Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: NeoGeo (MVS?) Kartuş İlanı  (Okunma Sayısı 6047 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
leviathank
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« : Nisan 05, 2014, 09:51:11 ÖÖ »

Merhaba arkadaşlar. Daha önce paylaşıldı mı emin olamadım ama sahibinden.com'da şöyle bir ilan gördüm: http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-oyun-konsol-konsol-arcade-neogeo-kaseti-158071350/detay Konunun uzmanı değilim ama bunlar Neogeo MVS sanırım. İlandaki foto gerçek mi bilemiyorum, ama gerçekse oyunlar kutulu ve gayet temiz duruyorlar. Tanesi 50 lira demiş. Oyunlar da "art of figting 1-2, world heroes,samuray shadown 1-2,strret hoop,king of figters 96,fatal fury".
Lionheart
Deneyimli

Arcade

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Nisan 05, 2014, 09:59:11 ÖÖ »

Halis Bey'le alış-verişim oldu.Yaptığım alış-verişte kendisiyle bir sorun yaşamadım.İlanda yer alan resimde ki oyunlar AES oyunu.Resim temsili olarak eklenmiş sanırım.

Halis Bey'in elinde ki oyunlar MVS oyunudur.
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Nisan 05, 2014, 11:53:35 ÖÖ »

ahaha ufak çaplı kalp krizi geçirdim az önce Kahkaha
AES oyunları 50 lira diye... Hay Allah, büyük sıkıntı atlattım Kahkaha

-Cengiz's- Retro Game Room @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
leviathank
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Nisan 05, 2014, 13:35:49 ÖS »

Aman Cengiz, dikkat et kendine. Başlığı açtığım için vicdan azabı çekerim sonra:)
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Nisan 05, 2014, 13:48:45 ÖS »

Aman Cengiz, dikkat et kendine. Başlığı açtığım için vicdan azabı çekerim sonra:)
Biz çernobil çocuğuyuz bize böyle şeyler ağır gelir Kahkaha

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Nisan 05, 2014, 21:52:57 ÖS »

Fkamanlıdan 5 tane NeoGeo AES oyunu 100 TL'ye almıştım (120 belkide). GG'de Hemen al ile Sizler koleksiyona başlamadan önce ikinci el siteleride dutluktu

cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Nisan 05, 2014, 22:01:30 ÖS »

Türkiyeden aes çıkması da ilginç yani Kahkaha

segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Nisan 05, 2014, 22:08:43 ÖS »

Bu ilanı bende görmüştüm hatta mesaj attım, resimde görülen oyunlar ile ilan açıklamasında yazan oyunlar tutmuyor ve hepsi mi 50 lira diye sordum. Tanesi 50 liraymış resimdeki oyunlar değilmiş MVS oyunlarmış. 

Bu tür ilan açanlara uyuz oluyorum, kardeşim bi ilan açıyorsun karmakarışık, ne sattığın belli değil. Şu işe bak ya, resimde AES oyunları var ilanda başka oyunların ismi yazılı hemde MVS oyunlar. İlan açacaksan doğru düzün bi ilan aç. Ben neyi satın alıyorum ne kadar para ödüyorum belli değil.

İyi o zaman bizde ilan açalım resim olarak AES konsolunu ekleyelim ilan açıklamasına da satılık SEGA konsol diye yazalım. Fiyatı da 50 lira olsun.  Kahkaha

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Nisan 05, 2014, 22:26:12 ÖS »

@cengizermis: Türkiye her türlü cihazın, bulunacağı bir ülke. Aklınızın ucundan geçmeyecek cihazlar, oyunlar girmiş..

AES ile ilgili daha da garip bir hikaye anlatabilirim Ankarada o zamanlar bu foruma üyede olan bir arkadaşımız birgün bana bir eskicide jelatininde, pırıl pırıl 10-15 kadar NeoGeo oyunu olduğunu söyledi...Hadi canım dedim...Adam 200 TL isteyince (o zaman YTL zamanı olabilir..) bizimki hadi ordan demiş...Oyunları sorunca Metal Slug vardı dedi o an, hemen gidip hepsini almasını söyledim....Gittiğinde oyunlar çoktan satılmıştı. Eskicinin dediğine göre uzun saçlı bir arkadaş almış...
Bir başka hikaye Ozkano ile alakalı Ozkano zamanında Topkapı bit pazarından bir NeoGeo AES alır O AES'i bir arkadaşa verir... Yıllar sonra verdiği arkadaş, elinde sıfır ayarında kutusunda özel bir AES olduğundan, bu AES'i bana verir Ozkano'nun zamanında aldığı AES bende şu anda ve bit pazarından bulunma... Böyle çok ilginç hikayeler, olaylar yaşandı...Şaşmamak gerek...(unutmadan GG'de daha sonra bir başka satıcıdan 2 tane daha AES oyunu aldım sanırım. Çok zaman olduğundan elimde kaç tane AES oyunu var hatırlamıyorum. Birini bana AES'i satan arkadaşa hediye etmiştim...)

cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Nisan 05, 2014, 22:48:15 ÖS »

valla çok ilginçmiş. Biz o dönemlerde mezuniyet, iş-güç-kpss - askerlik-evlilik  debeleniyorduk... benim hepsi ışık hızında ve aralıksız olduğu için bir boşluk bulup girişemedim o işlere o zamnlarda.

ama hep vardı aklıma(taa lise sondan bu yana) bi "GAME ROOM" tabir edebileceğim bi oda yapmak.

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: