Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trAmigaAmiga EmülasyonAmiga yı tamamen usb bellekten çalıştırmak.
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amiga yı tamamen usb bellekten çalıştırmak.  (Okunma Sayısı 3830 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Amigator
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« : Mart 05, 2014, 15:57:12 ÖS »

herkesee iyi güüünleer. evet amigayı usb de yaşama ve yeşertmeye hoşgeldiniz.tüm cehaletimle önünüzde eyiliyorum.bu konu en son 3 4 sene önce konuşulmuş.Mesele winuae yi usb belleğe atıp path leri değiştirip usb bellekten çalıştırmak değil.neden değil amiga krizi tutan ama karşısına çıkacağı kesin gözüyle bakılan aşağıdaki acıklı senaryolar yüzünden değil.
1-pc nin laptopun hdd si uçtu garantiye gitti 30 iş günü yok.
2-kurmayı düşündüğün pc eski bişi fazla hdd yok.olsada gürültü garç gurç gerek yok.
3-misafirliğe gittin.evsahibinin bilgisayarı çaktırmadan açtın, hop kullanıcı adı şifre soruyor.. hayalleri su bastı.
4-işyerindesin yada arkadaş bilgisayarı aman dedi virüs mirüs.senden sonra şöyle oldu böyle oldu.

uzatmadan bulduğum çözüm amigasys nin usb bellekten çalışan versiyonu.
altyapısı slax olduğu için kurması çok basit. session kaydeder.yani çıkarken sorar son durumu kaydedeyimmi diye. diğer bazı live cd ler gibi uçmaz.moduler sistemdir.uygulamaları klasörüne atarsın kurulmuş olur vs.

http://amigasys.ultimateamiga.co.uk/downloadlive.html

burdan zip li dosyayı indiriyoruz.o inerken biz soğanları ince ince.. yok yok usb belleği fat32 biçimlendiriyoruz.inen zip li dosyadan iki klasör çıkıyor bunları usb belleğe atıyoruz.sonra usb bellleğin içinden boot klasörüne girip bootinst.bat dosyasını çalıştırıyoruz.artık usb den boot için hazırız bu kadar.işin özü slax altında e-uae çalıştırıyor.
E yani usb belleğin içinde agnus denise paula yokya.Bende diyorum bu angus ithalatı zamanı niye içim bi hoş oluyor.bilinçaltı agnus diyomuş. Kahkaha

bundan sonra usb belleği taktım bilgisayar açıldı kickstart3.1.rom istedi.karanlık tarafa geçip bi yerlerden bulduk.sonra diğer sayfada hangi workbench i yüklemek istersin dedi. dfo: ı seçecek menuyu çıkartmadım.ayrıca workbench 3.1 adf leri de bulamadım. dms uzantılı olarak buldum vee burda tıkandım. gönül Os 3.9 a kadar gitmek istiyor.Ben kabasını attım diyelim.

ayrıca icaros , amikit var nasıl yapsak?
http://www.icarosdesktop.org/
http://amikit.amiga.sk/downloads.htm
ozgur106
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mart 05, 2014, 16:06:07 ÖS »

çok teşekkürler deneyeceğim

Commodore ve Amiga Dergisi Oyun Yazarı.

C64 Mini, A500 Mini, Playstation Classic, Playstation 2, Playstation 5
guru68
Deneyimli

arıyor: SONY MSX

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Mart 05, 2014, 18:35:47 ÖS »

cok guzel, paylasimin icin tesekkurler, pda icin bile var sitede Kahkaha yeni projem cakma amiga pda hehhhehehe
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: