Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: CPC 6128 için FDD Emulator  (Okunma Sayısı 8446 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« : Eylül 29, 2014, 02:14:19 ÖÖ »

Merhabalar arkadaşlar,
CPC 6128 için artık bir fdd emulator farz oldu gibi geliyor. sd veya usb'de okuyacak. fakat yurtdışından alma deneyimim olmadığı için hiç bulaşmak istemiyorum. buralarda da usb pc emulatoru var. fakat bunu alsak bu sefer dsk imajlarını ibm formatında nasıl atacağız.
kısaca nereden buluruz ve nasıl çalıştırırız.
illaki yurtdışı alımı tavsiye ediyor musunu?
eğer bunu tavsiye ederseniz ne gibi zorluklar yaşanabilir.
teşekkürler şimdiden

Long Live Amstrad CPC/PCW/NC/GX
www.cpcuserclub.com
www.dizzyradio.com
Amstrad CPC: RSF3, V9990, AMSDAP, M4Wifi, ZMEM, MXBoard, DES Mini,GOTEK, USIFACII, DMP Printer, PS2 Mouse
Amstrad PCW 8256: 512K RAM, GOTEK, uIDE8, uRTC8
Amstrad NC 100: Wifi Modem
Amstrad NC 200: Gotek, PCMCIA
joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Eylül 29, 2014, 08:18:12 ÖÖ »

Yurtdışı deneyimi derken, ben bir çok kere ebay'den ürün aldım.(Hatta son dönemlerde yurtiçinden hiç birşey almıyorum. Biraz fazla verip, ebay'den alıyorum.)

Bunun dışında bir kaç kez'de aliexpress'den aldım. Hatta en son gotek floppy emulator aldım.

Hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Sadece satıcıyı uyarmama rağmen tracking nosuz gönderdikleri, 2 tane ürün kargoda kayboldu (sağolsun ptt, tracking no olmayınca hemen kaybediyorlar).
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Eylül 29, 2014, 08:52:58 ÖÖ »

evet kayıtsız gelen postada size gelmeme olasılığı %90
kayıtlı posta en iyisi tabi bazı ülkelerde kayıtlı posta olayını satıcı abartıyor konuşup standart kayıtlı posta istemek lazım
yoksa kayıtlı posta express servislere girince fiyatı ufak bir ürün için 30-40 tutabiliyor

yurt dışı piyasası biraz daha hareketli türkiyede 20 tlye satılmayan  ürün yurt dışında  2 veya 3 katına  gidiyor türk satıcılardan yabancı siteler arasında türkiyeden alıcılar bile mevcut sanalpazar sahibinden gittigidiyor siteleri pek sevilmiyor galiba

tabi ürün çeşitliliğinide unutmamak lazım, ayrıca türkiyede adam cihazı koymuş çalışıyormu diye soruyorsun he he çalışıyor diyor ama hayat yok tabi böyle faktörleride düşünmek lazım

Yurtdışı deneyimi derken, ben bir çok kere ebay'den ürün aldım.(Hatta son dönemlerde yurtiçinden hiç birşey almıyorum. Biraz fazla verip, ebay'den alıyorum.)

Bunun dışında bir kaç kez'de aliexpress'den aldım. Hatta en son gotek floppy emulator aldım.

Hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Sadece satıcıyı uyarmama rağmen tracking nosuz gönderdikleri, 2 tane ürün kargoda kayboldu (sağolsun ptt, tracking no olmayınca hemen kaybediyorlar).

« Son Düzenleme: Eylül 29, 2014, 09:01:08 ÖÖ Gönderen: izmirmaster » Logged

joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Eylül 29, 2014, 09:24:24 ÖÖ »

türkiyede adam cihazı koymuş çalışıyormu diye soruyorsun he he çalışıyor diyor ama hayat yok tabi böyle faktörleride düşünmek lazım

Yurtdışından almayı tercih etmemin en büyük nedenlerinden biri de bu
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Eylül 29, 2014, 13:37:09 ÖS »

vay be demekki ebay üzerinden alış veriş bu kadar arttı. ben gümrük sorun olur vs. diye düşünmüştüm hep ondan hiç yanaşmamıştım. bunlar sorun olmuyor mu? aynı zamanda ebay.co.uk ebay.com ebay.de siteleri ayrı ayrı var hepsinden alışverişi gönül rahatlığıyla yapabilir miyiz?

www.cpcuserclub.com
www.dizzyradio.com
Amstrad CPC: RSF3, V9990, AMSDAP, M4Wifi, ZMEM, MXBoard, DES Mini,GOTEK, USIFACII, DMP Printer, PS2 Mouse
Simon (Özay Turay)
Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Eylül 29, 2014, 13:43:49 ÖS »

Ben bu konuda çok talihsizim. Aldığım herşey gümrüğe takılıyor. Kahkaha

https://retrodergi.com - https://e-turay.com - https://karizmawow.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PS Vita, Nintendo 3DS, Nintendo 2DS
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Eylül 30, 2014, 01:06:35 ÖÖ »

yapma yaw yani hxc emulaltor filan alsak o riskimizde var yani :S

www.cpcuserclub.com
www.dizzyradio.com
Simon (Özay Turay)
Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Eylül 30, 2014, 01:34:12 ÖÖ »

Yok ben gümrükte çalışıyorum, adres olarak da iş adresimi veriyorum o yüzden. Kahkaha

https://retrodergi.com - https://e-turay.com - https://karizmawow.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PS Vita, Nintendo 3DS, Nintendo 2DS
savagery
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Eylül 30, 2014, 08:10:11 ÖÖ »

Ebay'den alışveriş yaparken eskisi gibi korkmanıza gerek yok.
Ben genelde Almanya Ebay'dan alışveriş yapıyorum. Hatta oradan koca Atari 1040 ste ve SM 124 monitörü, Atari Falcon'umu ve de nadir bir ürün olan Atari 520 ST plus'ı  getirttim. Hiç bir sıkıntı yaşamadan teslim aldım.

Atari FALCON 030 |  ATARI 1040 STE 4MB | ATARI 800 XL + 1050 DD + My IDE II | ATARI 130 XE | C64 + Ultimate 2 | AMIGA 500 + Vampire | Amiga 600 + Furia
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Eylül 30, 2014, 08:13:39 ÖÖ »

almanya ebayda alışveriş yapıp sorun yaşanmadıysa;
ya alman satıcılar dhlden vazgeçmişlerdir yada alper ustama
saygıda kusur etmiyorlardır

Alıntı sahibi: savagery link=topic=8861.msg91353#msg91353
date=1412053811
Ebay'den alışveriş yaparken eskisi gibi korkmanıza gerek yok.
Ben genelde Almanya Ebay'dan alışveriş yapıyorum. Hatta oradan koca Atari 1040 ste ve SM 124 monitörü, Atari Falcon'umu ve de nadir bir ürün olan Atari 520 ST plus'ı  getirttim. Hiç bir sıkıntı yaşamadan teslim aldım.

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: