak az olunca disipline hareket etmeyi seve seve öğreniyorsun. Oysa şimdi öyle mi? Ha tabi işimin etkisi de var açıkcası...

Face Hugger, çıkış noktası ile gerçekten CPC scene için önemli bir demodur. Programcısı, varolan ve sürekli tekrar eden birçok kavrama(scrolllar, menuler, vb. ) isyan ederek bu ürünü ortaya koymaya karar vermiştir. İlgini çekerse The Demo-Logon System, BSC Mega Demo, Voyage 93, Odyssey, Overflow Preview, Terrific Demo, Paradise Megademo ve Only For Your Eyes' de hoş ürünlerdir.

3.5" sürücü olayı kolay ama bana Redmond' da bir CPC 6128 var demeyeceksin di mi?
« Son Düzenleme: Nisan 20, 2007, 02:14:40 ÖÖ Gönderen: Alcofribas » Logged

nightlord
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Nisan 20, 2007, 03:47:59 ÖÖ »

İlgini çekerse The Demo-Logon System, BSC Mega Demo, Voyage 93, Odyssey, Overflow Preview, Terrific Demo, Paradise Megademo ve Only For Your Eyes' de hoş ürünlerdir.

Evet ilgimi ziyadesiyle ceker. Zaten FHUM'yi de senin verdigin fransizca Amstrad sitesinde optimusun yazdigi Amstrad scene tarihi yazisindan ogrenmistim. Bu yazdigin demolarin da hepsini izleyecegim. Bir de Ssg'den duydugum Semilanceata demolarini seviyorum ama onlar standart 6128de calismiyor galiba.

3.5" sürücü olayı kolay ama bana Redmond' da bir CPC 6128 var demeyeceksin di mi?

Evet var Izmir'de bit pazarinda tanistik iki yil once. yesil monitoruyle beraber. redmond'a kadar geldi kendisi. 3.5 disket takma ve power suply ve video kablosu yapip 1084'den renkli goruntu alma projelerini tamamlamamin ardindan dedigim gibi sira .dsk imajlarini kullanarak nasil amstrad disketi hazirlayacagimiza gelecek
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Nisan 20, 2007, 09:54:43 ÖÖ »

Güzel dergi yaw ama tamamını indirip pdf yapmak lazım. TeleportPro ile siteyi indirmeyi deneyeceğim ama php script'li olduğu için yer mi bilmiyorum. Bu konuda işe yarayan program tavsiyeniz var mı? Sayıları yükleyebilirsem pdf paketlerine dönüştüreceğim.

Bu arada Zzap!64 dergilerinin tüm sayılarını (106+1) indirip pdf'ye dönüştürdüm, ilgilenenlerin dikkatine.
Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Nisan 20, 2007, 09:57:09 ÖÖ »

Dostum paylaşım için sağol, Dergileri görünce teyzemin oğlunun Amstradı başında geçirdiğimiz saatler geldi. O zamanlar o Amstradına çok düşkündü. Ne yapar eder  Amstrad la ilgili yabancı dergileri toplardı.
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Nisan 20, 2007, 10:10:45 ÖÖ »

witchdoktor : download devri bitti Ha makinamızda, ha nette..istediğin zaman siteyi açıp okuyabiliyoruz Yazdığın DVD'yi ara, makinaya tak vs. zor iş yahu. - bizim gibi eski kullanıcılar, download alışkanlığından vazgeçemedi Kahkaha

gokhanozkan: Teyze oğluna ulaşma şansımız var mı Oda gelsin foruma. Bize sağlam Amstradcı, Aterici , Apple'cı, Sinclair'ci, MSX'ciler lazım. Oric'ciler..sizde gelin..

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Nisan 20, 2007, 10:41:06 ÖÖ »

witchdoktor : download devri bitti Ha makinamızda, ha nette..istediğin zaman siteyi açıp okuyabiliyoruz Yazdığın DVD'yi ara, makinaya tak vs. zor iş yahu. - bizim gibi eski kullanıcılar, download alışkanlığından vazgeçemedi Kahkaha

Internet2 gelirse kendi harddiskim olarak kullanacağım. Bu internet'i sen kendi harddiskin olarak kullanıyorsun, bize bırakmıyorsun

BluRay 3-4 katmanlı diskler yaygınlaşır, yazıcıları da $200'ün altına inerse elimdeki materyalleri onlarda toplayıp düzenleyeceğim. O zamana kadar dediğin gibi yedeklediğim materyalleri bulup da göz atmak çok zor oluyor. Ölme eşeğim ölme

Ama yine de, "istiflemek" güzeldir
Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Nisan 20, 2007, 11:02:30 ÖÖ »

Dostum, Teyzemin Oğluyla bir konuşurum, Yanlız ben 35 yaşındayım, teyzemin oğlu benden 7 yaş büyük.
Su an büyük bir şirketde Arge Müdürü. Bilmiyorum artık hala vakit ayırabilirmi.

Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Nisan 20, 2007, 11:04:27 ÖÖ »

Amstrad bilgisayarı hala teyzemlerdeki eski odasında duruyor. İsterseniz dergilerinin durup durmadığını sorabilirim.
Zamanında Amstradta program yapardı. Belki eski çalışmaları da hala duruyordur.
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Nisan 20, 2007, 12:10:20 ÖS »

çok güzel olur. Amstrad ve diğerleri konusunda her türlü kaynağa, bilgiye ihtiyacımız var. 20 yıl öncesine dair bir dergi, bir kitap bizler için bugün çok önemli. Eğer birde Türkçe Sizin Amstrad dergisi sayıları varsa yemede yanında yat Eğer aradığım Eğitimde Bilgisayar dergileri varsa yanında yatma... Adres ver buluşalım Kahkaha

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: